East Midlands

Derby, Nottingham

North West England

Liverpool, Manchester

South East England

Brighton, Portsmouth, Oksford

Yorkshire and the Humber

Sheffield

South West England

Bath

North East England

Durham

Jaki przebiega proces pozycjonowania stron internetowych?

Pozycjonowanie stron www to większe zjawisko, które obejmuje kilka podstawowych działań prowadzących do wysokich wyników w wyszukiwarce.

 1. Badanie fraz kluczowych - narzędzia, z jakich możemy obecnie korzystać pozwalają nam precyzyjnie określić, jakie frazy kluczowe mają odpowiedni potencjał, jakie słowa będą przynosić najlepsze efekty. Dogłębna analiza fraz umożliwia nam więc wyselekcjonować te frazy, które rzeczywiście wygenerują wartościowy ruch, w postaci użytkowników realnie zainteresowanych ofertą twojej firmy.
 2. Audyt strony internetowej - przeprowadzomy pełen przegląd samej struktury strony internetowej, by móc określić przestrzenie, które wymagają optymalizacji, dostosowania w kontekście dalszego pozycjonowania. Kampania ma być możliwie najefektywniejsza, dlatego też weryfikujemy nie tylko budowę witryny, ale także jej merytorykę, nasycenie frazami kluczowymi, długość tekstów, etc.
 3. Optymalizacja strony internetowej pod dalsze pozycjonowanie - działania optymalizujące mają na celu wyeliminowanie wszelkich technologicznych błędów, które są obecne na stronie www. Jakie mogą pojawić się błędy? Nawet dobrze prezentujące się sekcje, mogą okazać się niewidoczne dla robotów Google`a co uniemożliwia ich indeksację w wyszukiwarce, duplikacja treści obniża ranking strony www, wolne ładowanie też nie przekłada się na lepsze wyniki. Właśnie tego rodzaju elementy stron weryfikujemy i poprawiamy w procesie optymalizacji.
 4. Pozyskiwanie linków z zewnętrznych portali - Linki prowadzące do stron biznesowych z zewnętrznych portali to jeden z bardzo istotnych elementów prowadzenia każdej kampanii SEO. Bardzo istotna jest nie tyle ich ilość, ile jakość. To znaczy, że linki pochodziły z zaufanych witryn, najlepiej o zbliżonej tematyce. Wówczas ich siła jest znacznie większa, a wyniki w postaci wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania lepsze. Nie bez znaczenia pozostaje także systematyczność w pozyskiwaniu tych linków oraz badanie pod tym kątem konkurencji.
 5. Regularny monitoring ruchu oraz strony www - pozycjonowanie nie jest czynnością wykonaną jednorazową. Wystartowanie z kampanią SEO wymaga oczywiście odpowiedniego przygotowania, ale niezwykle istotne jest to, by konsekwentnie monitorować efekty pozycjonowania. Monitoringowi należy poddać nie tylko sam ruch i jego przyrost, równie ważną kwestią jest jakość takiego ruchu. To znaczy, jak ten ruch konwertuje, czy strona internetowa uzyskuje odpowiedni współczynnik konwersji, czy pozyskany ruch generuje zysk na właściwym poziomie. Monitorowanie takich zjawisk prowadzi do właściwego reagowania, optymalizowania kampanii tak, by przynosiła jeszcze lepsze rezultaty.

Poznaj proces prowadzenia pozycjonowania z Mapi Media

U nas wszystko realizowane jest na przejrzystych zasadach.

Prace rozpoczynamy od analizy oraz opracowania strategii. Precyzyjnie weryfikujemy jakość funkcjonującej już strony www, badamy branżę oraz konkurencję. Po wyciągnięciu właściwych wniosków wspólnie je omówimy w kontekście oczekiwanych celów. W kolejnym kroku przeprowadzamy selekcję fraz kluczowych, których potencjał pozwoli uzyskiwać optymalne efekty. Następnie przygotowujemy ofertę, która nie tylko prezentuje koszt, ale także zakres prac, jakie będziemy wykonywać, plan optymalizacji strony internetowej czy sposób pozyskiwania linków.

Po podpisaniu umowy możemy już wystartować z kampanią, którą będziemy podsumowywać comiesięcznym raportem. Będziemy informować Cię o efektach prac, pozyskiwanym ruchu organicznym oraz tym w jakim stopniu jest on skuteczny, jaki odsetek tego ruchu przełożył się na zysk. Po przesłaniu raportu skontaktujemy się z Tobą, by go omówić oraz zdecydować o dalszych pracach. Jeśli zajdzie taka potrzeba weryfikujemy nasze działania i odpowiednie je modyfikujemy. Wszystko po to, by osiągać jak najlepsze wyniki.

Już ponad 60% użytkowników sieci szuka informacji na temat usług czy produktów korzystając z wyszukiwarki i internetu.

Obecność strony internetowej w top 10 wyników wyszukiwania przekłada się na wiele korzyści, a tą najistotniejszą z punktu widzenia firmy jest zwiększenie jej przychodów. Bez względu na rozmiar firmy, czy działa lokalnie, czy zasięgiem obejmuje całą Wielką Brytanię zamykanie się na użytkowników sieci mocno ogranicza możliwości rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Internauta, poszukując usług czy produktu wprowadza definiującą branżę frazę kluczową w wyszukiwarkę i weryfikuje wyniki wyszukiwania. Jeśli twojej strony internetowej zabraknie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania pozbawiasz się szans na pozyskanie nowego klienta. Ruch, który wygenerowany zostanie za pomocą kampanii SEO jest precyzyjny, co oznacza, że charakteryzuje się potencjałem przekładającym się na większy zysk.

POZYCJONOWANIE STRON WWW Z MAPI MEDIA

Dlaczego warto zostać naszym partnerem?

Skonstruowaliśmy ofertę, którą wyróżnia kilka istotnych kwestii:

 1. Dostosowanie skutecznych rozwiązań dla branży
 2. Przyjazna, prosta i wygodna umowa
 3. Elastyczne działania w trakcie współpracy
 4. Doświadczeni pracownicy
 5. Całościowe podejście
 6. Sensowna analityka

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:

Czym charakteryzuje się pozycjonowanie lokalne?

Warto zrozumieć różnice, jakie zachodzą pomiędzy pozycjonowaniem szerokim (ogólnym), a pozycjonowaniem lokalnym. Te wynikają przede wszystkim z tego, że obszar pozycjonowania jest węższy dla SEO lokalnego, a szerszy dla SEO ogólnego. Wynika to przede wszystkim z samych fraz kluczowych, które są wprowadzane w wyszukiwarkę. Pozycjonowanie lokalne ściśle powiązane jest z samą lokalizacją i koncentruje się na konkretnych zapytaniach, takich jak np.: "nazwa produktu + miasto / województwo / region".

Pamiętajmy jeszcze o jednej rzeczy, dzisiaj Google jest już bardzo precyzyjny jeśli chodzi o prezentowanie trafnych wyników wyszukiwania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że użytkownicy częściej korzystają z sieci przy użyciu smartfonów, a te przeważnie mają włączoną lokalizację. Google czerpie z tej wiedzy, dzięki czemu serwuje wyniki wyszukiwania adekwatne do lokalizacji, w której znajduje się potencjalny klient. W wielu przypadkach wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę frazę ogólną, np. salon fryzjerski czy mechanik samochodowy, a Google pokaże działalności funkcjonujące w pobliżu lokalizacji.

Jaka jest cena pozycjonowania lokalnego, czyli ile kosztuje SEO lokalne ?

Tak jak w przypadku pozycjonowania ogólnopolskiego trudno o jednoznaczne kwoty, czy sztywny cennik ze względu na dużą ilość zmiennych, szczególnych uwarunkowań, które trzeba uwzględnić w tworzeniu strategii SEO i budżetu - kosztorysu działań. Wpływ na cenę pozycjonowania lokalnego ma oczywiście branża w której działa Twoja firma, to "jak mocna" jest aktualna konkurencja (co robi, od kiedy, co już zrobiła do tej pory), ilość pozycjonowanych fraz (słów kluczowych), kondycja strony internetowej (ilość dodatkowej pracy, którą trzeba wykonać np. copywriterzy, programiści, graficy) czy nawet historia wcześniejszego pozycjonowania.

To truizm, ale tak jest, że każdą ofertę na pozycjonowanie lokalne strony internetowej i to każdej firmy, która się z nami kontaktuje - szyjemy indywidualnie uwzględniając punkt wyjścia i realne potrzeby klienta.

Natomiast zazwyczaj lokalne pozycjonowanie stron jest tańsze niż pozycjonowanie szerokie. Niższy koszt wynika oczywiście z dużo mniejszej konkurencji na poszczególne zapytania w lokalnych wynikach wyszukiwania. Aczkolwiek są miasta, w których konkurencja na wiele fraz jest bardzo duża a trudność pozycjonowania stron nawet porównywalna z ogólnopolską.

Chcesz dowiedzieć się ile może kosztować promocja w lokalnych, organicznych wynikach wyszukiwania Google Twojej firmy? Bezwzględnie odezwij się do Nas. Każdą wycenę, przesłaną ofertą tworzymy w oparciu o wstępny audyt Twojej aktualnej widoczności, analizę konkurencji, ocenę potencjału poszczególnych słów kluczowych. Informacje, które Ci przekazujemy pozwolą Ci ocenić możliwości rozwoju, które Twoja firma odniesie ze zwiększonej widoczności w sieci.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

  Please prove you are human by selecting the truck.