Pozycjonowanie stron dla firm z Katowic

Zwiększamy sprzedaż w Katowickich e-sklepach

Kampanie Google Ads (SEM) kierowane na Katowice

Pozycjonowanie stron Katowice... Jakie znaczenie ma prowadzenie kampanii SEO dla twojego biznesu?

Katowice liczą sobie niemal 300 tys. mieszkańców. Zagęszczenie samych salonów piękności (kosmetyczek, SPA, salonów manicure, etc.) w centrum Katowic jest bardzo duże, nie inaczej jest z fryzjerami czy dentystami i okulistami. Każda z tych działalności może liczyć na klientów, którzy codziennie przechodzą obok salonu czy gabinetu. Wysoka jakość świadczonych usług spowoduje też, że usługi będą polecane dalej. Ale, żeby biznes był szczelny i wykorzystywał w pełni swój potencjał może to nie wystarczyć. Reklama firmy nie powinna ograniczać się do szyldu. Nie możemy też zakładać, że klienci będą polecać firmę na dużą skalę. W dobie marketingu internetowego ofertę należy odpowiednio umiejscowić w sieci, wypracować wysokie pozycje w wyszukiwarce. W tym celu, jako agencja SEO, realizujmy pozycjonowanie stron www. Katowice jako nasycony rynek , z możliwościami pozyskiwania klientów z całego regionu wykazują się dużym potencjałem, dlatego również warto realizować pozycjonowanie lokalne.

Katowice a pozycjonowanie lokalne? Jak wpływa na widoczność twojej firmy w sieci?

Pozycjonowanie lokalne ma szczególne znaczenie dla firm, których zasięg działania jest ograniczony. Działanie tego rodzaju pozycjonowania polega na tym, że np. restauracja, hotel czy też salon urody działające na terenie Katowic funkcjonują w ściśle określonym regionie. Salon kosmetyczny obsługuje klientów, których miejscem zamieszkania są Katowice. Hotel mieszczący się w tym mieście obsługuje klientów, którzy zamierzają przybyć tu w sprawach biznesowych lub turystycznych. W obu przypadkach użytkownik szukający noclegu lub polecanej restauracji użyje fraz, które definiują konkretny biznes - np. "hotel Katowice" wyszukiwany jest w skali miesiąca od 10 do 100 tys. razy, "salon kosmetyczny Katowice" od 100 do 1 tys. a "fryzjer Katowice" od 1 do 10 tys. W sieci tkwi duży potencjał. Jeśli zależy ci na zwiększeniu zasięgu, zdobywaniu nowych grup klientów, budowaniu silnej i zaufanej marki to zdecydowanie warto rozpocząć skuteczne pozycjonowanie stron internetowych.

Katowice i frazy kluczowe? Dlaczego znaczenie fraz jest tak duże?

Dobór skutecznych, konwertujących fraz kluczowych jest jednym z najważniejszych elementów efektywnego pozycjonowania, którego konsekwencją jest zwiększenie skali działania firmy. To od właściwej selekcji fraz kluczowych zależny jest sukces realizowanej kampanii SEO. Warto zwrócić uwagę na to jak wiele wyników pojawia się w wyszukiwarce po wprowadzeniu frazy "fryzjer Katowice" - jest ich ponad 5,5 miliona, fraza "mechanik Katowice" podaje ponad 24 miliony wyników. Firm, które prowadzą lokalny biznes jest wiele i każda z nich na mniejszą lub większa skalę prowadzi działania promocyjne. Reklama offline jest ważna, ale jednak coraz więcej osób szuka produktów i usług w sieci, dlatego tak istotnym elementem promocji jest pozycjonowanie strony. Katowice jako duża aglomeracja miejska to dobre środowisko dla prowadzenia firmy, ale także wymagające pod kątem wypromowania swoich usług lub oferowanych produktów np. w sklepie internetowym.

Czy pozycjonowanie jest drogie? Ile kosztuje pozycjonowanie?

Koszt pozycjonowania nie powinien być narzucany odgórnie. Na pozycjonowanie składa się bardzo wiele elementów, jest dużo zmiennych, które należy wziąć pod uwagę przy kalkulacji kosztów. W naszej agencji przeprowadzamy szczegółową analizę, za którą odpowiedzialny jest specjalista ds. SEO. Analizujemy stronę internetową firmy i weryfikujemy jej działanie pod kątem jakości kodu i wszelkich elementów, które mają wpływ na pozycjonowanie stron. Katowice, tak jak każde inne miasto, wymagają przeanalizowania firm konkurencyjnych w kontekście pojawiania się danych pozycji w wynikach wyszukiwania definiujących branżę. Mierzymy także skuteczność fraz, ich realne przełożenie na współczynnik konwersji, czyli to jak mogą wpływać na realne zwiększenie zysku. Ostateczny koszt jest dostosowany do faktycznych potrzeb klienta. Nie prezentujemy gotowego cennika, wycena to wynik przeprowadzonej analizy i prezentowana jest w formie abonamentu, w ramach którego opłacane są realnie wykonane prace, które wcześniej zostały ustalone z klientem i zostały zaakceptowane. Cała współpraca opiera się na przejrzystości. Każdego miesiąca dostarczamy pełen raport z wykonanych prac, w którym prezentujemy każdy szczegół prowadzonej kampanii SEO.

Pozycjonowanie Śląsk czy Katowice? Czy siedziba firmy pozycjonującej ma wpływ na wysokie pozycje i czy powinna być na terenie Katowic?

Całe spektrum działań podejmowanych po to, by wprowadzić frazy kluczowe do top 10 realizowane jest w środowisku Google, czyli w internecie. Oznacza to, że nie ma najmniejszego znaczenia to, skąd realizowane jest pozycjonowanie. Katowice, w których mieści się twoja firma, mogą być obsługiwane przez agencję, której siedziba znajduje się w zupełnie innych regionach Polski, a nawet poza granicami kraju. Na efektywność działań, które składają się na pozycjonowanie nie ma najmniejszego wpływu miejsce, z którego prowadzi się kampanię SEO. Jako agencja zajmująca się pozycjonowaniem pracujemy dla firm z całej Polski (w tym Katowic) oraz przedsiębiorstw spoza naszego kraju.

Skuteczne pozycjonowanie stron, dzięki niezbędnym elementom prowadzenia kampanii

Nie da się prowadzić skutecznej kampanii SEO dla firm z Katowic bez dobrze opracowanej strategii, której celem jest poprawienie widoczności firmy w sieci. Zadaniem pozycjonowania lokalnego jest wprowadzenie fraz kluczowych do top 10 wyników wyszukiwania. W ten sposób użytkownicy łatwiej dotrą do salonu, gabinetu, warsztatu czy jednej z katowickich restauracji. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku szerszego działania przedsiębiorstwa, którego zasięg odnosi się do całej Polski. By móc w pełni wykorzystać potencjał fraz należy podjąć szereg działań, które wprowadzą firmę do top 10 w wynikach wyszukiwania. Jakie prace należy wykonać by pozycjonowanie było skuteczne:

Stworzenie profilu Google Moja Firma

Dla firm prowadzonych lokalnie poprawna budowa profilu Google Moja Firma to konieczność. Google od dłuższego już czasu stawia na geolokalizację i prezentuje inne wyniki w zależności czy są to Katowice, Sanok, Kraków czy Gdańsk. Profil w "Mojej Firmie" wspiera pozycjonowanie i pomaga w podniesieniu pozycji frazy w wynikach wyszukiwania.

Wprowadzenie działalności do Google Maps

Aplikacja Google Maps jest obecnie alternatywą dla klasycznej wyszukiwarki. Aplikacja używana w smartfonie pomaga użytkownikom odnaleźć tę czy inną usługę od razu wskazując lokalizację działalności np. Katowice, a jedno kliknięcie pomaga wyznaczyć trasę, która poprowadzi do poszukiwanego lokalu. Google Maps uszczelnia biznes i pozwala na zdobycie klientów, którzy np. w wyniku awarii samochodu szukają najbliższego warsztatu samochodowego.

Uporządkowanie danych NAP (name, address, Phone number)

Google przykłada wagę do tego czy firma jest przejrzysta i dba o spójność danych. Roboty Google'a weryfikują dane adresowe, które są wprowadzone na różnych stronach (np. z wizytówkami firm). Jeśli dane są spójne, Google może korzystniej oceniać takie strony internetowe.

Zdobywanie wartościowych, także lokalnych linków

Kampanie SEO prowadzone są podobnie, bez znaczenia czy jest to Rzeszów, Sosnowiec czy Katowice. Pozycjonowanie stron musi obejmować także zdobywanie linków, które prowadzą do biznesowej strony internetowej. Powinny to być linki zagnieżdżone w wartościowych miejscach: portalach lokalnych, dobrych katalogach firm, serwisach tematycznych czy zewnętrznych blogach eksperckich. W pozycjonowaniu stron naszych klientów sięgamy do sprawdzonych miejsc, przeprowadzamy także analizę profilu back-linków konkurencyjnych firm z Katowic, aby pojawić się w miejscach.

Regularne tworzenie unikatowej, wartościowej dla użytkownika treści

By fraza kluczowa miała szansę znalezienia się na wyższej pozycji w ramach pozycjonowania dla strony internetowej czy dla sklepów internetowych, należy tworzyć treść, która będzie wartościowa zarówno dla użytkowników pod kątem merytorycznym, jak i dla robotów Google, które dzięki treści będą lepiej indeksowały stronę. Stara zasada, którą możemy również zastosować w pozycjonowaniu w Katowicach głosi "content is the King" i rzeczywiście Google wyraźnie premiuje serwisy z wartościową treścią.

Eliminacja duplikujących się tekstów

W ramach prowadzonych działań content marketingowych należy pamiętać o tym, by treść się nie duplikowała. To bardzo ważny aspekt, by pozycjonowanie, także lokalne dla Katowic - skuteczniej działało.

Zoptymalizowanie strony internetowej

Biznesowa strona internetowa czy też sklep online musi być zoptymalizowany pod kątem SEO. Wówczas efekty, jakie może przynieść pozycjonowanie będą lepsze.

Zweryfikowanie strony pod kątem szybkości ładowania i ewentualna optymalizacja tego elementu

Strona internetowa nie może ładować się długo. Użytkownik, który będzie długo oczekiwał na załadowanie się strony i kolejnych podstron zniechęci się do dalszego poznawania oferty. Natomiast Googlebot docenia strony, które ładują się szybciej.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:

Wysokie pozycje dla każdej branży. Poznaj proces współpracy z naszą agencją

Prowadzone przez nas kampanie wprowadzają frazy kluczowe do top 10 wyszukiwarki Google. Jednak by do tego doprowadzić potrzebny jest dobrze zaprogramowany proces, na który składa się wiele elementów. Wspólnie z klientem ustalamy cele biznesowe, do jakich ma prowadzić pozycjonowanie. Katowice, jako duży, ale i bardzo rozwinięty rynek, wymaga jasnej strategii prowadzenia kampanii SEO. Wiedząc, co firma chce osiągnąć poprzez pozycjonowanie, jesteśmy w stanie wypracować efektywną strategię działań. Dobieramy i badamy pod kątem skuteczności frazy kluczowe, przeprowadzamy audyt SEO funkcjonującej już biznesowej strony internetowej, dokonujemy optymalizacji witryny, realizujemy linkbuilding, porządkujemy dane NAP, konfigurujemy usługi Google (Moja Firma, Google Maps), monitorujemy ruch i nieustannie analizujemy prowadzoną kampanię. Wszystkie podejmowane przez nas działania prowadzą do zwiększonego ruchu na stronie, który ma konwertować i przynosić większe zyski.

Podnosimy obecność fraz w wyszukiwarce na wyższe pozycje. Zobacz dlaczego warto z nami współpracować

Przede wszystkim nasza agencja nie stosuje tych samych rozwiązań dla pozycjonowania różnych branż, a nawet w obrębie tej samej branży. To oznacza, że każdy przypadek studiujemy osobno, by dobrać indywidualne i najlepiej dopasowane rozwiązania, które skutecznie prowadzą do osiągnięcia założonych celów. Dbamy również o to, by współpraca była z nami jak najbardziej przejrzysta. Umowa z nami jest czytelna i jasno określa zasady współpracy. Nie stosujemy też długich okresów wypowiedzenia. Zależy nam na uczciwości, a nie na tworzeniu przestrzeni, które w przyszłości mogą być przyczyną frustracji. Obsługa realizowana jest przez indywidualnie przeznaczonego opiekuna, który jest do pełnej dyspozycji. Do realizowanych działań podchodzimy elastycznie, po to by móc szybko reagować na zmiany zachodzące w środowisku Google. W razie potrzeby zmieniamy strategie, modyfikujemy słowa kluczowe lokalne (związane z Katowicami) jak i ogólne, po to by firma rosła i zwiększała swoje zyski.

Jakie inne działania mogą efektywnie uzupełniać pozycjonowanie strony firmy z Katowic tworząc efekt synergii?

Na pewno kampanie linków sponsorowanych Google Ads (dawniej Google AdWords) w wyszukiwarce Google, których niewątpliwą zaletą i bardzo mocną stroną jest to, że efekt, rozumiany jako kierowanie wartościowego ruchu (potencjalnych klientów szukających firm z Katowic) na stronę klienta - przynoszą "od razu". Często słyszymy pytanie - co wybrać? Pozycjonowanie strony na Katowice czy właśnie lokalną kampanię Google Ads. Najczęściej odpowiadamy, że warto zainwestować w to i to, bowiem są to działania, które się uzupełniają. Wszystko zależy oczywiście od obranej strategii i widoczności poszczególnych fraz.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the house.