Sieć wyszukiwania
reklamy w wyszukiwarce kierowane na trafne słowa kluczowe
Sieć reklamowa
szerokie możliwości targetowania
Remarketing
reklama podąża za Twoim klientem, kiedy chcesz, jak długo i często
Google Merchant
czyli popularne kampanie produktowe, ze zdjęciem, nazwą, ceną produktu
Reklama na YouTube
wiele formatów, np. na konkretnym kanale, filmie
Reklama mobilna
zawsze mamy je pod ręką
Audyt istniejących kont
ocena niezależnych ekspertów
Analityka internetowa
w jakim stopniu inwestycje w Google Ads się zwracają?
Reklamy w Gmail
czyli ulubionej poczcie milionów Polaków :)
Dzięki odpowiednio przygotowanym kampaniom AdWords jesteśmy w stanie pozyskiwać ruch zainteresowanych klientów tuż po uruchomieniu kampanii. W przypadku kampanii AdWords precyzyjnie określamy, na które zapytania reklama się wyświetla, jaki obszar geograficzny ma obejmować (wyświetlanie użytkownikom z danego regionu, miasta), na jaką podstronę kieruje.
Przy tak przygotowanej kampanii jesteśmy w stanie uzyskiwać wysokiej jakości ruch, który przekłada się na zysk – kierujemy reklamę do zainteresowanych użytkowników – poszukujących usług, produktów, informacji, które Twoja firma może zaoferować.
Dodatkowo, opłata w kampaniach PPC (Pay Per Click) jest naliczana jedynie za kliknięcie w Twoją reklamę – czyli za potencjalnego klienta, który przeszedł na stronę.
Co wykonujemy w ramach prowadzenia kampanii AdWords?
- badanie i dobór słów kluczowych – najlepiej odpowiadających Twoim celom – generując wartościowy ruch przekładający się na konwersję
- konfigurację konta AdWords, podłączenie narzędzi analitycznych Google
- badanie i poprawę strony docelowej – aby Twoja strona mogła jak najlepiej realizować wyznaczony cel
- Utworzenie kampanii oraz reklam, uruchomienie kampanii
- Monitoring budżetu i skuteczności kampanii
- Optymalizację kampanii i modyfikacje – celem zwiększania skuteczności oraz obniżania kosztu reklam
W trakcie trwania kampanii dbamy, aby każdy element spełniał swoją rolę – kampanie AdWords powinny przekłądać się na zysk, pozyskanie klienta – nie jedynie liczbę wyświetleń oraz kliknięć. Dbamy, aby kampanie AdWords przynosiły jak największy zwrot inwestycji i realizowały określone cele.
SKONTAKTUJ SIĘ
Ekspresowa wycena do 24h
Jakie są zalety kampanii Google Ads i na czym polega reklama w sieci wyszukiwania w modelu PPC?
- Zasięg – docieramy do wszystkich. Ponad 98% internautów w Polsce wykorzystuje wyszukiwarkę Google do znalezienia witryn i firm oferujących produkty oraz usługi. Wykorzystując reklamę Google Ads (dawniej AdWords), trafiamy niemalże do wszystkich internautów. W Polsce Google nie ma konkurencji – jeśli ktoś szuka usług i produktów oferowanych również przez Twoją firmę, zrobi to w Google.
- Reklama kontekstowa – reklama kierowana do klienta. Reklama dla witryny wyświetla się w boksach reklamowych obok naturalnych wyników wyszukiwania, jedynie dla określonych przez nas fraz – reklama nie jest kierowana do przypadkowych osób – trafia do zainteresowanych. Dodatkowo, pełna kontrola nad treścią reklamy dla wybranych słów kluczowych zapewnia lepsze dopasowanie jej treści do zapytania – w przypadku organicznych wyników, nie zawsze jest to precyzyjne. Internauta klika w wynik najlepiej odpowiadający jego zapytaniu.
- Pełna kontrola budżetu. Budżet jest określany dynamicznie – w każdej chwili można go zmienić. Pełna kontrola nad budżetem dziennym i miesięcznym pozwala szybko modyfikować wydatki, inwestując tylko w najbardziej opłacalne reklamy. O tym dowiadujemy się również błyskawicznie – pierwsze wyniki możemy zaobserwować już po 24 godzinach od uruchomienia kampanii.
- Mierzenie skuteczności i bogate statystyki. Dzięki połączeniu danych z Google Analytics i AdWords możemy prześledzić jak klienci zachowują się na państwa stronie, która grupa reklam generuje największy zysk, gdzie znajdują się słabe punkty na ścieżce klienta – od kliknięcia w reklamę po dokonanie zakupu.
Statystyki nie są dla nas suchymi liczbami – mówią nam wiele o Twoich witrynie oraz klientach – o tym co warto poprawić, aby działać skuteczniej. Nie zachowujemy tej wiedzy dla siebie, dzielimy się naszymi uwagami i podejmujemy wspólnie działania przynoszące jeszcze lepszy efekt. - Szybki efekt – mocne wsparcie dla długofalowej strategii SEO. W przypadku kampanii AdWords nasze reklamy w sieci wyszukiwania widoczne są w ciągu 24 godzin od uruchomienia kampanii – w przypadku długofalowych działań SEO, widoczność na konkurencyjne frazy wymaga większej ilości czasu. Dodatkowo, reklamę możemy kierować na precyzyjnie przygotowane strony (Landing Pages), które nie muszą być nawet widoczne w naturalnych wynikach wyszukiwania, a znakomicie spełniają swój cel.
Czy istnieją jakieś ograniczenia w systemie Google Ads?
Istnieją ograniczenia dotyczące tematyki witryn i branż, których Google nie zezwala promować, istotniejszym elementem jest jednak wymóg konkurencyjności danych fraz.
W przypadku fraz mniej konkurencyjnych, Google nie wyświetla reklam lub możliwe jest jedynie ich wyświetlanie na frazy bardziej ogólne – co może prowadzić do mniej wartościowego ruchu – w tym przypadku tradycyjne działania SEO bywają lepszym wsparciem.
Przygotowując kampanię AdWords musimy określać grupy fraz na które kierujemy reklamę. Często jest to ograniczeniem w stosunku do naturalnych wyników wyszukiwania – które mogą generować wejścia na bardzo złożone zapytania – wynikające z dopasowania do treści strony. Propozycji złożonych fraz nie znajdziemy w AdWords, lub nie istnieje możliwość reklamowania takich fraz – ze względu na niewielką liczbę wyszukań i konkurencji.
TRZON NASZEJ PRACY
Optymalizacja kampanii Google Ads
Optymalizacja jest jedną z najważniejszych czynności, która pozwala zwiększać klikalność reklam, obniżać koszt, osiągać więcej konwersji, krótko mówiąc czynić kampanię skuteczniejszą i zyskowną.
Kompleksowa optymalizacja kampanii AdWords obejmuje poszczególne elementy na ścieżce klienta – od wpisania przez niego fraz do wyszukiwarki Google po określone zachowanie na stronie docelowej reklamodawcy.
Dzięki informacjom i statystykom z trwającej kampanii, możemy ulepszać poszczególne elementy:
- Modyfikować słowa kluczowe – wiele istotnych informacji otrzymujemy po pierwszych kliknięciach – możemy zawęzić frazy do najbardziej skutecznych, wykluczyć pewne frazy – pozostawiając pewną swobodę internautom, lecz w określonych przez nas ramach.
- Ustalać harmonogram dla wyświetlania reklam – aby wybrać okres kiedy klienci najchętniej kupują.
- Modyfikować treść reklam uwzględniając ocenę jakościową i CTR – lepiej dopasowane reklamy zapewniają większą klikalność, lepszą ocenę jakości – wpływa to na tańsze kliknięcia.
- Zmieniać stawki – dla niektórych reklam warto zwiększyć stawki – wyższa pozycja przekłada się na wartościowe kliknięcia, niekiedy zmniejszenie stawek pozwala utrzymać ruch na podobnym poziomie, przy znacznej oszczędności budżetu.
- Zmieniać kierowanie reklam – dla pewnych fraz i usług/produktów najlepiej sprawdzi się strona główna, dla innych dedykowana podstrona z precyzyjnymi informacjami.
- Modyfikować grupy reklam i ekspozycję określonych produktów – inwestując w widoczność reklam najlepiej sprzedających określone produkty lub usługi.
ADWORDS'OWE F.A.Q.
Często zadawane pytania z obszaru Google Ads (Adwords)?
Sprawdź o co pytają inni.
-
Czym różni się PPC od CPC?
PPC to ogólne określenie reklam, w których płacimy jedynie z kliknięcie i przejście na reklamę przez internautę, CPC- (Cost Per Click) to koszt za kliknięcie w reklamę. CPC jest jednym z podstawowych elementów uwzględnianych w prowadzaniu kampanii AdWords – decyduje o kosztach ponoszonych przy kampaniach.
-
Czym jest CTR?
CTR (Click Through Rate) – jest to współczynnik klikalności w reklamę – procentowy stosunek liczby wyświetleń reklamy do kliknięć. Wysoki CTR świadczy o tym, że zainteresowanie reklamą jest wysokie, jest to istotny wskaźnik i pierwszy element udanych działań promocyjnych.
-
Od czego zależy koszt kliknięcia?
Koszty kliknięcia w Reklamach Adwords zmieniają się, istnieje kilka czynników determinujących koszty kliknięć.
- Od konkurencyjności frazy – frazy dochodowe są najbardziej konkurencyjne, reklamodawcy ustalają zazwyczaj większe maksymalne stawki, które są w stanie zapłacić za kliknięcie.
- Od pozycji reklamy i strony wyników – jeśli chcemy, aby nasza reklama wyświetlała się wysoko i na pierwszej stronie wyników, należy ustalić odpowiednio wysokie stawki. Pierwsza strona wyników ma najwięcej wyświetleń, najwyższe pozycje reklam posiadają dodatkowe rozszerzenia mogące przyciągnąć klientów – zwiększając CTR.
- Od wyniku jakości – każda pojedyncza fraza (uwzględniając treść reklamy i strony, na którą kieruje) otrzymuje wynik jakościowy w skali 1 do 10. Przy wyższej ocenie możliwe jest osiągnięcie wyższych pozycji reklamy, znacznie niższym kosztem niż konkurencja.
Wszystkie powyższe elementy są ze sobą połączone – ustalając maksymalny koszt kliknięcia – jednocześnie decydujemy czy reklama będzie wyświetlana na najwyższych pozycjach, otrzymujemy również wynik jakości (który może się zmieniać i wzrosnąć jeśli nasza reklama ma odpowiedni CTR).
-
Czym jest optymalizacja kampanii Google Ads?
Optymalizacja kampanii to szereg działań skupionych na dążeniu do jak najskuteczniejszego wykorzystania budżetu oraz osiągania jak najlepszych efektów. Optymalizacja powinna być przeprowadzana cyklicznie, bazując na informacjach i danych uzyskiwanych z prowadzonej kampanii.
-
Dlaczego optymalizacja jest w ogóle konieczna?
Doświadczenie w prowadzeniu kampanii i reklam AdWords pozwala na samym początku uniknąć błędnych i niekorzystnych rozwiązań, jednak każda grupa docelowa, branża i każda witryna posiada swoją specyfikę – dlatego należy stale monitorować, które rozwiązania przynoszą najlepszy efekt. Dodatkowo zmieniają się również działania konkurencji – co należy uwzględniać – mają one bowiem wpływ na nasze otoczenie reklam i wysokość stawek.
-
Co wchodzi w skład optymalizacji kampanii?
- Modyfikacja fraz – dodanie/usunięcie określonych zwrotów lub sposobu dopasowania – skupiając się na kosztach i efektywności danych rozwiązań.
- Modyfikacja treści reklam – ograniczając treści do najbardziej skutecznych, zapewniających wyższy CTR oraz lepszą konwersję.
- Zmiana strony docelowej – modyfikacja kierowania reklam na określone strony docelowe witryny, zapewniające większą skuteczność.
- Zmiana stawek – dla pewnych reklam zwiększenie stawek może okazać się lepszym rozwiązaniem, dla innych obniżenie może posiadać równie dużą skuteczność, redukując koszty.
To standardowe i jedynie podstawowe elementy podlegające optymalizacji w trakcie trwania kampanii – istnieje szereg pomniejszych elementów, które można modyfikować, mające wpływ na koszt i jakość ruchu z reklam AdWords.
-
Kiedy warto inwestować w kampanie Google Ads?
Z reguły poleca się wykupienie płatnych linków, kiedy Twoje produkty lub usługi kosztują powyżej stu złotych. Jednak należy brać pod uwagę, że w niektórych przypadkach, pojedyncze kliknięcie w reklamę owocuje pozyskaniem stałego klienta. Klient który kilkukrotnie skorzysta z oferty w kwocie mniejszej niż 100 zł jest równie wartościowym klientem, jak ten, który jednorazowo zakupi produkt w wysokiej cenie.
-
Jak obliczyć opłacalność kampanii Google Ads?
Wyznacznikiem opłacalności kampanii AdWords jest współczynnik ROI (Zwrot inwestycji). W przypadku kampanii AdWords jest to stosunek zysków do poniesionych kosztów na reklamę. Możemy go obliczyć przykładowym wzorem.
-
Jak obliczyć ROI?
ROI% = (Przychód- (koszt wytworzenia + koszt reklamy)) / (koszt wytworzenia + koszt reklamy)
Wynik równy zeru, oznacza, że całkowity koszt reklamy się zwrócił. Wynik rzędu 25% oznacza, że inwestycja zwróciła się i uzyskaliśmy 25% dodatkowego przychodu dzięki niej. 50% oznacza, że zarobiliśmy dodatkowo połowę kosztów poniesionych na reklamę i tak dalej.
Gdy ROI% wychodzi ujemny, wtedy wiemy, że kampania jest nieefektywna – nie dość, że nie przynosi zysku, to jeszcze generuje straty.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
interesujące Cię pytanie?
Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!
tak jak lubisz:
NASZ WORKFLOW
Jak prowadzimy kampanie Google Ads (Adwords)?
Badamy frazy i słowa, które wykorzystują internauci poszukując określonych produktów lub usług – wybieramy najlepiej dostosowane do państwa oferty, wykluczamy frazy mogące ograniczać skuteczność.
Tworzymy indywidualną strategię działań dla państwa witryny – uwzględniając budżet, specyfikę klientów oraz Państwa cele.
Sprawdzamy, które strony Państwa witryny najlepiej nadają się na kierowanie reklam, czy zawierają elementy zachęcające klienta do podjęcia określonej czynności, nie posiadają elementów utrudniających zrealizowanie określonego celu.
Podłączamy lub konfigurujemy narzędzia mierzące statystki, ustalamy cele kampanii.
Konfigurujemy kampanie, tworzymy reklamy, określamy stawki.
Monitorujemy kampanie, budżet, skuteczność działań.
Optymalizujemy kampanie.