Czy istnieje coś takiego jak ranking stron lokalnych - w jaki sposób taki ranking powstaje?

Nie ma przypadku w tym, jakie prezentowane są lokalne strony internetowe w wynikach wyszukiwania. Google bierze pod uwagę takie kwestie jak trafność, rozpoznawalność czy odległość. Te elementy przekładają się na optymalnie dostosowane wyniki dla najbliższej okolicy. Obecnie pracujące algorytmy umiejętnie oceniają, jaka oferta będzie interesująca dla użytkownika wpisującego w wyszukiwarkę daną frazę kluczową. Dobrze prowadzona kampania SEO ułatwia wyszukiwarce podawanie pożądanych przez nas wyników, czyli tych wskazujących na pozycjonowaną firmę. Dlatego prowadzenie lokalnej kampanii SEO jest tak istotne dla prowadzonego lokalnie biznesu. Pozycjonowanie strony to swego rodzaju partnerska współpraca z Google, który będzie premiował pozycjonowaną firmę w wynikach wyszukiwania.

Kto powinien skorzystać z usługi na pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie stron internetowych nie ogranicza się do podejmowania działań SEO na rzecz małych, lokalnych biznesów, równie dobrze mogą korzystać z tego elementu promocji średnie i duże firmy. Nie ma też ograniczeń pod kątem branży. Z potencjału, jaki drzemie w pozycjonowaniu mogą korzystać zarówno firmy z sektora handlowego, usługowego, jak i firmy działające lokalnie. Jaki jest cel prowadzenia działań pozycjonujących? Podstawowym celem jest zwiększenie zysków firmy, dla której prowadzimy kampanie SEO. Jednak nie można zapominać o pewnych dodatkowych, niezwykle istotnych korzyściach. Pozycjonowanie stron internetowych w rezultacie prowadzi do większych obrotów, ale po drodze realnie wpływa na to, w jaki sposób postrzegana jest firma. Przedsiębiorstwo, które jest łatwe do odnalezienia, znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwarki Google buduje pozytywne emocje, przeświadczenie, że jest to firma o wysokich standardach. Obecność w top 10 wyników wyszukiwania przekłada się więc na silniejszą markę, pozytywny wizerunek, wiarygodność i łatwiejsze zdobywanie zaufania wśród nowych grup klientów.

Pozycjonowanie lokalne jest także świetnym elementem marketingu online jeśli firma nie dysponuje dużym budżetem przeznaczonym na promocję marki. Koszty, które będzie trzeba przeznaczyć na kampanię są zawsze indywidualnie skrojone i realnie dopasowane do zakresu prac, jakie trzeba wykonać, by pozycjonowanie przyniosło pożądany efekt. Co więcej, nasze kampanie opracowane są tak, by te efekty były długofalowe, by firma czerpała korzyści w długiej perspektywie czasowej.

Łask i wyszukiwarka Google – w jaki sposób rozpoznaje ona lokalizację użytkownika?

Informacje na temat tego, w jaki sposób wyszukiwarka Google identyfikuje lokalizację użytkownika można znaleźć w Google Ads. Jak to rzeczywiście wygląda? Google zestawia ze sobą dwie kwestie – pobyt użytkownika w sieci (lokalizację fizyczną), a także miejsca, które były w kręgu zainteresowania internauty (czyli lokalizacja zainteresowana).

Czym jest fizyczna lokalizacja użytkownika? Google identyfikuje ją na podstawie adresu IP urządzenia, z którego korzystamy. Niezależnie od tego czy tym urządzeniem jest komputer, tablet, smartfon. Warto wiedzieć, że Google potrafi zlokalizować urządzenie także za pośrednictwem innych sygnałów, takich jak sieć Wi-Fi, Bluetooth czy GPS.

Jeśli chodzi o lokalizację zainteresowania to jest ona określana na nieco innych zasadach. Tu Google weryfikuje takie dane, jak to jakie lokalizacje były wpisywane w wyszukiwarkę (mogą to być nazwy regionów, miast, województw).

Pozycjonowanie stron to pojęcie szerokie, często kojarzone z czymś nie do końca zrozumiałym, czymś, czego nie da się jasno określić i zdefiniować. Stąd wśród naszych przyszłych klientów często pojawiają się pytania, na które zawsze chętnie odpowiadamy.

 • Czy lokalne pozycjonowanie strony rzeczywiście przełoży się na zysk?

  Prowadząc lokalny biznes w miejscowości Łask, o charakterze usługowym lub handlowym to zdecydowanie warto zdecydować się na pozycjonowanie. Łask ma swój potencjał, a pozycjonowanie stron jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów, które prowadzą do większego zainteresowania stroną www i dotarcia do nowych grup klientów.

 • Pozycjonowanie Łask - jak długo będzie trwało?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Do uzyskania oczekiwanych efektów prowadzi całkiem szeroka gama czynników. Istotne są takie kwestie jak konkurencyjność, jakość strony firmowej, a także całej strategii pozycjonowania i to jakie i jak realizowane są poszczególne elementy całej kampanii.

 • Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne?

  Nie ma jednej odgórnie ustalonej ceny za prowadzenie kampanii pozycjonującej. Warto mieć na uwadze fakt, że każda firma jest inna, dysponuje innym potencjałem, może mieć lepiej lub gorzej opracowaną stronę firmową. Zatem na koszt będzie mieć wpływ m.in. optymalizacja stron internetowych. Każda kampania wyceniana jest indywidualnie, tak by była optymalnie dopasowana do zakresu prac, jakie należy podjąć, by uzyskać oczekiwany efekt.

 • Profile w Google - czy ich zakładanie jest w cenie?

  Konfiguracja lub optymalizacja profili w Google Maps i Google Moja Firma to podstawowe czynności, jakie wykonuje się niemal na starcie kampanii SEO. Są to czynności, za które nie pobieramy dodatkowych opłat.

 • Do kogo skierowane jest pozycjonowanie lokalne?

  Sam sposób prowadzenia kampanii dla pozycjonowania lokalnego nie różni się szczególnie od pozycjonowania stron na skalę ogólnokrajową. Należy jednak mieć na uwadze to, że pozycjonowane frazy kluczowe powinny zawierać konkretną lokalizację. To oznacza, że jeśli salon fryzjerski znajduje się w miejscowości Łask, to fraza powinna prezentować się np. tak - "salon fryzjerski Łask".

 • Czy optymalizacja strony internetowej to dodatkowy koszt?

  Nie. Te czynności są wliczone w koszt współpracy z naszą agencją. Nie ma więc z tego tytułu naliczanych żadnych dodatkowych kwot.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

  Please prove you are human by selecting the car.