Pozycjonowanie lokalne

skoncentrowane na pozycjonowanych frazach zawierających lokalizację: Cieszyn

Pozycjonowanie stron firm z Cieszyna

Oferujesz lokalne usługi? Możesz promować je precyzyjnie

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Jesteś z Cieszyna, ale prowadzisz sklep ogólnopolski? Skontaktuj się z nami!

Google i obecność marki w wyszukiwarce - znaczenie pozycjonowania lokalnego stron dla firm

Z wyszukiwarki Google korzysta ponad 90% użytkowników internetu. To w Google`u szukamy najróżniejszych informacji, nie inaczej jest też z szukaniem danych dotyczących tej czy innej firmy. To w sieci chcemy potwierdzić jakość usług. Jeśli zabraknie strony internetowej twojego salonu kosmetycznego, fryzjerskiego, gabinetu stomatologicznego, warsztatu samochodowego czy restauracji w wynikach wyszukiwania na pierwszej stronie to oznacza, że rezygnujesz z dość sporej części potencjalnych, nowych klientów. Pozycjonowanie strony internetowej ma wprost przełożyć się na lepszą widoczność biznesu w środowisku online. Pozycjonowanie umożliwia wypracowanie przewagi, może przełożyć się na mocniejszy, bardziej pozytywny wizerunek marki, będzie budować jej siłę.

Dlaczego pozycjonowanie jest w obecnych realiach marketingowych tak istotne?

Za prowadzeniem kampanii SEO przemawia wiele argumentów. Celem najistotniejszym jest zwiększenie zysków poprzez docieranie do nowych grup klientów. Jednak korzyści, jakie zyskuje firma nie ograniczają się wyłącznie do wyższych obrotów. Niezależnie od profilu prowadzonej działalności firma wraz z wysokimi pozycjami w wynikach wyszukiwania na zadane frazy kluczowe otrzymuje cały pakiet dodatkowych korzyści. Poznaj kilka wartości, jakie niesie ze sobą kampania pozycjonowania stron m.in. dla firm, których siedzibą jest Cieszyn:

 • jeszcze lepszy wizerunek marki - obecność fraz kluczowych definiujących twój biznes w top 10 wyników wyszukiwania bezpośrednio przekłada się na lepszy wizerunek twojej firmy. Jeśli odnalezienie świadczonych przez przedsiębiorstwo usług, oferowanych produktów czy narzędzi jest ułatwione to użytkownik chętniej zapozna się z konkretną ofertą. Wysokie pozycje budują wśród użytkowników przekonanie, że firma zabiega o klientów i chce ułatwić im dotarcie do strony www,
 • twoja marka będzie silniejsza - tak samo jak na wizerunek, kampanie SEO wpływają także na postrzeganie marki jako silniejszej. Pozycjonowania nie powinno się pomijać jeśli chcemy, by marka zyskała na sile. Pozycja w top 10 w wyszukiwarce w Google jasno wskazuje na to, że firma dobrze sobie radzi na rynku, że zabiega o widoczność i chce być odbierana jako wiarygodna,
 • firma zyska na zaufaniu - pozycjonowanie, które wprowadzi firmę na najwyższe pozycje w wyszukiwarce bezpośrednio przekłada się na wyższe zaufania, burzy bariery zakupowe oraz biznesowe. Użytkownik chętniej skorzysta z oferty firmy, która jest wysoko w wynikach wyszukiwania,
 • większy ruch na stronie internetowej - strona firmowa opublikowana w sieci to wizytówka każdej działalności. Pamiętajmy jednak, że do tej strony muszą prowadzić jasno wytyczone w internecie ścieżki. Nawet jeśli firma ma świetną ofertę, ale jest widoczna przykładowo w czwartej dziesiątce, to trudno zakładać, że dotrze do niej wielu klientów. Najlepsze rezultaty osiąga się jeśli firma widoczna jest na pierwszej stronie wyszukiwania.

Pozycjonowanie lokalne? Na czym to polega?

Skuteczność kampanii SEO wynika z dobrze opracowanej strategii, której najważniejszym celem jest wpłynięcie na lepszą widoczność marki czy też firmy w internecie. Sprowadza się to m.in. do tego, by na wybrane frazy kluczowe strona www danej firmy pojawiała się w top 10 wyników wyszukiwania. Warto też odnotować, że Google już od dłuższego czasu promuje nieco inny sposób wyświetlania wyników. To znaczy opiera się on na tzw. geolokalizacji, co oznacza, że wyniki będą się od siebie różnić w zależności od tego czy będą to Lublin, Warszawa, Sanok czy Cieszyn. Rezultaty zależne są od profilu założonego w Google Moja Firma i jeśli akurat miastem, w którym przebywamy jest Cieszyn po wprowadzeniu frazy kluczowej "mechanik" Google pokaże nam warsztaty z tego miasta. A to jaki warsztat się pojawi najwyżej będzie wynikać z tego czy jest prowadzone pozycjonowanie lokalne. Jeśli więc zależy ci na tym, by to właśnie do twojego warsztaty trafiało jak najwięcej klientów szukających informacji w sieci, zdecydowanie warto realizować pozycjonowanie. Ale by móc optymalnie wykorzystać potencjał, jaki tkwi we frazach kluczowych trzeba podjąć szereg działań, które w rezultacie wprowadzą prowadzony biznes do top 10 wyników wyszukiwania.

Dlaczego twojej firmie pomoże pozycjonowanie? Cieszyn to rynek z dużym potencjałem

Samo posiadanie strony internetowej nie może i nie daje gwarancji tego, że użytkownicy sieci trafią na ofertę twojej firmy. Strona internetowa to jedno, ale by dotarli do niej potencjalni klienci trzeba zbudować sieć wirtualnych ścieżek, które do tej strony www doprowadzą. Jednym z najważniejszych elementów marketingu online jest obecnie pozycjonowanie lokalne, które pozwoli znaleźć się stronie internetowej w wynikach wyszukiwania na najwyższych pozycjach. Warto też pamiętać o tym, że odniesienie sukcesu w lokalnym biznesie może wprawdzie wynikać np. z dobrej lokalizacji, np. w centrum miasta, ale nowych klientów należy też szukać w innych kanałach. Tym bardziej że użytkownicy Google, szukając tej czy innej usługi, sprawdzają w sieci opinie o firmie, chcąc potwierdzić wysoką jakość prowadzonego biznesu. Przewagę będzie miała ta działalność, która nie tylko znajdzie się wysoko w top 10 wyników wyszukiwania, ale także tak, która o te opinie zabiega. Dlatego tak ważne jest pozycjonowanie stron. Cieszyn to wprawdzie średniej wielkości miasto, ale nie brakuje tu lokalnie działających mechaników, dentystów, restauracji czy salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Bez pozycjonowania stron utrudnimy osobom szukających ofert w sieci odnalezienie swojej firmy.

Jakie elementy pozycjonowania są niezwykle istotne?

Pozycjonowanie i skuteczność prowadzenie kampanii SEO wynika z wielu zmiennych, które należy wziąć pod uwagę w trakcie realizowania działań pozycjonujących. Będą to:

 • skonfigurowanie profilu Google Moja Firma -jest to jeden z absolutnie koniecznych elementów, który należy wykonać dla firmy o zasięgu lokalnym. Jak zostało już wyżej wspomniane, Google stawia na geolokalizację, by proponowane wyniki jak najbardziej odpowiadały na zapytania użytkowników. To właśnie profil Google Moja firma jest niezwykle istotny dla pozycjonowania stron i podnoszeniu pozycji konkretnej frazy kluczowej w wynikach wyszukiwania.
 • obecność biznesu w Google Maps - poza tradycyjną wyszukiwarką coraz częściej korzysta się właśnie z Google Maps. Aplikacja, którą używa się na smartfonie nie tylko ułatwia odnalezienie firmy o konkretnym profilu, ale także wskazuje dokładną lokalizację, a po kliknięciu w przycisk rozpocznij poprowadzi nas na miejsce. Obecność w Google Maps pozwala więc zdobywać nowych klientów, którzy oczekują łatwego odnalezienia np. warsztaty samochodowego, bo akurat przytrafiła się awaria.
 • dane NAP i ich uporządkowanie - nazwa NAP pochodzi od angielskich słów "name", "address" i "phone number", odnosi się więc do spójności danych teleadresowych. Wizytówki firm umieszczane są w wielu miejscach, nie tylko na stronie, ale także na profilach społecznościowych, w katalogach firm, bazach danych i w wielu innych. Te dane weryfikowane są przez roboty Google. Jeśli dane nie są przejrzyste, nie zgadzają się ze sobą może się to przełożyć na gorszą pozycję w wynikach wyszukiwania.
 • konsekwentne tworzenie unikatowego contentu - bardzo istotnym elementem pozycjonowania jest tworzenie takiej treści, w ramach danej strony www, by fraza kluczowa mogła znaleźć się na wyższych pozycjach w Google. Treść powinna tę frazę uwzględniać, ale powinna też być wartościowa, merytoryczna i urozmaicona, by nie tylko ułatwić indeksację robotom, ale także przynosić wartość użytkownikom,
 • usunięcie zduplikowanych treści - treść, która znajduje się na stronie internetowej, ale także poza nią nie może się duplikować. Musi to być treść unikatowa, bo taka prezentuje najwyższą wartość dla googlebotów i jest wówczas premiowana wyższymi miejscami w wynikach wyszukiwania,
 • pozyskiwanie lokalnych, wartościowych linków prowadzących do strony firmowej - kampanie SEO realizowane są w ten sam sposób, nie ma znaczenia siedzibą firmy będzie Olsztyn, Wrocław czy Cieszyn. Pozycjonowanie obejmuje więc swoim zakresem także pozyskiwanie linków prowadzących do promowanego biznesu. Adres strony internetowej powinien więc znaleźć się na stronach dobrych katalogów firm czy lokalnych portali,
 • szybkość i optymalizacja strony www pod kątem ładowania się witryny firmowej - efekty pozycjonowania będą jeszcze lepsze jeśli szybkość działania strony firmowej będzie na wysokim poziomie. Zauważmy, że jeśli strona internetowa będzie ładowała się długo, to użytkownik zniechęci się do zapoznania z ofertą i zrezygnuje z usług tej czy innej firmy. Googleboty również przychylniej oceniają strony ładujące się szybciej.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

  Please prove you are human by selecting the flag.