Porozmawiajmy o pozycjonowaniu Twojej strony.
Spotkajmy się w Jaworznie

Pozycjonowanie lokalne – sposób na szybką poprawę konkurencyjności na regionalnym rynku

Aby w skrócie wyjaśnić usługę lokalnego SEO, najlepiej jest posłużyć się prostym przykładem. Załóżmy, że chcesz znaleźć dobrą firmę organizującą szkolenia dla pracowników w Jaworznie i okolicy. Wpisując ogólną frazę „szkolenia dla firm” otrzymasz bardzo dużo wyników, ale większość z nich będzie dotyczyła firm szkoleniowych działających na terenie całej Polski. Wystarczy jednak doprecyzować dane zapytanie pod konkretną miejscowość, np. Jaworzno, aby wyświetliła nam się lista lokalnych przedsiębiorstw, które spełniają nasze potrzeby. Pozycjonowanie lokalne Jaworzno to nic innego jak wykorzystanie regionalnych słów kluczowych, budowa pozycji strony www w wynikach wyszukiwania dla danego miasta, w tym przypadku Jaworzno, ale również województwa czy nawet dzielnicy.

Mniejsza konkurencja ma pozytywny wpływ na efektywność działań promocyjnych na lokalnym rynku

Pozycjonowanie stron internetowych Jaworzno, czyli lokalne, wymaga na ogól zaangażowania dużo mniejszych środków (zespół, programiści, copywriterzy, budżet na linki etc.) od ogólnego pozycjonowania stron. Wiąże się to przede wszystkim z mniejszą konkurencyjnością. Mimo, że w naszej agencji SEO/SEM korzystamy z skutecznych technik pozycjonowania stron www, to jednak pozycjonowanie witryny firmowej na całą Polskę jest bardziej wymagające i kosztowne, przede wszystkim z uwagi na dużą konkurencyjność popularnych / ogólnych słów kluczowych. Lokalne SEO wyraźnie zawęża tę listę i dzięki temu łatwiej i szybciej będzie osiągnąć TOP pozycji w wyszukiwarce Google, skuteczniej przyciągając nowych potencjalnych klientów z Jaworzna i okolic.

Jaka jest i od czego zależy cena pozycjonowania strony w Jaworznie?

Mniejsza konkurencyjność na regionalnym rynku sprawia, że pozycjonowanie Jaworzno umożliwia osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google przy stosunkowo niskim koszcie – w naszej agencji interaktywnej cena za pozycjonowanie stron Jaworzno zaczyna się od kilkuset złotych netto za miesiąc. Nie posiadamy stałego cennika, ponieważ każda oferta poprzedzona jest analizą przeprowadzoną przez specjalistę SEO i jest ona dostosowana do klienta i jego rzeczywistych potrzeb.

Co obejmuje oferta pozycjonowania stron Jaworzno? Czyli na jakich działaniach skupicie się promując moją witrynę

Pozycjonowanie lokalne to dobra propozycja, jeśli prowadzisz lokalny biznes, a słowa kluczowe, które są ważne dla Twojej firmy zawierają nazwę miejscowości, np. Kwiaciarnia Jaworzno lub dzielnicą w Jaworznie, np. Stomatolog Niedzieliska. Na usługę SEO Jaworzno składa się:

 1. Audyt i optymalizacja SEO. Pozycjonowanie stron Jaworzno zaczynamy od przeprowadzenia audytu SEO i sprawdzenia ewentualnych błędów na witrynie, aby zbudowany w późniejszym okresie link building przyniósł lepsze rezultaty, a strona firmowa klientów z Jaworzna była odpowiednio dostosowana do wytycznych wyszukiwarki Google.
 2. Lokalny link building. Dzięki współpracy z lokalnymi serwisami z całej Polski jesteśmy w stanie pozyskać linki lokalne, które mogą skutecznie podnieść pozycję lokalnej firmy w wynikach wyszukiwania. Poza serwisami lokalnymi, katalogami lokalnymi, serwisami ogłoszeniowymi lokalnymi, w naszej bazie można znaleźć również kilkadziesiąt katalogów NAP (Name, Adress, Phone), gdzie jesteśmy w stanie umieścić dla naszych klientów wizytówki.
 3. Konto Google Moja Firma. Przy pozycjonowaniu lokalnym Jaworzno nie obejdzie się również bez konta Google Moja Firma. Nasi specjaliści SEO stworzą dla Ciebie wizytówkę, a dodatkowo wzbogacą ją wartościowymi treściami i zoptymalizują pod wybrane słowa kluczowe. Tego typu wizytówka wyświetli się nie tylko w Mapach Google, ale także w wynikach wyszukiwania.
 4. Prowadzenie wizytówki Google Moja Firma. Stworzona i odpowiednio zoptymalizowana wizytówka w Google Moja Firma jest zaledwie połową sukcesu. Jak potwierdzają wyniki wielu przeprowadzonych testów, wizytówka regularnie uzupełniana o nowe treści zajmuje wyższe pozycje w rankingu niż te, których treści nie są aktualizowane. Ciekawym dodatkiem w Google Moja Firma są Wpisy, które mogą być dodatkowym medium do informowania o aktualnościach z życia firmy, promowania wydarzeń, przedstawienia usług lub produktów, jakie zawiera dana oferta. Nasza agencja SEO/SEM oferuje również prowadzenie wizytówki Google Moja Firma.

Pozycjonowanie a sposób działania wyszukiwarki Google?

Czy wiesz, w jaki sposób Google decyduje o pozycji Twojej strony w wyszukiwarce albo dlaczego Twoja witryna firmowa nie pojawia się na listach lokalnych wyszukiwań? Za wszystko odpowiedzialny jest algorytm Google. W oparciu o własne doświadczenie i analizę podjętych kroków możemy ocenić, które działania SEO mają korzystny wpływ na wyniki wyszukiwania, a które obniżają pozycję serwisu firmowego klienta. Pozycjonowanie strony internetowej wymaga od nas nie tylko dużej elastyczności, ale również umiejętności dostosowywania naszych działań do zmieniających się algorytmów.

Pozycjonowanie lokalne Jaworzno a reklama w systemie Google Ads (dawniej AdWords)

SEO Jaworzno nie jest jedynym sposobem na poprawę pozycji strony firmowej w wynikach wyszukiwania. Jej znakomitym uzupełnieniem może być reklama Google Ads (a dawniej, przed rebrandingiem - Google AdWords). Dzięki niej jesteśmy w stanie pozyskać rzeczywiście zainteresowanych Twoją ofertą klientów tuż po jej uruchomieniu. Nasi specjaliści dokładnie określą, na jakie zapytania wyświetla się reklama w sieci, jaki obszar powinna obejmować oraz na jaką podstronę kieruje użytkowników. A wszystko po to, aby uzyskać wysokiej jakości ruch, który przełoży się na realne zyski!

Reklama Ads jest dedykowana nie tylko dla właścicieli dużych, ale również małych firm. Można nawet stwierdzić, że przede wszystkim dla niewielkich przedsiębiorstw, które działają na terenie danego miasta (np. Jaworzno), dzielnicy (np. Bory Jaworzno) lub województwa (np. śląskie). Tego typu firmy często posiadają znacznie mniejszy budżet na promocję firmy niż ogólnopolscy gracze, jednak dzięki temu taki budżet bez problemu wystarczy na działania lokalne.

Najczęściej zadawane pytania przez klientów z Jaworzna i okolic

 • Czy pozycjonowanie lokalne jest potrzebne?

  Jeśli prowadzisz sklep stacjonarny w Jaworznie lub jesteś lokalnym usługodawcą, to jak najbardziej tak. Pozycjonowanie lokalne jest dziś jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie i pozyskanie nowych klientów, których rzeczywiście interesuje Twoja oferta usług lub produktów.

 • Dla kogo jest pozycjonowanie lokalne?

  Pozycjonowanie lokalne jest podobne do tradycyjnego pozycjonowania strony internetowej. Jednak w tym przypadku wybrane słowa kluczowe powinny zawierać lokalizację oferty (jeśli prowadzisz salon kosmetyczny w Jaworznie, dobrym wyborem będą więc frazy kluczowe typu kosmetyczka Jaworzno czy salon beauty Jaworzno). Oferta na lokalne pozycjonowanie stron została przygotowana z myślą o klientach działających na regionalnym rynku, w tym w Jaworznie. Bardzo wiele użytkowników po wpisaniu poszukiwanej usługi czy produktu dopisuje do niej również lokalizację.

 • Jak długo trwa pozycjonowanie Jaworzno?

  Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, ile potrwa pozycjonowanie strony. Efekty stosowanych działań SEO uzależnione są od wielu czynników, w tym konkurencyjności, potencjału serwisu firmowego czy opracowanej strategii pozycjonowania. Warto jednak pamiętać, że nasi specjaliści podczas pozycjonowania witryny nie dążą do zajęcia wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania tylko na chwilę – efektem ma być zarówno wysoka widoczność strony, ale również utrzymanie jej stabilnej pozycji w sieci. W naszej agencji SEO/SEM skupiamy się na wdrożeniu kompleksowej strategii pozycjonowania, która choć zajmuje więcej czasu niż działania mające na celu szybki wzrost pozycji, w ostatecznym rezultacie zapewnia zdecydowanie więcej korzyści i stabilną pozycję witryny firmowej, której nie stracisz po miesiącu. Należy mieć na uwadze, że Twoja konkurencja również pracuje nad swoim SEO i w zależności od branży czy zasięgu strony www, czas potrzebny do jej pokonania można się trochę wydłużyć.

 • Czy pozycjonowanie Jaworzno wymaga wprowadzenia zmian na stronie www?

  Rozpoczęcie współpracy zwykle zaczynamy od przeprowadzenia pełnego audytu strony firmowej klienta. Wprowadzenie zmian często dotyczy optymalizacji kodu źródłowego, zdjęć czy poprawy treści, które znajdują się na stronie www.

 • Czy cena lokalnego SEO obejmuje również koszty optymalizacji strony internetowej?

  Tak, cena optymalizacji Twojej witryny jest wliczona w koszty jej pozycjonowania. W związku z tym nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.

 • Jakie są dostępne modele rozliczeniowe?

  Dla uzyskania oczekiwanych i stałych efektów klientom z Jaworzna, jak i z całej Polski oferujemy abonamentowy model rozliczeniowy, w którym klient płaci za wykonane prace, które z nim ustalamy w relacji do jego celów biznesowych. W tym przypadku płacisz stałą kwotę za pozycjonowanie Jaworzno. Nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów i dzięki temu możesz łatwiej zaplanować budżet na promocję firmowej witryny w sieci. Ponadto co miesiąc otrzymasz przejrzysty raport, w którym zostaną wyszczególnione nasze działania SEO oraz dostęp do statystyk ruchu i pozycji.

 • Lokalne pozycjonowanie strony internetowej – co wpływa na jego cenę?

  Ostateczna cena usługi zależy od wielu czynników, gdzie najważniejsza jest ilość słów kluczowych, miejscowość dla jakiej pozycjonujemy stronę, jakość strony www czy ilość firm działających w branży na terenie danego miasta, np. Jaworzno.

 • Pozycjonowanie strony www - czy zakładacie wizytówkę w Google Moja Firma?

  Tak, nasi specjaliści pomogą Ci założyć lub zoptymalizować obecną wizytówkę. Wizytówka w Google Moja Firma jest szczególnie ważna dla firm, które działają na regionalnym rynku.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:

Pozycjonowanie w Jaworznie zwiększy zainteresowanie ofertą Twojej firmy, odezwij się do Nas i zapytaj o warunki współpracy

Jesteś gotowy na promocję lokalnego biznesu w sieci? Zależy Ci na budowie pozytywnego wizerunku swojej marki i pozyskaniu nowych klientów z Jaworzna i okolic? Zapraszamy do kontaktu – możesz do nas zadzwonić lub napisać e-mail. Nasi specjaliści szybko odpowiedzą na Twój telefon lub wiadomość e-mail, wyjaśniając wszelkie wątpliwości i przygotowują indywidualną wycenę wybranej usługi, jaką jest lokalne pozycjonowanie strony internetowej.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

  Please prove you are human by selecting the flag.