Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z kluczowych elementów marketingu internetowego. Widoczność witryny w naturalnych wynikach wyszukiwania to dla większości branż i biznesów ważne źródło klientów i przychodów, dla niektórych działalności to najważniejszy filar funkcjonowania firmy.

Nakład na marketing w wyszukiwarkach – pozycjonowanie oraz reklamy w Google – rosną z roku na rok – to jedna z gałęzi marketingu, która niezależnie od koniunktury notuje stały wzrost, rok do roku. Dlaczego? Docierasz ze swoją ofertą do klientów, którzy poszukują usług, towarów – są zainteresowani. To (wraz z reklamami Adwords, działającymi na podobnej zasadzie) jeden z najbardziej efektywnych kanałów marketingowych.
Klienci sami pytają o usługę i trafiają na twoja stronę.

Dlaczego pozycjonowanie stron / SEO?

pozycjonowanie stron internetowych - dlaczego warto?
Precyzja
Wyświetlasz się osobom, które poszukują danej usług, firmy lub produktu.

Widoczość
Około 95% internautów poszukuje informacji o firmach i produktach w Google

Zysk
Długoterminowy efekt – pozycjonowanie zapewnia wzrost widoczności i jej utrzymywanie, powiększając również pule wartościowych fraz kluczowych na które widoczna jest witryna.

Naturalność
Wyniki Google nie są postrzegane przez użytkowników jako reklama.

Pozycjonowanie stron internetowych Bielsko by MM

Dlaczego warto powierzyć nam pozycjonowanie?

Rzetelność i uczciwość – posiadamy przejrzysty model współpracy, wygodne dla klientów umowy – bez niekorzystnych zapisów, kar umownych, niepotrzebnego uwiązania klienta. Przywiązujemy do nas klienta nasza pracą i efektami a nie umowami.

Jesteśmy elastyczni – dostosowujemy działania oraz budżet do aktualnych potrzeb, modyfikujemy zakres prac, liczbę fraz w trakcie trwania współpracy, rozwoju Twojej oferty, aktualnych trendów rynkowych.

Przejrzyste działania – otrzymujesz co miesiąc pełne raporty naszych prac, raport fraz kluczowych, raport ruchu, optymalizacji. Raz w miesiącu kontaktuje się z Tobą nasz specjalista, celem omówienia raportu oraz dalszych prac.

Doświadczenie – nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w obszarze SEO, linków sponsorowanych oraz tworzeniu witryn i sklepów zoptymalizowanych pod wyszukiwarki. Dzięki temu jesteśmy w stanie kompleksowo obsługiwać klientów w ramach jednego zespołu.

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli co?

Na pozycjonowanie składa się szereg czynności, jednorazowych oraz cyklicznych.

 • Audyt i optymalizacja serwisu. Sprawdzamy Twoją witrynę/sklep pod kątem dostosowania do wymogów Google, strukturę, kod, zawartość elementów mających znaczenie dla wyszukiwarki Google. Wprowadzamy niezbędne poprawki pod kątem wybranych fraz kluczowych.
 • Budowanie linków. Tworzymy linki prowadzące do Twojej witryny. Staramy się pozyskiwać linki tematyczne, z zaufanych serwisów o dobrej reputacji, linki na bazie konkurencyjnych witryn unikając miejsc słabej jakości, spamowych.
 • Content. Tworzymy treści zoptymalizowane pod słowa kluczowe zwiększające widoczność serwisu pod określone frazy.
 • Analiza słów kluczowych i ruchu na serwisie.
 • Cykliczny audyt i weryfikacja słów kluczowych.

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Najprościej mówiąc, na szeregu czynności, których celem jest zwiększenie widoczności witryny internetowej w naturalnych wynikach wyszukiwania. Mowa tu zarówno o wysokich pozycjach na określone słowa kluczowe, jak również większej liczbie fraz, za pomocą których klienci mogą znaleźć witrynę w wynikach wyszukiwania.

Widoczność w wyszukiwarkach przekłada się zwiększenie ruchu zainteresowanych klientów, co z kolei ma wpływ na większa liczbę pozadanych akcji – zapytań, zakupów, kontaktów telefonicznych.

Co obejmuje pozycjonowanie stron / SEO – jeśli jest świadczone rzetelnie?


Każde skuteczne pozycjonowanie poprzedza audyt witryny
– sprawdzenie jej aktualnego stanu, dostosowanie do wymagań wyszukiwarek, możliwości poprawnej indeksacji, sprawdzenie błędów utrudniających lub nawet uniemożliwiających osiągnięcie wysokich pozycji. Od tego zaczynamy każdą pracę z klientem, najczęściej wstępny audyt przygotowujemy na etapie ofertowania.

Dobór fraz kluczowych – sprawdzenie potencjalnych wartościowych fraz, zazwyczaj wykorzystując kilka narzędzi, również na bazie stron konkurencji.

Optymalizacja serwisu – umieszczenie fraz kluczowych w odpowiednich sekcjach witryny, rozbudowa treści, ewentualna rozbudowa serwisu – aby przyporządkować słowa kluczowe do odpowiednich podstron, oferty, produktów. Optymalizacja jest kluczowym elementem, szczególnie dla większych portali i sklepów internetowych, gdzie struktura treści i duża liczba podstron ma ogromny potencjał osiągania widoczności na setki i tysiące słów kluczowych.

Budowanie linków. Tworzenie wartościowych linków do serwisu, do po optymalizacji drugi filar działań pozycjonerskich. Kierujemy się tutaj zasadą jakości nad ilością. Mniejsza liczba jakościowych linków, działa znacznie lepiej niż linki z przypadkowych serwisów.

Monitorowanie pozycjonowanego serwisu. Sprawdzamy wzrost pozycji słów kluczowych oraz wzrost widoczności i ruchu z wyników organicznych – wykorzystując narzędzia Google – jak Search Console, Analytics i inne zewnętrzne aplikacje.

Raportowanie. Solidny raport zawiera poza wynikami pozycji, również wykonane prace – raport stworzonych linków, dodanych treści, wnioski dotyczące aktualnej sytuacji witryny oraz zalecenie dotyczące dalszych działań.

Obecnie ze względu na dużą konkurencję, częste zmiany algorytmów Google, coraz doskonalsze metody oceny jakości treści i linków, pozycjonowanie wymaga działań kompleksowych i elastycznych.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Koszt zależny jest przede wszystkim od konkurencji i otoczenia – czyli nakładu prac i środków jaki należy włożyć aby serwis osiągał coraz większa widoczność oraz ruch.

W kwestii cennika pozycjonowania na rynku istnieje spore zamieszanie, dotyczące zarówno wyceny samych fraz jak i samego sposobu rozliczeń.

Proponujemy model ryczałtowy rozliczeń – za wykonaną pracę związaną z określonymi działaniami – optymalizacją, researchem, tworzeniem treści, budową serwisów wspierających, tworzeniem i publikacją artykułów sponsorowanych.

Taki model współpracy gwarantuje:

 • całościową opiekę nad serwisem pod kątem SEO – modyfikacja treści, sekcji strony,
 • reagowanie na zmieniające się trendy, sytuacje w wyszukiwarce,
 • pozyskiwanie dobrej jakości linków,
 • wsparcie dotyczące strategii pozycjonowania, opiekę specjalisty,
 • możliwość modyfikacji zakresu prac,
 • elastyczność działań,
 • skupienie się na najważniejszych elementach – konwersji, wysokiej jakości ruchu na witrynie.