Pozycjonowanie lokalne

skoncentrowane na pozycjonowanych frazach zawierających lokalizację: Gliwice

Pozycjonowanie stron firm z Gliwic

Twoja oferta zawiera lokalne usługi? Promuj je precyzyjnie

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Jesteś z Gliwic ale prowadzisz sklep ogólnopolski? Skontaktuj się z nami!

Proces pozycjonowania stron Gliwice: jak wygląda?

Pozycjonowanie stron internetowych to szereg działań, których cel powinniśmy sprecyzować razem z agencją, której zleciliśmy pozycjonowanie witryny. W praktyce wygląda to tak, że wybieramy frazy kluczowe pasujące do branży, które Twój potencjalny klient może wpisać podczas wyszukiwania usług czy towarów, jakie mu proponujesz. W dalszej kolejności wykonujemy działania, takie jak optymalizacja strony www, audyt SEO Gliwice, budowa wartościowych linków, social media, content marketing, które pozwolą Ci stworzyć przewagę nad konkurencją, co w efekcie prowadzi do zajęcia najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania dla danych fraz. Cel zawsze jest jeden: TOP3, a przynajmniej TOP10, czyli pierwsza strona w wyszukiwarce Google, ponieważ w rzeczywistości jakikolwiek ruch można wygenerować tylko dzięki temu, że nasza strona pojawi się w pierwszej dziesiątce. Dalsze pozycje są już tylko okruchami. Podczas procesu pozycjonowania strony internetowej, analizy statystyk, obserwujemy wyraźny związek pomiędzy aktualną pozycją o ilością kliknięć w wynik wyszukiwania.

Pozycjonowanie strony lokalne, na obszarze Gliwic: kiedy pojawią się efekty? Jak długo będziemy czekać?

Być może rozczarujemy Cię tym, że im wolniej, tym lepiej. Nie daj się zwieść ofertami typu „Gwarancja TOP10 w 3 miesiące”. Owszem, jest to możliwe dla niszowej branży. Czasami wystarczy napisanie jednego lub dwóch dobrej jakości artykułów i dodanie do nich linków, aby pozycjonowanie lokalne przyniosło efekty w postaci wysokiej pozycji na mało konkurencyjne słowa kluczowe. Jednak w większości przypadków, szczególnie gdy chodzi o firmy o dużej konkurencji, jest to nie tyle trudne do osiągnięcie, co niebezpieczne.

Jeśli dana agencja SEO pozycjonująca strony w Gliwicach może nam to zapewnić i co więcej dotrzymać słowa dla trudniejszych fraz, to najpewniej stosuje niedozwolone techniki, które mogą doprowadzić do nałożenia kary przez Google, co jednocześnie wiąże się ze spadkiem pozycji w wyszukiwarce. Warto mieć to na uwadze, ponieważ naprawienie tego może okazać się bardzo czasochłonne, ale i niezwykle kosztowne. Żadna agencja oferująca pozycjonowanie stron internetowych Gliwice nie jest w stanie Ci tego zapewnić. Nikt dobrze nie zna algorytmów Google, a cała praca pozycjonerów skupia się głównie na doświadczeniu i umiejętnościach analitycznych, dzięki którym mogą przewidzieć rozwój procesu, jakim jest pozycjonowanie lokalne czy krajowe.

Decydując się na opcję pozycjonowania strony w Gliwicach niezależnie od tego, czy samodzielnie, czy we współpracy z agencją SEM należy uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość. Jeśli pozycjonowanie stron Gliwice odbywa się rzetelnie, to wkrótce na pewno zobaczymy jego wymierne efekty.

Długi ogon – efektywny dobór fraz kluczowych

To jedna z efektywniejszych technik pozycjonowania stron. Dzięki frazom pochodzącym z długiego ogona firmy mogą wygenerować większy ruch i konwersję niż pozycjonowanie na bardziej ogólne frazy, choć tak naprawdę to te drugie mają czasami nawet kilkadziesiąt razy więcej wyszukiwań w ciągu miesiąca. Oczywiście strategię wykorzystywania słów kluczowych długo-ogonowych możemy wdrożyć także w pozycjonowaniu lokalnym na obszarze Gliwice.

Pozycjowanie long tail w praktywce

Wyobraź sobie, że działasz w mocno konkurencyjnej branży dietetycznej i specjalizujesz się w konkretnym rodzaju diety, np. oczyszczanie organizmu. Wobec tego podejmujesz działania mające na celu ułożenie klientowi zbilansowanej diety. W pierwszej kolejności być może pomyślisz sobie, że idealną frazą do pozycjonowania będzie dieta lub odchudzanie.

Rzeczywiście, jeśli dana osoba wpisze taką frazę w wyszukiwarce i znajdzie Twoją stronę na szczycie wyszukiwarki, to uda Ci wygenerować tym sposobem duży ruch. Największy problem tkwi jednak w tym, że ilość czasu, jaką należy włożyć w pozycjonowanie na ogólne, konkurencyjne frazy - będzie naprawdę duża. Twoim celem będzie nie tylko pokonanie firm dietetycznych, które ukształtowały swoją pozycję na rynku SEO, ale też różnych portalów czy blogów dotyczących diet czy odchudzania, które dysponują rozbudowanym contentem i bogatym zapleczem linków.

Pozycjonowanie lokalne np. Gliwice czy krajowe dla takiego słowa może zająć miesiące, a nawet lata i nie daje Ci 100% pewności, że się uda, ponieważ konkurencja nie śpi i cały czas się rozwija, dzięki czemu może się okazać, że stoczymy walkę z wiatrakami, wydając przy tym duże pieniądze. Uczciwa agencja SEO wprost przedstawi Ci, czy trudno będzie wykonać pozycjonowanie stron www Gliwice dla wybranej frazy i na tej podstawie przedstawi, ile kosztuje pozycjonowanie stron na frazy z Gliwicami i ile czasu zajmie.

Analiza przypadku

Załóżmy, że po roku pozycjonowania strony, dane w Google Analytics odzwierciedlają wysoką pozycję naszej witryny w wyszukiwarce. Co dalej? Okazuje się, że obecność na pierwszej stronie wyników dzięki pozycjonowaniu na Gliwice to reklama, która zapewniła zdecydowanie większy ruch na stronie. Idealnie, ponieważ to oznacza dziesiątki, a czasami nawet tysiące wyszukiwań dla danej frazy. Ruch będzie więc znaczny, ale co z tego?

Jako właściciel firmy musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym konkretnie Ci zależy. Czy to będzie generowanie większego ruchu, czy też pozyskiwanie klientów? Warto tu zaznaczyć, że nie są to pojęcia tożsame. W praktyce użytkownik, który użyje w wyszukiwarce słowa dieta, może tak naprawdę szukać wiele różnych informacji na jej temat, począwszy od porad, poprzez opinie, a skończywszy na przepisach do samodzielnego opracowywania planów żywieniowych. Jak myślisz, czy będzie to ruch konwertujący?

Konwersja będzie śladowa, choć owszem przy tak dużej ilości odwiedzin na stronie być może będziesz z niej zadowolony. Jednak, gdy przyjdzie Ci odjąć od tego koszt pozycjonowania Gliwice, może się okazać, że poniesiona inwestycja rodzi wiele pytań co do swej zasadności. Ponadto będziesz musiał zadbać o utrzymanie widoczności strony w wyszukiwarce Google, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Pozycjonowanie a frazy kluczowe, które realizują cele

Posłużmy się przykładem bardziej precyzyjnego zapytania, np. Dieta oczyszczająca organizm. Choć fraza ta nie pojawia się tysiące razy w wyszukiwaniach w ciągu miesiąca, ale i tak nie jest tego mało, ponieważ użytkownicy wpisują ją około tysiąca razy. Jednak osoby, które używają tej nazwy dokładnie wiedzą już, jaki rodzaj diety chcieliby zastosować. Nie jest to zatem ruch jałowy – pozycjonowanie na konkretne zapytania przyciąga potencjalnych klientów, których możesz zachęcić do zakupu i kontaktu. Twoich potencjalnych klientów interesuje to, co zawiera Twoja oferta, a nie uniwersalne słowo dieta, gdzie intencje osób, które wpisują te słowo są bardzo różne.

Ile kosztuje pozycjonowanie w Gliwicach takiej frazy? Na pewno mniej niż pozycjonowanie ogólnych słów kluczowych. Dodatkowo dzięki temu wzrośnie również efektywność z punktu widzenia Twojej firmy. Takich fraz może być naprawdę dużo, np. kuracja oczyszczająca organizm lub dieta oczyszczająca organizm z toksyn. I mimo, że takie słowa kluczowe rzadko pojawiają się w wynikach wyszukiwania, warto je połączyć w pakiet dużej ilości tego typu fraz. Dzięki temu przyczynimy się do tego, że ruch z wyszukiwarki będzie wysoki, a szerokie grono użytkowników będą stanowiły osoby szukające konkretnego rodzaju diety, którą zawiera Twoja oferta. I jest to wspomniany wcześniej długi ogon.

W tym przypadku nie jest ważne pozycjonowanie na wybrane frazy ogólne, które są kosztowne i generują duży ruch, ale pozycjonowanie lokalne np. w Gliwicach, regionalne np. na Śląsk lub krajowe na niszowe frazy, ale idealnie odzwierciedlające potrzeby klientów, do których kierowane są dane oferty. Takie zrównoważone pozycjonowanie Gliwice powinno składać się z 20% słów ogólnych i 80% słów precyzyjnych. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak pozytywny efekt przyniesie Ci taka strategia pozycjonowania? Frazy z długiego ogona będą wsparciem dla fraz ogólnych, co ostatecznie może przyspieszyć czas, w jakim te drugie zaczną pojawiać się na pierwszej stronie wyszukiwarki, a ich pozycje będą jeszcze bardziej stabilne.

Czasy, gdzie pozycjonowanie odbywało się tylko dla trzech czy pięciu fraz są już przeszłością. W naszej ocenie to relikty, które jedynie szkodzą rynkowi, ponieważ wielu klientów agencji SEO wciąż jest przekonana, że pozycjonowanie strony www może być tanie i szybkie, dotyczy to oczywiście również pozycjonowania lokalnego na Gliwice. Przestrzegamy przed tego typu ofertami, ponieważ stracisz pieniądze i mocno się rozczarujesz. W ostatnim czasie Google tak szybko zmienia swoje algorytmy, że pozycjonowanie stron internetowych nie da się być skuteczne i możliwie trwałe bez podjętych działań.

Podczas doboru słów kluczowych pod pozycjonowanie warto je dokładnie przeanalizować za pomocą narzędzi, takich jak planer słów kluczowych Google.

Seo optymalizacja strony internetowej – wartościowe treści

Dobra firma SEO może Ci zaproponować kompleksowy zakres usług. Z jednej strony jest w stanie wykonać audyt strony wyróżniając elementy niezbędne do poprawy, z drugiej natomiast stworzyć plan strategii mający na celu rozbudowę treści na stronie www. To bardzo ważny element z perspektywy pozycjonowania na długi ogon. Bez przygotowanych treści pozycjonowanie tak naprawdę nie będzie miało najmniejszego sensu, ponieważ nie będzie efektywne. Google bardzo ceni sobie wartościowe treści, dlatego aby wyprzedzić konkurencję o dłuższej historii lub mającą bloga, nie możesz tego zignorować.

Jeśli Twoja firma i oferta będzie stała w miejscu, w dłuższej perspektywie czasu nie wygrasz z konkurencją. Obecnie duże znaczenie mają unikalne teksty, które przyciągają uwagę użytkowników i co najważniejsze – zatrzymują go na stronie na dłużej. Google to dostrzega i pamięta o tym, a później na tej podstawie dokonuje oceny, czy nasza strona internetowa jest ciekawa, co z kolei ma wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce. Większość agencji oferujących pozycjonowanie ma w swoich szeregach również dobrych copywriterów, którzy są w stanie przygotować różnego rodzaju treści dla użytkowników.

Budowanie linków

Pozycjonowanie to nie tylko optymalizacja strony internetowej, wzbogacenie jej o treści, ale również linkbuilding, czyli pozyskiwanie linków do niej prowadzących. To również istotny aspekt, który warto wziąć pod uwagę i co ważne – zrobić to z głową. Podczas budowy zaplecza linków pamiętaj o tym, gdzie je pozyskujesz. Czy strona, na której znajdzie się link ma reputację i czy tematycznie nawiązuje do tego, co prezentuje dana oferta.

W przeciwnym razie te linki będą miały niską wartość, a w skrajnych przypadkach nawet przyniosą szkody dla Twojej firmy. Przyrost linków także musimy odpowiednio zaplanować, ponieważ zbyt szybki może być sygnałem, że coś jest nie tak. To niemal pewny krok do tego, że Google nałoży na nas karę. W praktyce oznacza to, że proces budowania linków również jest procesem ciągłym i wymagającym zaangażowania.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie pojawiło się w tytule artykułu, należy uświadomić sobie fakt, że jest to proces długotrwały. Pozycjonowanie nie dzieje się samo, a na wysokie pozycje w wyszukiwarce każda strona musi zapracować poprzez właściwą optymalizację strony, wartościowe treści czy unikalne linki. To trzy filary, które stanowią esencję usług seo. Pozycjonowanie skupia się na działaniach, które są ukierunkowane na dany cel, jednak należy zdać sobie sprawę z tego, że jest to proces, który nie tylko opiera się na wiedzy w zakresie algorytmów wyszukiwarki Google, ale i analizach i obserwacjach.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the car.