Skuteczne pozycjonowanie stron firm z Koszalina

Niezależnie od tego, w której branży działasz i na jakim terenie (obszar Koszalina, województwa zachodniopomorskiego lub cała Polska), zwiększymy widoczność Twojej oferty.

Działania SEO dla e-commerce

Skutecznie zwiększamy sprzedaż w sklepach internetowych. Pozycjonowanie uzupełniamy kampaniami Google Ads (dawniej Google AdWords).

SEO + SEM + Social Ads

Stworzymy i wdrożymy spójną oraz wielowymiarową strategię promocji Twojej firmy z Koszalina. Dotrzemy do Twoich potencjalnych klientów w optymalnym momencie.

Agencja interaktywna i pozycjonowanie - jak to robi?

Zaczynamy od zapoznania się z firmą. Analizujemy jej pozycję na rynku, weryfikujemy jej obecność w sieci i to, w jaki sposób ma skonstruowaną stronę internetową. Rozmawiamy na temat potrzeb i oczekiwań, jakie firma stawia przed pozycjonowaniem. W kolejnych krokach przeprowadzamy selekcję fraz kluczowych. Jest to niezwykle wrażliwy element całej strategii. To dzięki perfekcyjnie dobranym frazom kluczowym uda się wystartować ze skuteczną kampanią, którą będziemy konsekwentnie monitorować. Prowadzenie monitoringu jest niezwykle istotne. Wynika to z tego, że frazy kluczowe nie zawsze osiągają oczekiwane efekty. Może się okazać, że wyniki niektórych fraz rozczarowują, inne będą osiągać nieoczekiwane efekty. W takich sytuacjach reagujemy i przekierowujemy budżet na te słowa, które uzyskują wysokie współczynniki konwersji. Trendy w sieci nieustannie się zmieniają. Możliwe jest więc, że po jakimś czasie tendencja się zmieni i konieczna będzie ponowna korekta budżetu.

Czy pozycjonowanie będzie dużo kosztować? Co składa się na finalną cenę?

Koszt nie jest narzucany odgórnie, nie ma stałego cennika ani tym bardziej z góry ustalonych pakietów. Z czego to wynika? Branże są różne, a w ramach jednej branży firmy inaczej się prezentują, konkretne strony firmowe są lepiej lub gorzej zoptymalizowane pod kątem SEO, frazy kluczowe mogą być mniej lub bardziej konkurencyjne. Stąd nasza propozycja kosztowa jest indywidualnie dopasowana do konkretnej firmy, a koszty obejmują tylko te obszary, które wymagają podjęcia przez nas działań związanych z pozycjonowaniem. Nasi specjaliści SEO przeprowadzają więc analizę i precyzyjnie konfigurują całą strategię SEO, prezentując też koszt w modelu abonamentowym.

Efektywne pozycjonowanie? Koszalin i prowadzona tam firma tylko na tym zyska

Podstawową wartością, jaką prezentuje pozycjonowanie stron internetowych jest to, że prowadzi ono do większych zysków. Warto zauważyć jednak, że konsekwencje, jakie niesie ze sobą pozycjonowanie są znacznie szersze. Co to oznacza? Można to sprowadzić do stwierdzenia, że pozycjonowanie na dłużej pozwala zaistnieć marce w świadomości użytkowników. W jaki sposób? Pozycjonowanie, które „w drodze” do lepszych wyników finansowych pozwala na:

  • zwiększenie współczynnika zaufania – skoro po wpisaniu frazy „dobry fryzjer Koszalin” na pierwszych pozycjach pojawia się twój salon to prowadzi użytkowników do przekonania, że twój zakład świadczy wysokiej jakości usługi i można mu zaufać,
  • zwiększenie wiarygodności – ta sama zależność, jak przy zaufaniu. Dbasz o kontakt z klientem, ułatwiasz mu dotarcie do twojej marki, stajesz się więc w jego oczach wiarygodną firmą,
  • zbudowanie pozytywnego wizerunku – wizerunek w branżach usługowych, które prowadzone są lokalnie wizerunek wydaje się wręcz szalenie ważny. Lokalny rynek ma swoje ograniczenia i jeśli wizerunek nie będzie na wysokim poziomie doprowadzi to do niepożądanych konsekwencji. Wysokie pozycje w wyszukiwarce Google to jeden z tych elementów, które przekładają się na to, że firma jest pozytywnie kojarzona,
  • prezentację marki jako eksperckiej – jeśli po wprowadzeniu do wyszukiwarki frazy „Jak sprawdzić poziom oleju”, czy też „Jak pofarbować dobrze włosy?” pojawia się na najwyższych pozycjach twoja strona, to możesz liczyć na to, że marka zacznie być postrzegana jako ekspercka. Im więcej takich tekstów znajduje się na twojej witrynie, tym lepiej. To prowadzi do zbudowania lojalnej siatki klientów, ambasadorów marki, którzy z chęcią będą ją polecać dalej.

Pozycjonowanie stron internetowych - jak długo trzeba czekać na efekty?

Pozycjonowanie jako gałąź marketingu jest stosunkowo delikatną materią, do której należy podchodzić z niezwykłą rozwagą, ale i wiedzą. Tu funkcjonuje, być może rozczarowująca, zasada "im wolniej, tym lepiej". Z czego to wynika? W wielkim uproszczeniu - z algorytmu Google. Oczywiście można uzyskać efekty w sposób bardzo szybki, wprowadzić frazy kluczowe do top3 w krótkim czasie. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że też na bardzo krótko, a w perspektywie strona internetowa może zostać wręcz wyrzucona z indeksu Google. A przecież nie o to chodzi. Nam zależy na tym, by efekty pozycjonowania były takie, jak założyliśmy, uzyskane w optymalnym czasie i działały w dłuższej perspektywie czasu.

Warto też mieć na uwadze to, że jeśli firma gwarantuje wyniki pozycjonowania (nawet na konkurencyjne frazy kluczowe), może używać niedozwolonych przez Google technik. Efekt będzie widoczny, ale jak już wspomnieliśmy na krótko, a skutki mogą być wyjątkowo surowe. Co więcej, przywrócenie stanu pierwotnego nie tylko będzie czasochłonne, ale także kosztowne. Bądź też świadom tego, że algorytmy Google nie są nigdzie publikowane, nikt nie ma do nich dostępu. Google udostępnia wiele danych, narzędzi, które umożliwiają skuteczne pozycjonowanie, ale to wymaga wiedzy, doświadczenia i umiejętności analitycznych. Zatem w całym procesie, jakim jest pozycjonowanie konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the heart.