Strony internetowe – strony www

Szukasz rzetelnego i profesjonalnego wykonawcy strony internetowej? Jesteś w dobrym miejscu! Dowiedz się dlaczego także i Ty podobnie jak dziesiątki przedsiębiorców z Bielska - Białej powinieneś postawić na współpracę razem z nami?

skontaktuj się z nami!

Praca z doświadczonym zespołem grafików, programistów i marketerów

Strony dopasowane do Twoich odbiorców i zopymalizowane pod SEO

Opieka klasy biznes, czyli opiekun projektu zawsze do Twojej dyspozycji

Wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Zjedliśmy zęby na e-marketingu

Nasz zespół to interdyscyplinarny oddział do zadań specjalnych. Misją jest wzrost – zakupów, konwersji, leadów, rejestracji, średniej wartości koszyka czy świadomości marki. Wyznaczamy ambitne cele, tworzymy śmiałe acz realne strategie i je realizujemy. Walczymy.

Twój projekt jest w rękach profesjonalistów. To proste, opowiedz nam o swoim biznesie, a my zajmiemy się resztą. Za nami setki zaprojektowanych stron internetowych i przeprowadzonych kampanii SEM, tysiące wypozycjonowanych fraz i tyle samo godzin spędzonych nad kreśleniem realizowanych strategii wzrostu dla naszych klientów. Promocja i sprzedaż przez internet to nasz chleb powszedni.

Jesteś zainteresowany współpracą?

skontaktuj się z nami

Nasza filozofia, czyli co przyświeca każdemu projektowi budowy strony internetowej?

Głęboko wierzymy w to, że rozmowę o budowie każdej strony internetowej należy zacząć od określenia jej celów i sposobów realizacji tych celów. Czyli mówić wprost: co chciałbyś dzięki niej osiągnąć a także w jaki sposób? Niezależnie od tego, czy zależy Ci na sprzedaży w sklepie internetowym, pozyskiwaniu zapytań ofertowych dla Twoich usług, rezerwacji miejsc na prowadzonych przez siebie szkoleniach czy znalezieniu nowych kontrahentów - jesteśmy tu, by Ci w tym pomóc.

Sama strona internetowa jest wyłącznie jednym z elementów układanki pod tytułem marketing internetowy. Bez wartościowego ruchu na niej – nic się nie wydarzy. Serwis www bez wsparcia marketingu internetowego? To tak jakbyś otworzył swój punkt w opuszczanej przez wszystkich, „wymarłej” lokalizacji, podczas gdy serce i główne arterie miasta oraz usług biją w zupełnie innym miejscu. Jaka jest szansa, że bez ludzi, że bez ich ruchu, przepływu, utrzymasz się na rynku? Analogicznie jest z siecią, musisz wiedzieć ile osób odwiedza Twoją stronę, jak długo się na niej znajdują czy widzą to, czego szukają etc.

Doświadcznie

Strony internetowe tworzone przez zgrany zespół w Bielsku

Nad Twoim projektem będzie pracował zaprawiony w marketingowym boju zespół. Będziemy drążyć, analizować, podpowiadać, sprawdzać, testować i oceniać, abyś finalnie otrzymał narzędzie gotowe do realizacji konwersji, Twoich celów biznesowych.

Tworzymy strony www
„Dla ludzi, dla robotów”

Roboty? Jakie roboty? Wybacz proszę żartobliwy ton, ale właśnie w ten sposób często reagują nasi klienci słysząc o optymalizacji pod roboty wyszukiwarek sieciowych.

Tymczasem to nie absurd, ani tania science-fiction. Optymalizacja dla wyszukiwarek sieciowych (SEO) to dziś absolutnie krytyczny wymiar zaprojektowania strony internetowej. Twoja witryna www musi bezwzględnie spełniać oczekiwania zarówno ludzi tj. Twojej grupy docelowej, czyli np. uwzględnić jej specyfikę, język, którym się posługuje (dzięki tej wiedzy ocenisz czy możesz używać specjalistycznego żargonu, czy też postawisz na proste komunikaty), wiedzę, którą ma o danych produktach. Musi w czytelny sposób komunikować, ­że masz remedium na ich potrzeby, które znasz i rozumiesz. Jesteś tu dla nich, Ty jak i Twoja propozycja, a oni… nareszcie Cię znaleźli.

Naturalnie, drastycznie rosnący odsetek osób, które korzystają na co dzień z urządzeń mobilnych, za pomocą których chcą już nie tylko przeglądać treści, ale kupować, rezerwować, płacić, porównywać, zestawiać, wypełniać skomplikowane formularze (dodajmy, że tak samo szybko i wygodnie jak „na tradycyjnych” laptopach czy stacjach roboczych) sprawia, że Twoja witryna musi być wykonana w technologii RWD (Responsive Web Design). Sama wersja responsywna, „mobilna” musi być pełnoprawną, równorzędną wersją strony, bez funkcjonalnych kompromisów i dróg na skróty. Pamiętaj, że nie masz czasu, liczy się każdy ułamek sekundy, ludzie już po chwili kontaktu z Twoją witryną zadecydują czy chcą na niej pozostać. A to punkt wyjścia do realizacji konwersji.

Twoja strona musi wreszcie być „czytelna i zrozumiała” dla robotów wyszukiwarek sieciowych, w tym przede wszystkim dla najsłynniejszego z nich – Googlebota. To on dostarcza najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej świata – www.google.com informacje o witrynach na podstawie których gigant z Mountain View buduje swój indeks.

Pozycjonowanie

Czym jest indeks wyszukiwarki Google? Jak zaprojektować stronę www żeby znalazła się w indeksie Google?

Wyobraź sobie teraz, że jesteś w ogromnej bibliotece i szukasz biznesowej pozycji poświęconej efektywności zarządzania czasem. Najszybciej będzie, jeżeli oczywiście znasz tytuł interesującej Cię książki czy choćby jej autora (wówczas sprawnie przebrniesz przez jego portfolio). Jeżeli natomiast jest to dla Ciebie nowa dziedzina, której meandry chciałbyś dopiero zgłębić najprawdopodobniej będziesz szukał książki w katalogu po jej kategorii wpisując np. zarządzanie czasem w programie przeszukującym zbiory biblioteki. Analogicznie działa Google, posiada pewien zbiór, katalog – indeks witryn, które wiąże z określonymi kategoriami jak i konkretnymi zapytaniami wpisywanymi przez internautów. To właśnie Googlebot przeszukuje zasoby sieciowe, analizuje treść, strukturę a także szereg technicznych aspektów budowy witryny (czas ładowania, błędy, optymalizację dla smartfonów etc.)

Wiemy jak budować strony internetowe zgodnie ze sztuką SEO. Wiemy co zrobić, aby roboty wyszukiwarek we właściwy sposób zindeksowały Twoją witrynę. Wreszcie, wiemy co zrobić, aby w jednym projekcie uwzględnić zarówno oczekiwania Twojej grupy docelowej jak i Google.

Opieka klasy biznes „no extra fee”

Dedykowany i zaangażowany opiekun, który od początku do końca pilotuje Twój projekt i w każdym momencie, udzieli Ci wszelkich związanych z nim informacji

Witaj w strefie VIP. To nasz najwyższy i jednocześnie jedyny standard. Rozsiądź się wygodnie i powiedz proszę na co masz ochotę? Zrobimy wszystko, by Twoja podróż razem z nami do wyznaczonych celów, była nie tylko efektywna, przebiegała zgodnie z ustalonym planem i naturalnie bez opóźnień – ale również, żeby była komfortowa.

Nasi klienci cenią nie tylko nasz profesjonalizm, skuteczność, wiedzę, warsztat, terminowość czy pomysłowość, ale również to, że jesteśmy fajnymi ludźmi z którymi dobrze się rozmawia. Ludźmi zaangażowanymi w realizowany projekt. Nasi opiekunowie klienta to praktycy, e-marketingowi rzemieślnicy, osoby, które faktycznie były odpowiedzialne za projekty i kampanie warte setki tysięcy złotych. To ludzie, którzy wiedzą o czym mówią a na każdy proces tworzenia strony internetowej patrzą wielowymiarowo.

Podejście
do klienta

Umów się na rozmowę
- to nic nie kosztuje!

skontaktuj się z nami!

 • Projekt
 • Kodowanie
 • Promocja
Kompleksowa obsługa

Od wstępnych szkiców logo po utrzymanie serwera
Nie da się użyć innego słowa niż kompleksowo. Właśnie tak obsługujemy naszych klientów!

Kilka zespołów, dziesiątki maili od różnych osób, masa spotkań, i z konieczności - tłumaczenie tego samego kilkukrotnie, nakładające się opóźnienia… To prawda, nikt nie lubi pracować w taki sposób. A gdyby tak w jednym miejscu ustalić zarówno ostateczny kształt identyfikacji wizualnej, funkcjonalności witryny internetowej, jej późniejsze pozycjonowanie, kampanie Google Ads w sieci reklamowej, remarketing na Facebooku czy pojemność serwera i konfigurację kont pocztowych?

To wygoda, niewątpliwie oszczędność czasu jak i pewność, że nad jakością i terminowością realizacji wszystkich zadań stoi dobrze znana osoba, która koordynowała już jeden z Twoich projektów.

To jak? Odezwiesz się do nas?

skontaktuj się z nami!

Chciałbyś z nami pracować ale masz jeszcze dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami lub sprawdź poniżej listę najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi.

ODPOWIADAMY NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Chcę zlecić budowę strony internetowej, co będziecie ode mnie potrzebować jeżeli chodzi o materiały? Co mam konkretnie przygotować?

Gdy ustalimy cel budowy strony internetowej, dobierzemy właściwą technologię, ustalimy jej strukturę, opracujemy makietę, architekturę informacji – czyli gdy zamkniemy swoisty etap koncepcyjny, „bierzemy się do pracy”. Na pewno będziemy potrzebować logotyp (ewentualnie uzupełniające elementy identyfikacji wizualnej), zdjęcia, materiały graficzne, teksty do wszystkich podstron, które ustalimy (opcjonalnie tłumaczenia do wersji językowych), dane do formularzy etc. To co potrzebujemy będzie oczywiście pochodną naszych ustaleń wynikających przede wszystkim z określonych funkcjonalności serwisu internetowego. Spokojnie, jeżeli równolegle do naszej pracy będą powstawać materiały, spotkamy się z pracami po prostu w pewnym miejscu.

Nie mam nic z tych rzeczy / Mam tylko ich część. Na ich opracowanie nie mam czasu, ponieważ jestem zajęty swoim biznesem / nie chce mi się tego robić / specjalizuję się w czymś innym, czy możecie więc zrobić to za mnie?

Jasne, że tak. Po to tu jesteśmy i po to nasz agencyjny zespół funkcjonuje właśnie w takiej, czyli zróżnicowanej jeżeli chodzi o specjalizacje i kompetencje konstelacji. W zależności od Twoich potrzeb możemy „wziąć na siebie” następujące elementy składające się na całokształt budowy serwisu internetowego:

a) opracowanie logotypu lub całościowego systemu identyfikacji wizualnej, włączając w to elementy charakterystyczne / konstytutywne, księgę znaku, a nawet materiały z obszaru „DTP” (ulotki, wizytówki, opakowania, teczki ofertowe, papier firmowy etc.). Co ważne, projekty które wykonamy dla Ciebie z myślą o digitalu będziesz mógł wykorzystywać w tradycyjnych nośnikach reklamy a nawet w aranżacji Twojego biura.

b) copywriting / web-writing czyli „hipnotyzujące nagłówki”, elektryzujące historie, przekonujące i wyczerpujące opisy produktów, trafne argumenty, właściwie uchwycone potrzeby konsumentów, rozwiązywanie ich problemów w centrum marketingowej narracji oraz język dostosowany do Twoich odbiorców. Słowem, teksty na strony internetowe. Opracowując teksty na serwisy www łączymy podejścia zorientowane na grupę docelową oraz roboty wyszukiwarek (SEO). Piszemy w zasadzie na wszystkie tematy zawsze wykonując solidny research. Piszemy w języku polskim oraz angielskim (brytyjskim, native speaker).

c) tłumaczenia. Język polski oraz angielski to oczywiście nasz standard. Jeżeli targetujesz swoją ofertę na poszczególne kraje lub terytoria i wszyscy zgadzamy się co do tego, że istnieje uzasadniona konieczność posiadania dodatkowych wersji językowych – działamy. Dzięki wieloletniej współpracy z zaprzyjaźnionymi tłumaczami proponujemy Ci bardzo wysoką jakość tłumaczeń za rozsądną cenę. Tłumaczymy na język niemiecki, francuski, włoski, hiszpański… Pamiętaj proszę, że wersja językowa oczywiście może lecz nie musi być lustrzanym odbiciem wyjściowej struktury strony. Wersja językowa może zostać utrzymana np. w popularnej konwencji one-page ze scrollingiem pomiędzy poszczególnymi sekcjami, czyli koncentrować się na najistotniejszych komunikatach.

d) zdjęcia / profesjonalna sesja fotograficzna / fotografia produktowa. „Content is the king”. Tak, to prawda. Trudno nie przypisywać wiodącej roli swoistemu „marketingowi treści”. Wiesz już, że treść jest ważna nie tylko z perspektywy Twojej grupy docelowej (odbiorców, konsumentów czy coraz częściej prosumentów), ale również / przede wszystkim z perspektywy poprawnej indeksacji witryny przez roboty wyszukiwarek sieciowych. Natomiast nie zwalnia Nas to w żadnym wypadku z bezwzględnego obowiązku wykorzystywania odpowiednich obrazów. W zależności od funkcji Twojej witryny i specyfiki biznesu możemy wykonać dla Ciebie sesję fotograficzną firmy, sesje produktową w specjalnych warunkach. Oczywiście możemy również dobrać trafne obrazy ze stocków (stocki to miejsca, w których znajdziesz materiały z obszaru tzw. fotografii seryjnej) zarówno darmowych jak i komercyjnych. Słowem, jeżeli nie masz nic, spokojnie, my zadbamy o wszystko.

Czy zapewniacie adres strony internetowej oraz firmową pocztę, w tym różne adresy dla moich pracowników?

Ile to wszystko kosztuje?

Naturalnie, zapewniamy to wszystko. Domeny - rejestrujemy najpopularniejsze polskie, zagraniczne oraz globalne rozszerzenia domen. Oczywiście jeżeli masz już domenę u innego operatora bezpłatnie pomożemy Ci w przetransferowaniu jej do naszego systemu (do transferu będziemy potrzebować tzw. kod authinfo, dowiedz się więcej o transferze domen). Sprawdź cennik rejestracji i odnowienia domen w Mapi Media.

Serwer / Poczta – dysponujemy własną, dedykowaną infrastrukturą hostingową. Szybkie serwery oparte są o dyski SSD. Atrakcyjne pakiety hostingowe dostosowane są do serwisów o różnym zapotrzebowaniu na zasoby. Najwyższe pakiety nie ograniczają ilości oraz pojemności tworzonych kont pocztowych.

Bezpłatnie pomożemy Ci w konfiguracji kont pocztowych w najpopularniejszych klientach poczty (Microsoft Outlook czy open-source’owy Thunderbird).

Udostępniamy panel zarządzania Twoim serwerem, poprzez przyjazny, intuicyjny i polskojęzyczny interface Cpanel.

Koszt – jeżeli nawiązujemy współpracę domenę oraz serwer otrzymasz od Nas na pierwszy rok gratis. Koszt odnowienia serwera oraz domen na kolejny rok znajdują się na naszej stronie: serwer, domena. Sięgając do najczęściej wybieranych przez naszych klientów usług, roczne utrzymanie domeny 100 zł netto, serwer 250 zł netto, więc łącznie roczne utrzymanie strony internetowej może kosztować około 350 zł netto z założeniem, że jest to domena .pl oraz serwer o pojemności 25 GB.

Automatyczne kopie bezpieczeństwa danych?

Czy zabezpieczacie w ten sposób moją stroną oraz pocztę?

Tak, zabezpieczamy. To oczywiście nasz standard. Szczegółowe informacje na temat kopii bezpieczeństwa znajdują się w regulaminie usług hostingowych.

A charakterystyczna „zielona kłódka” w pasku przeglądarki internetowej przy adresie mojej strony? Ją też zapewniacie?

Tak, bezpłatny certyfikat SSL otrzymujesz u Nas w standardzie podczas wyboru jednego z pakietów hostingowych. To szczególnie ważne nie tylko ze względu na doświadczenie użytkowników, zaufanie internautów do Twojej witryny ale również z uwagi na komunikaty wyświetlane przez przeglądarki internetowe oraz Google, które ostrzegają przed wejściem na potencjalnie niebezpieczny serwis, który może wyłudzać dane. Certyfikat SSL szyfruje połączenie z witryną i jest absolutnie krytyczny nie tylko w przypadku witryn e-commerce / serwisów z jakimkolwiek formularzem, który przesyła dane.

Oczywiście, certyfikat SSL nie zwalnia z odpowiedzialności dbałości o własne hasła, nieujawnianie, odpowiedni stopień skomplikowania. Pamiętaj, że nigdy nie będziemy prosić Cię mailowo o podanie Twoich haseł. Takie wiadomości to przykład phishingu, czyli próby wyłudzenia dostępu do Twoich danych.

Ile trwa budowa strony internetowej? Czy robicie strony „na wczoraj”?

Strony „na wczoraj” budujemy wyłącznie na płatnych szablonach stron internetowych WordPress. Korzystamy ze sprawdzonych, bezpiecznych z bardzo dobrze rozwiązaną optymalizacją SEO szablonów premium. W przypadku stron na szablonach możemy zaproponować termin realizacji nawet do 5 dni roboczych (oczywiście, zależy on od aktualnego obłożenia pracą web-developerów i rozwiązania kwestii materiałów).

W pozostałych przypadkach budujemy strony internetowe w oparciu o indywidualny, skrojony pod Twój biznes projekt graficzny, opracowany przez naszych grafików. Czas stworzenia serwisu na projekcie zależy tak naprawdę w dużej mierze od zamawiającego, ponieważ to on opiniuje każdy przesłany projekt (każdej podstrony o określonym typie), zgłasza ewentualne uwagi, które zostaną uwzględnione w kolejnej iteracji.

My ze swojej strony wywiązujemy się z ustalonych terminów oddania do weryfikacji poszczególnych etapów (np. dla makiety i projektu strony głównej jest to zazwyczaj do 4 dni roboczych, projekt konkretnej podstrony – 2 dni robocze, kodowanie typowej strony firmowej na CMS WordPress: 4 -10 dni roboczych po akceptacji projektu), ale nie mamy wpływu na decyzje klienta.

Odpowiadając jednoznacznie: to ile trwa budowa strony internetowej zależy tak naprawdę od złożoności projektu, dodatkowych funkcjonalności (np. konieczność integracji sklepu internetowego z systemem magazynowym) i dyspozycyjności klienta. Na ogół mieścimy się w około 20 dniach roboczych w przypadku średniej wielkości strony firmowej na CMS z dedykowaną grafiką.

Ile kosztuje budowa strony internetowej, uwzględniając wszystkie koszty dodatkowe?

To naturalnie brzmi jak frazes, ale naprawdę wszystkie projekty wyceniamy indywidualnie w relacji do ich funkcjonalności, która rzutuje na czasochłonności realizacji. Oczywiście istnieją pewne widełki na zasadzie „od” i je sygnalizujemy (zobacz cennik tworzenia stron internetowych) natomiast finalny kształt wyceny zawsze jest wektorem indywidualnych rozmów i tak naprawdę Twoich potrzeb.

Co więc wpływa na koszt tworzenia strony internetowej?

Przede wszystkim to, czy strona ma powstać na szablonie (750 – 1500 zł netto) czy też ma zostać zaprojektowana na dedykowanym projekcie graficznym (od 3200 zł netto). Następnie dodatkowe funkcjonalności, np. wersje językowe, integracja z systemem do e-mail marketingu, oprogramowanie formularzy zapisu, które będą generować dokumenty zgłoszeniowe i link do szybkich internetowych płatności czy wykonanie katalogu produktów wraz z filtrowaniem na poziomie poszczególnych kategorii. Nie wyczerpiemy tu wszystkich możliwości, bo jest ich tyle ilu klientów, ich niepowtarzalnych pomysłów i biznesów, natomiast każdy z tych dodatkowych modułów jest przez Nas analizowany i wyceniany. Dodajmy jeszcze kwestię opracowania materiałów: copywriting, czyli pisanie tekstów na strony internetowe, ich ewentualne tłumaczenie na inne języki, czy wykonanie sesji fotograficznej w siedzibie klienta. To wszystko wpływa na ostateczny koszt.

Czy wystawiacie Faktury VAT za strony www? Jak wyglądają warunki współpracy, płatność, zaliczka etc.?

Tak oczywiście, na wszystkie nasze usługi wystawiamy Faktury VAT. Modelowy przykład współpracy wygląda następująco:

a) kontakt ze strony klienta,

b) dedykowany opiekun dokonuje szczegółowej analizy potrzeb klienta, weryfikuje wszystkie założenia, dobiera właściwe rozwiązania i technologie, przedstawia nasze argumenty i sugestie.

Gdy zgadzamy się co do zakresu realizacji możemy przedstawić ofertę,

c) rozmawiamy o ofercie, a po jej akceptacji przygotowujemy umowę, która precyzuje wszystkie składowe projektu (terminy, etapy płatności, obowiązki obu stron, kwestia materiałów, tekstów na stronę, zdjęć, szczegółowa specyfikacja techniczna projektu etc.). Naturalnie możemy wcześniej, w dowolnym momencie udostępnić brief umowy do wglądu.

d) po podpisaniu umowy i opłaceniu zaliczki, która wynosi zazwyczaj 50% wartości kontraktu – przystępujemy do działania zgodnie z zakresem i przyjętym harmonogramem,

e) działamy… oddajemy złożony, oprogramowany, przetestowany i uzupełniony w materiały serwis,

f) po akceptacji serwisu i jego opublikowaniu, rozliczamy pozostałą część kontraktu,

g) kontynuujemy naszą współpracę w obszarach SEO (pozycjonowanie), kampanii Google / Facebook Ads.

Czy po wykonaniu serwisu zapewniacie opiekę administracyjną i dajecie gwarancję na wykonaną pracę?

Oczywiście, każdy z oddanych przez Nas serwisów internetowych jest objęty 12 miesięczną gwarancją.

Z chęcią też wesprzemy Cię w bieżącej administracji stroną, aktualizacji treści etc. Wówczas preferujemy podpisanie tzw. umowy serwisowej w której deklarujemy gotowość do prac nad Twoją stroną w określonym wymiarze czasowym, a każde Twoje zgłoszenie jest traktowane przez Nas priorytetowo i bezzwłocznie po ustaleniu zakresu działania, przystępujemy do pracy.

Naturalnie, jeśli ewentualne aktualizacje są sporadyczne i tak naprawdę nie ma potrzeby nawiązywania współpracy na zasadzie stałej umowy serwisowej, jesteśmy do Twojej dyspozycji doraźnie. Wówczas z reguły pracujemy w oparciu o rozliczenie roboczo-godzinowe.

CMS umożliwia samodzielne zarządzanie stroną, ale czy ja sobie z tym w ogóle poradzę?

CMS z ang. Content Management System czyli System Zarządzania Treścią powstał właśnie z myślą o osobach nietechnicznych, nie programistach, które bez znajomości nawet podstaw języków HTML czy CSS mogą samodzielnie, w prosty i szybki sposób aktualizować treści na stronach internetowych.

Jeżeli potrafisz obsługiwać jakikolwiek procesor tekstu np. Microsoft Word czy LibreOffice, to potrafisz jednocześnie zarządzać treścią w WordPressie i możesz samodzielnie obsługiwać swoją stronę internetową.

Do Twojej dyspozycji jest przyjazny edytor WYSIWYG z ang. what you see is what you get, czyli w wolnym tłumaczeniu „dostajesz to co widzisz”. Przed opublikowaniem tekstu na stronie możesz podejrzeć jego wygląd.

Oczywiście możliwości WordPress’a to nie tylko zarządzanie istniejącą treścią, ale również modyfikacja i rozbudowa struktury serwisu, tworzenie wielopoziomowego menu, osadzanie filmów, dodawanie nowych zakładek, galerii, aktualności, produktów, plików, formularzy... jak i inne rozwiązania, które możemy dla Ciebie oprogramować.

Czy przeszkolicie mnie z obsługi strony internetowej? W jaki sposób?

Tak, co więcej – utrwalimy to szkolenie w postaci Screencast’a (zapis ekranu wraz z naszym komentarzem do wykonywanych na nim czynności). Dzięki temu w dowolnym momencie będziesz mógł wrócić do szkolenia i przypomnieć sobie, czy też sprawdzić wybrane funkcje CMS’a.

Czy będę wiedział ile osób odwiedza moją stronę?

Tak. Swoją drogą, musisz to wiedzieć. Analityka internetowa to podstawa zarówno w przypadku małego lokalnego biznesu np. kawiarni jak i sklepu internetowego, który nie koncentruje się na danym obszarze. W standardzie stworzenia każdej strony internetowej zamieszczamy podstawową konfigurację Google Analytics lub Google Tagmanager, konfigurujemy też usługę Google Search Console, która dostarcza niezbędnej wiedzy m.in. o stanie indeksowania witryny przez Googlebota, ewentualnych błędach, nieistniejących podstronach z błędem 404 czy faktycznych zapytaniach w wynikach organicznych Google.

Czy moja strona internetowa będzie dobrze wyglądała na telefonie?

Tak. Dodajmy, że nie tylko wyglądała, ale i działała. Pamiętaj, że systematycznie rośnie odsetek użytkowników mobilnych w ogóle odwiedzających. Pytanie jak duży jest to odsetek (50%, 60% czy 70%) sprowadźmy do kwestii specyfiki poszczególnej branży i kategorii konsumentów. Tzw. wersja responsywna nie jest dodatkiem, niejednokrotnie to właśnie ona jest główną wersją serwisu.

Projektowanie stron internetowych na WordPressie Dlaczego także i Ty powinieneś postawić na wiodący CMS?

Zalety Wordpressa:

 • 32% w globalnej sieci. To odsetek witryn dumnie napędzanych przez WordPress’a.
 • Skalowalność, bezproblemowa rozbudowa. Niestandardowe potrzeby? Nawet jeżeli nie będzie gotowego rozwiązania koszt napisania dedykowanego pluginu będzie radykalnie niższy.
 • Sprawdzony i rozwijany system. Podążający z duchem czasu. Zawsze aktualny i zawsze nowoczesny. Szerokie możliwości adaptacji począwszy od małych stron wizytówek, rozbudowanych portali, magazynów, blogów po sklepy internetowe (dzięki rozszerzeniu WooCommerce i tysiącom wtyczek rozwiązujących wiele kwestii związanych z problematycznymi w innych systamach integracjami).
 • Integracje… System do wysyłki SMS czy może do e-mail marketingu? Szybkie i bezpieczne płatności? Przelew, karta? Komentowanie i rejestracja użytkowników z poziomu ich kont w serwisach społecznościowych? A może integracja z porównywarkami cen? Dzięki developerom wtyczek do WordPress’a możemy radykalnie obniżyć koszty budowy strony internetowej. Koszt zakupu wtyczki z już gotowym rozwiązaniem, to niejednokrotnie ekwiwalent 1-2h pracy programisty...
 • Intuicyjny backend, prostota obsługi, przejrzystość, szybkie i stabilne działanie. Zarządzanie stronami zbudowanymi w oparciu o WordPress to kwintesencja stwierdzenia: no coding skills required
 • Bezpieczeństwo, zabezpieczenie przed atakami, regularne i stabilne aktualizacje.
 • SEO-friendly. Google lubi strony zbudowane na WordPressie. My wiemy jak je optymalizować.


 • szablon WordPress premium lub indywidualny projekt graficzny (do projektowania używamy oprogramowania Adobe)
 • Responsive Web Design, Twoja strona wygląda świetnie, na każdy urządzeniu
 • makietę UX (user experience) ilustrującą rozkład poszczególnych elementów, bloków funkcjonalnych
 • System Zarządzania Treścią (CMS), tak, nie musisz być programistą by obsługiwać swoją stronę!
 • przyjazny edytor WYSIWYG. Obsługujesz WORDa? Obsługujesz więc swoją stronę!
 • nowoczesny, responsywny i zarządzany slider (rotator grafiki)
 • wysokiej jakości kod HTML, CSS zgodny z najlepszymi praktykami W3C (World Wide Web Consortium)
 • opcjonalnie page builder działający na zadzie drag and drop
 • tworzenie nielimitowanej ilości podstron serwisu
 • moduł aktualności (wpisów)
 • moduł bloga, idealne rozwiązanie do prowadzenia firmowego bloga eksperckiego
 • obydwa moduły umożliwiają publikowanie wpisów chronologicznie, w oparciu o kategorie, tagi wpisów, autorów

 • sortowanie wpisów
 • katalog usług lub produktów z funkcją filtrowania
 • zarządzanie użytkownikami, definiowanie różnych ról i poziomów dostępu
 • komentowanie wpisów, moderacja, zakładanie kont przez użytkowników
 • zarządzanie strukturą serwisu, wielopoziomowe menu, mega menu, zagnieżdżanie nielimitowanej ilości podstron i kategorii w menu
  tworzenie galerii zdjęć
 • zamieszczanie video
 • upload plików
 • nowoczesny efekty typu parallax scrolling, animacje CSS, animacje przejścia, SVG morphing, lazy loading, counter, time line etc.
  formularze kontaktowe, zamówienia, rejestracji
 • informacja o plikach cookies
 • Google Maps interaktywna mapa ze szczegółami dojazdu
 • wersje językowe
 • wsparcie z RODO • integracja z narzędziami analitycznymi: Google Analytics, Search Console (dawniej Webmaster Tools), GTM (łatwość w implementacji dodatkowych kodów marketingowych dostawców zewnętrznych usług)
 • konfiguracja konwersji (np. wysłanie formularza zapytania) i mikro-konwersji (np. przejście z oferty na podstronę kontakt) w Google Analytics
 • założenie i konfiguracja konta Google Ads (dawniej Google AdWords)
 • konfiguracja remarketingu i tagu konwersji Google Ads
 • kupon na pierwszą kampanię Google Ads o wartości 600 zł lub 375 zł (dotyczy tylko i wyłączanie nowych kont Google Ads)
 • moduł czatu on-line, rozpocznij rozmowę ze swoimi klientami, właśnie wtedy gdy tego chcą
 • wtyczka Messenger umożliwiająca konwersację przez Facebooka w czasie rzeczywistym
 • przycisk do szybkiego wybierania połączeń (poprzez zewnętrzną usługę lub bezpośrednio do Ciebie w wersji RWD)
 • pop-up czyli tzw. „wyskakujące okienko”
 • formularz zapisu na listę mailingową subskrybentów zgody z modelem double-opt-in
 • opcjonalnie integracja z zewnętrznym dostawcą systemu do e-mail marketingu

 • konfiguracja pixela Facebooka, budowanie list remarketingowych
 • odnośniki do sieci społecznościowych
 • przekierowania 301
 • przyjazne adresy url
 • unikalne meta title i description
 • alty obrazków
 • hierarchia nagłówków (H1 – H6)
 • kompresja grafiki
 • mechanizm cache
 • optymalizacja kodu
 • plik robots.txt
 • sitemapa
 • własna strona błędu 404
 • znaczniki semantyczne kodu HTML5 • autoryzacja dostępu do panelu CMS
 • walidacja siły haseł
 • odzyskiwanie hasła dostępu
 • poziomy dostępu wielu użytkowników
 • moderacja komentarzy
 • zabezpieczenie przed spamem
 • integracja reCAPTCHA na formularzach

 • darmowy certyfikat SSL
 • inteligentne aktualizacje systemu
 • regularne kopie bezpieczeństwa
 • firewall na poziomie serwera
 • zabezpieczony webmail panel
 • 12 miesięcy gwarancji
 • wsparcie techniczne


Success Story

wisla.com.pl

Wisła, Szczyrk, Brenna… czyli Beskidy o każdej porze roku

Wisła to jedna z chętniej odwiedzanych tradycyjnych górskich destynacji. Szczyrk dzięki imponującym swym rozmachem inwestycjom w nowoczesną infrastrukturę narciarską wyrasta na swoistą mekkę białego szaleństwa. Oba urokliwe miasteczka wraz z malowniczymi ościennymi miejscowościami są odwiedzane przez dziesiątki tysięcy turystów każdego roku. Nie tylko zimą. Wielu z nich szuka oczywiście wcześniej noclegu przez Internet. Portal naszego klienta – www.wisla.com.pl powstał właśnie z myślą o przyjemnym, wirtualnym spotkaniu turystów oraz właścicieli apartamentów, kwater prywatnych, ośrodków wczasowych, hoteli czy gospodarstw agroturystycznych.

Założenia projektu:

Punktem wyjścia do budowy nowej wersji serwisu internetowego wisla.com.pl były z jednej strony krytyczne doświadczenia właściciela portalu związane z niewystarczającą funkcjonalnością oraz możliwością efektywnej administracji bieżącej wersji a z drugiej zmiany technologiczne, które dotykają każdego z Nas. Upowszechnienie się smartfonów, rozszerzanie katalogu czynności, które chcemy wykonywać szybko i intuicyjnie za ich pomocą (m.in. właśnie selekcji, porównania i finalnie rezerwacji miejsce noclegowych), wysokie oczekiwania co do jakości wersji responsywnych portali.

Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Nowy, nowoczesny serwis internetowy o złożonej funkcjonalności musiał być jednocześnie dostosowany do sprawnej, intuicyjnej obsługi przez osoby „nietechniczne” zarządzające widocznością swych wizytówek. Zgodnie z paradygmatem, tworzymy rozwiązania dla użytkowników w myśl idei: no codding skills required wzięliśmy się do pracy!

Po rozmowach przedstawiliśmy szczegółową specyfikację techniczną
portalu oraz makiety UX, wśród założeń znalazły się m.in.:


 • prosta i szybka rejestracja nowych użytkowników portalu (właścicieli wizytówek obiektów noclegowych)
 • wybór jednego z terminowych planów opłacenia wizytówek (obecnie trzy plany do wyboru, w przyszłości definiowane i konfigurowane przez administratora serwisu w dowolnym momencie bez konieczności naszej ingerencji)
 • wdrożenie i pełna konfiguracja szybkich płatności internetowych za wybrany abonament
 • spięcie akceptacji płatności z aktywacją wizytówki
 • kody rabatowe obniżające cenę abonamentu (definiowanie dowolnej wartości procentowej / kwotowej kodu)
 • bezpłatny okres pierwszego abonamentu
 • automatyczne przypomnienia o odnowieniu abonamentu na kolejny okres przed wygaśnięciem wizytówki


 • proste i szybkie tworzenie wirtualnej wizytówki swojego obiektu (opisy, oferty specjalne, galerie zdjęć, cenniki, cechy obiektu, udogodnienia w pokojach, formularz kontaktowy wraz z datą planowanego przyjazdu, integracja z Google Maps oraz Google reCAPTCHA)
 • zamieszczanie opinii o obiektach przez odwiedzających
 • filtrowanie ofert na poziomie listingu w danych kategoriach po wybranych przez właściciela kryteriach
 • dodatkowy dział poświęcony atrakcjom w danych miejscowościach
 • promowanie ofert specjalnych
 • formularz subskrypcji oraz integracja z jednym z wiodących dostawców systemu do email marketingu
  zaawansowana analityka internetowa

To oczywiście zaledwie część z przyjętych założeń. Naszym zdaniem są one jednak najciekawsze z punktu widzenia zarówno samych prac programistycznych jak i funkcjonalności wdrożonego serwisu.

Po akceptacji specyfikacji technicznej i makiet UX ilustrujących rozkład elementów, wykonaliśmy dedykowane projekty graficzne wszystkich podstron serwisu. Następnie przystąpiliśmy do kodowania front-ednu i funkcjonalności backendowych w oparciu o WordPress i Woocommerce. Po optymalizacji i wykonaniu testów na użytkownikach serwis został opublikowany na naszym serwerze.

Co mówi o nas właściciel serwisu www.wisla.com.pl?Bezsprzecznie najlepsza firma programistyczna w naszym regionie


Mapi Media to firma, za którą stoi wykwalifikowany i doświadczony Zespół. Świetny kontakt oraz szybkie reakcje na zmiany, sprawiały, że współpraca przebiegała bezproblemowo na każdym etapie projektu.
Jakość wykonania oraz dbałość o szczegóły, nawet przy tak dużym przedsięwzięciu jest godna podziwu.
Bezsprzecznie najlepsza firma programistyczna w naszym regionie.Tworzymy strony dla Klientów z całej Polski! Sprawdż: