Pozycjonowanie strony w lokalnych wynikach wyszukiwania Google

Masz lokalny biznes na terenie Bielska Białej? Zadbamy o jego skuteczną promocję wśród lokalnych / regionalnych odbiorców.

Pozycjonowanie stron internetowych na ogólnopolskie słowa kluczowe

Twoja firma z Bielska Białej działa na terenie całej Polski lub Europy? Opracujemy plan dotarcia do nowych klientów.

Pozycjonowanie sklepów internetowych w wyszukiwarce Google

Od lat skutecznie zwiększamy sprzedaż w wielu witrynach e-commerce. Pozycjonowanie uzupełniamy kampaniami produktowymi Google.

Kampanie SEM w wyszukiwarce Google i GDN

Google Ads (dawniej Google AdWords) to znakomite i efektywne uzupełnienie działań SEO - zdobędziemy szybko nowych, potencjalnych klientów. Uczestniczymy w prestiżowym programie Google Partner.

Przejrzysta umowa na pozycjonowanie stron internetowych

Bez pułapek, drakońskich kar, drobnego druczku czy kilkumiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu Twojej strony.
Spotkajmy się w Bielsku-Białej

Mapi Media Bielsko-Biała
Dane kontaktowe

Adres:
ul. 11 Listopada 78/6a
43-300
Bielsko-Biała, Polska

Tel:+48 (33) 488 02 18
E-mail: [email protected]

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Z Twojej perspektywy, a więc z perspektywy właściciela firmy (i nie ma tu znaczenia czy prowadzisz firmę usługową, handlu detalicznego, B2B czy sklep internetowy) - SEO, skuteczne pozycjonowanie polega przede wszystkim (jeżeli nie wyłącznie) na pozyskiwaniu klientów z organicznych wyników wyszukiwania (SERP) wyszukiwarki Google (posiadające niezmiennie od dłuższego czasu ponad 98% udziału w Polsce).

Tak, pozyskiwaniu klientów a nie samych użytkowników serwisu www (odwiedzających), gdyż w ostatecznym rozrachunku podejmujesz działania promocyjne, inwestujesz w marketing internetowy, pozycjonowanie - a zatem "wydajesz pieniądze" oczekując dzięki temu zwrotu, zysku, impulsu do rozwoju. To dla Nas naturalne i oczywiste. Pozycjonowanie jak każda inna forma promocji, po prostu musi się obronić czyli opłacić.

Pozycjonowanie jest więc jednym ze sposobów pozyskiwania ruchu na stronie (obok np. kampanii SEM - Google Ads, obecności w sieciach społecznościowych, mailingów, zwiększania świadomości marki etc.) ale nie ruchu "jako takiego", lecz konwertującego, poprzez maksymalizację widoczności Twojej witryny na wartościowe słowa kluczowe.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej w Bielsku Białej?

W przypadku wyceny usługi pozycjonowania strony internetowej nie mamy do czynienia ze sztywnymi cennikami, czy też z góry określonymi pakietami. Dlaczego? Naszym zdaniem nie ma to sensu, gdyż każdy analizowany przez Nas przypadek strony, czy też sklepu klienta jest po prostu inny. Każdy wymaga dedykowanej strategii i często odmiennych działań, zaangażowania różnych środków, specjalistów czy zespołów. Tak to truizm, ale naprawdę traktujemy te kwestie bardzo indywidualnie. Różni też te serwisy punkt wyjścia oraz historia pozycjonowania, która niekoniecznie jest "dobra" i niekoniecznie ma "pozytywny" wpływ na aktualną pozycję strony w SERP'ach (SERP - Search Engine Result Page - czyli strona z wynikami wyszukiwania). Niejednokrotnie pozycjonowanie rozpoczynamy, od swoistego "wyczyszczenia" poprzednich, niewłaściwych działań - np. poprawy prze-optymalizowanych sekcji witryny czy usunięcia linków niskiej jakości, które wpływają negatywnie na obecne pozycje stron czy sklepów.

Oferta na pozycjonowanie stron Bielsko Biała, jest więc w naszym zespole zawsze tworzona przez dedykowanego specjalistę z uwzględnieniem następujących aspektów:

 • ilość fraz i ich konkurencyjność,
 • analiza serwisu,
 • stopień optymalizacji strony,
 • czynniki zewnętrzne tzw. off-site SEO np. profil backlinków,
 • analiza konkurencji i ich strategii pozycjonowania
 • dodatkowe, niezbędne prace graficzne czy programistyczne np. rozbudowa strony pod pozycjonowanie,
 • koszt publikacji artykułów w zewnętrznych serwisach, jak i dostępność zewnętrznych serwisów dla danej branży.

Pozycjonowanie strony w Bielsku Białej cena

Interesuje Cię wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania? Koniecznie skontaktuj się z nami. Wypełnij poniższy, prosty formularz kontaktowy (tylko niezbędne pola, imię i nazwisko, adres e mail, telefon, strona internetowa). Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą do 24h.

Co zawiera oferta na pozycjonowanie w Bielsku?

Nie rozliczamy się od pozycji. Ten nie tylko naszym zdaniem "archaiczny model" pozycjonowania, jest niekorzystny dla obu stron a przede wszystkim dla klienta. W naszej ofercie skupiamy się na transparentnym i zrozumiałym dla klienta przedstawieniu działań, które zostaną wykonane, a także sposobie weryfikacji i informacji na temat modelu raportowania.

Jakie są etapy pozycjonowania stron i sklepów internetowych?

Nasze doświadczenie, a przede wszystkim możliwość pracy dla firm z całej Polski, chociaż Bielsko jest dla nas strategicznym punktem, umożliwiło wypracowanie efektywnego work-flow, usprawniającego nie tylko naszą pracę, ale również kontakt z klientem w myśl partnerstwa i transparentności.

Pozycjonowanie jako proces jest u Nas skoncentrowane wokół poniższych elementów:

 1. Analiza potrzeb klienta
 2. Strategia pozycjonowania stron na Bielsko
 3. Badanie i dobór słów kluczowych w pozycjonowaniu lokalnym
 4. Audyt SEO witryny
 5. Optymalizacja witryny dla pozycjonowania
 6. Pozyskiwanie wartościowych linków czyli tzw. linkbuilding

 

Dobór słów kluczowych w pozycjonowaniu lokalnym na Bielsko

Jednym z absolutnie krytycznych a jednocześnie dość często traktowanych „po macoszemu” elementów pozycjonowania, szczególnie pozycjonowania lokalnego takiego jak w Bielsku-Białej, jest prawidłowy, przemyślany dobór słów kluczowych. Dla firm pracujących nad zwiększaniem swych pozycji w wynikach, jest to działanie, które powtarza się cyklicznie, gdyż np. pojawiają się nowe trendy w wyszukiwarce.
Prawidłowy, czyli uwzględniający już na etapie opracowania strategii SEO / pozycjonowania:

 1. częstotliwości wyszukiwania fraz w Google,
 2. intencję użytkownika wpisującego dane zapytanie w Google, np. nazwa usługi + Bielsko,
 3. odzwierciedlenia zapytania w postaci oferty / informacji na stronie www,
 4. stopnia ogólności frazy,
 5. konkurencyjności zapytania,
 6. oczywiście języka, lokalizacji użytkownika,
 7. obecności reklam (linków sponsorowanych Google Ads – dawniej AdWords) w wynikach wyszukiwania.

To naszym zdaniem swoiste fundamenty doboru fraz, bez których lokalne pozycjonowanie Bielsko jako strategia będzie niepełna.

Ile osób szuka danej frazy?

Odnosząc się do nich musisz wiedzieć, że nie ma sensu pozycjonowanie Twojej strony internetowej na słowa kluczowe, których nikt nie szuka, bądź są wyszukiwane niezmiernie rzadko. Obecnie jesteśmy w stanie dość precyzyjnie określić potencjał słów kluczowych poprzez analizę historycznych statystyk wyszukiwania w zewnętrznych narzędziach (np. planner słów kluczowych Google Ads, Senuto czy Surfer SEO). Także dzięki narzędziom od Google Search Console i Google Analytics możemy ocenić nie tylko ilu internautów odwiedza Twoją stronę internetową ale także konkretnie - z jakich fraz (czyli co konkretnie wpisali w polu wyszukiwarki internetowej). W strategii SEO / pozycjonowania nastawiamy się na wyrażenia kluczowe zapewniające realnie jak największy odsetek ruchu. Planując uwzględniamy także trudność (pochodna konkurencyjności i ilości wyszukiwań rozszerzona o nasz punkt wyjścia) poszczególnych słów kluczowych.

Co chce otrzymać osoba szukająca słowa kluczowego?

Na pewno przyznasz, że istnieje fundamentalna różnica pomiędzy słowami kluczowymi: jaka żarówka H7, żarówka H7 sklep internetowy a np. żarówka H7 wymiana. Trzy "na pierwszy rzut oka" podobne zapytania, tzn. z podobnym rdzeniem, a oczekiwania do do wyników, intencje użytkownika - leżące na przeciwległych biegunach. Pierwsze zapytanie odnosi raczej do rankingu, zestawienia, wpisu na zasadzie benchmarku, który będzie się kończył rekomendacją, wskazaniem za i przeciw, mocnych i słabych stron produktów. Drugie to chęć otrzymania, być może porównania ofert, witryn e-commerce w których dokonamy zakupu. Trzecie to zapytanie "poradnikowe" równie dobrze mogłoby brzmieć jak wymienić żarówkę H7, czyli szukanie doraźnego rozwiązania. Jak więc widać, podczas doboru słów kluczowych trzeba bardzo ostrożnie i wnikliwie podchodzić do intencji wpisującego słowa kluczowe nie sugerując się wyłącznie samymi statystykami wyszukiwania i zawarcia we frazie interesujących nas słów. To bardzo prosty przykład, natomiast w zasadzie każda branża ma swoje specyficzne wyszukiwania, często wieloznaczne i wymagającej dużej ostrożności jak i głębszej analizy specjalisty SEO / pozycjonowania połączonej z bieżącym kontaktem z klientem.

Eliminować czy starać się wykorzystać z pozoru "nietrafne" zapytania w strategii SEO?

To zależy. Jeżeli zarządzamy sklepem internetowym z częściami samochodowymi, oczywiście najbardziej będzie nam zależało na frazach typu żarówka H7 sklep internetowy. To jednoznacznie sprzedażowe frazy. Oczywiste dla pozycjonowania. Jasna intencja użytkownika wyszukiwarki Google. Natomiast co z frazami "poradnikowymi" czy odnoszącymi się do "rankingów", "zestawień"? Dobra wiadomość, je również możemy efektywnie wykorzystywać w naszej strategii content marketingowej i pozycjonowaniu na tzw. długi ogon (long tail pozycjonowanie)

a) zapytania ze słowami jaka, jaki, która, ranking, porównanie etc. - możemy kierować do sekcji w naszej witrynie, która jest do tego optymalnie przygotowana i może przekierować następnie ruch np. na produkty lub kategorie. Czyli wracając do przykładu z żarówkami, kierujemy użytkowników na podstronę: Jaka żarówka H7 do marka + model + rok samochodu, porównanie topowych żarówek 10 producentów. A po lekturze, lub w jej trakcie, pomiędzy poszczególnymi akapitami / sekcjami tekstu - przejście do produktów.

b) zapytanie - jak zrobić, jak wymienić czyli - zapytania z obszaru - DIY - ruch dzięki pozycjonowaniu skierowany na wpis blogowy lub filmik (osadzony na naszej podstronie) ilustrujący krok po kroku proces wymiany, a następnie zaproszenie do sprawdzenia produktów lub skorzystania z lokalnej usługi serwisowej.

Dodatkowo warto stworzyć oddzielne listy re-marketingowe dla osób odwiedzających naszą stronę internetową, te specyficzne sekcje witryny i dzięki temu wyświetlać im odpowiednio dostosowane reklamy w GDN (Google Display Network) za pomocą systemu Google Ads. Te kampanie dzięki kierowaniu uwzględniającemu lokalizację użytkownika mogą pełnić niezmiernie istotną rolę w całościowej strategii pozyskiwania ruchu znakomicie uzupełniając pozycjonowanie stron.

Innym pomysłem - jest budowanie listy subskrybentów np. firmowego biuletynu w procesie pozycjonowania strony, właśnie na zapytania poradnikowe. Oczywiście strona internetowa musi posiadać odpowiedni formularz zapisu na listę (często najlepiej konwertujące są formularze wymagające podawania przez użytkownika minimalnej ilości danych: np. sam adres e mail oraz imię).

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

  Please prove you are human by selecting the house.