Pozycjonowanie firmowych stron www w Lublinie

Niezależnie od tego czy działasz w samym Lublinie, na terenie województwa Lubelskiego czy całej Polski - pozycjonowanie może Ci w rozwoju biznesu zapewniając dopływ nowych potencjalnych klientów i zapytań, leadów.

Strategie rozwoju e-commerce, które działają!

Masz firmę z Lublina i prowadzisz e-sklep o zasięgu ogólnopolskim? Pomożemy Ci go rozwinąć. Skutecznie.

Wsparcie kampaniami Google Ads

Czy pozycjonowanie lokalne jest rzeczywiście tak istotne dla firm z Lublina?

Pozycjonowanie to jeden z najważniejszych składników, czy też filarów nowoczesnego marketingu internetowego dla firm lokalnych. Jego istotą jest wypromowanie firmy w wyszukiwarce - w organicznych wynikach wyszukiwania. Siła pozycjonowania wynika z tego, że rozsądnym, dostosowanym do możliwości firmy kosztem uda się wprowadzić słowa kluczowe, definiujące prowadzony biznes, do top wyszukiwarki Google. To dzięki pozycjonowaniu lokalnemu firma ma szansę dotrzeć do nowych klientów, do klientów szukających interesującej oferty - w swej najbliższej okolicy. Jeśli pozycjonowanie jest reklamą, to warto zauważyć, że jest reklamą, którą użytkownik chce znaleźć - przecież szuka, a więc oczekuje trafnych wyników.

Każdego dnia klienci szukają interesujących ich usług i produktów, na pewno też tych, które posiada w swym portfolio Twoja firma z Lublina. Daj się im znaleźć. Wiemy jak skutecznie zwiększyć widoczność Twojej oferty i skierować na Twoją witrynę wartościowy ruch z wyszukiwarki Google na frazy związane z Lublinem.

Dlaczego warto realizować pozycjonowanie stron?

Pojawienie się firmy w wynikach wyszukiwania, nie tylko zwiększa zasięg działania firmy poprzez dotarcie do szerokich grup nowych klientów. Strona internetowa, do której użytkownicy mają ułatwiony dostęp dzięki temu, że realizowane jest pozycjonowanie, w istotnym stopniu zyskuje także na wizerunku. W oczach internautów biznes, który realnie funkcjonuje w sieci jest godny zaufania, chętniej poddawany dalszej weryfikacji, która polega np. na sprawdzeniu opinii czy obecności w social mediach. Pojawianie się firmy w wynikach wyszukiwania po wpisaniu ofertowych słów kluczowych otwiera szeroko drzwi do nowych możliwości.

Na pewno znasz potoczne powiedzenie, że to, czego nie ma dziś w sieci (czyli na ogół nie można szybko znaleźć w google.pl) - nie istnieje! Nie istnieje w świadomości klientów.

Co składa się na pozycjonowanie stron www firm z Lublina?

Pozycjonowanie strony nie może być prowadzone w sposób chaotyczny, nie może ograniczać się do realizacji kilku elementów składających się na cały złożony proces. Do pozycjonowania strony należy podejść całościowo, kompleksowo obejmując opieką firmę, skupiając się na jej obecności w wyszukiwarce Google. Na kampanię SEO składają się konkretne elementy, które muszą być realizowane, by uzyskać jak najlepsze efekty. Niezależnie od tego czy jest to Lublin, Warszawa czy inne miasto istnieją fundamentalne elementy procesu pozycjonowania jak i wspierające samo pozycjonowanie. Są to:

  • Google Moja Firma i jej odpowiednia zarządzanie - to najpopularniejsza wizytówka firmy w sieci. Poprawne i wyczerpujące uzupełnienie wizytówki Google Moja Firma, wspiera pozyskiwanie organicznego ruchu. To dzięki temu, że wizytówka zostanie odpowiednio skonfigurowana zwiększony zostanie zasięg działania firmy, co przełoży się na większą ilość użytkowników odwiedzających stronę internetową.
  • realizacja kompleksowego audytu SEO - przeprowadzenie audytu przez wyspecjalizowanego pozycjonera jest niezbędna do tego, by móc wyselekcjonować przestrzenie wymagające poprawy. W ramach prowadzonej strony internetowej może pojawić się wiele elementów, które wymagają optymalizacji - od opisów produktów czy kategorii po meta opisy czy atrybuty title. Takie praktyki pozwalają nam stworzyć odpowiednią strategię działania, co przekłada się na skuteczność prowadzonej kampanii SEO.
  • analiza i weryfikacja strony internetowej pod kątem słów kluczowych - frazy kluczowe i ich pozycja w wyszukiwarce Google to jedno z najważniejszych zagadnień pozycjonowania strony w ogóle. To frazy kluczowe, które pojawiają się w top 10 generują ruch, który podnosi konwersję, który może być monetyzowany i podnosi współczynnik ROI (return on investment, czyli wskaźnik rentowności).
  • przeprowadzanie pełnej optymalizacji strony internetowej - poprawną optymalizację można zrealizować wówczas, kiedy wcześniej zostanie przeprowadzony kompleksowy audyt. My to robimy jako agencja SEO. Lublin, jako duża aglomeracja wymaga tego, by strona internetowa była łatwa do odnalezienia w sieci po wpisaniu definiujących branże słów kluczowych. Optymalizacja strony jest jednym z elementów, który prowadzi do wypromowania firmy w wyszukiwarce.
  • pozyskiwanie wartościowych linków prowadzących do strony - pozycjonowanie strony nie ogranicza się do optymalizacji czy tworzenia właściwego contentu. To działanie, które zatacza szersze kręgi i obejmuje również pozyskiwanie wartościowych linków. Na sukces kampanii SEO pracują więc odnośniki, które znajdą się w lokalnych katalogach firm, a także w lokalnych portalach, serwisach tematycznych czy blogach.
  • weryfikacja i ujednolicenie wizytówek NAP (name, address, phone number) - Google z każdą kolejną aktualizacją algorytmu uszczelnia proces weryfikacji każdej strony www. To oznacza, że googlebot sprawdza całe środowisko online prowadzonej firmy. Jednym ze składników tego środowiska są wizytówki pozostawione w katalogach online. Google uznaje, że dane wprowadzone do katalogów muszą być ujednolicone, wówczas lepiej ocenia firmę, co może przełożyć się na wyższe pozycje w wyszukiwarce.
  • konsekwentna i stała kontrola wyników - wszelkie rezultaty naszej pracy związanej z realizacją kampanii SEO są prowadzone na bieżąco. Pozycje w SERP`ach (wynikach wyszukiwania), obserwacja trendów, a także statystyk, które generuje strona internetowa (Google Analytics oraz Google Search Console) są poddane pełnej analizie. W ten sposób możemy szybko przeprowadzić konfigurację kampanii tak, by wyniki stale się poprawiały.

Jakie znaczenie dla pozycjonowania lokalnego w Lublinie mają słowa kluczowe?

Słowa kluczowe, czy też innymi słowy frazy kluczowe to swego rodzaju kompas, który prowadzić ma realizowaną kampanię SEO do celu. Frazy wytyczają drogę, którą trzeba przejść by odnieść sukces. To od tego, czy słowa kluczowe pojawiają się w top SERP`ów, zależna jest widoczność firmy w sieci. Jeśli siedzibą firmy jest Lublin to słowa definiujące prowadzoną tam działalność mogą wyglądać następująco – „fryzjer Lublin”, „warsztat samochodowy Lublin” czy „salon kosmetyczny Lublin”. Jeśli po wpisaniu tych słów w wyszukiwarkę firma nie pojawi się w top wyników, można założyć, że użytkownicy nie odnajdą strony firmy. Co oznacza, że nie będą mieli szansy na skorzystanie z jej usług. Słowa kluczowe mogą zawierać lokalizację miasta np. Salon piękności Lublin, jak i odnosić się do całego województwa Lubelskiego, np. samochody używane lubelskie (to również przykład pozycjonowania stron lokalnego).

Czy pozycjonowanie szerokie jest inne od pozycjonowania lokalnego? Na czym polega różnica?

Podstawowa różnica jaka zachodzi pomiędzy pozycjonowaniem lokalnym a szerokim odnosi się bezpośrednio do zasięgu pozycjonowania. Te szerokie będzie odpowiednie dla firm, których zasięg działania nie ogranicza się do regionu, miasta, czy nawet ulicy. Strony firmowe, które są wizytówką przedsiębiorstwa działającego na większą skalę, muszą promować działalność szerzej. To oznacza, że jeśli usługi lub sprzedaż produktów (szczególnie istotne dla sklepów internetowych) obejmuje cały kraj, to po wprowadzeniu przez użytkownika frazy np. "wynajem samochodów" lub "oliwa z oliwek" powinna się ona znaleźć w top 10. Charakterystyczne dla tego typu fraz jest to, że nie wskazują one na miasto, czy region.

Koszty nie wynikają z tego, w jakim miejscu zlokalizowana jest firma. Zatem to, czy siedzibą firmy jest Lublin, Kraków czy Bielsko-Biała nie ma wpływu na koszt. Ostateczna stawka za pozycjonowanie nie jest też narzucana odgórnie. Nie stosujemy pakietów, ani progów cenowych. Najważniejszym kryterium jakie bierzemy pod uwagę kalkulując cenę to wynik przeprowadzonego wstępnego audytu. Wstępny audyt SEO pozwala nam określić jaki zakres prac należy wykonać, by jak najefektywniej wykorzystać pozycjonowanie stron internetowych. Lublin jako miasto z dużym nasyceniem rynku wymaga nie tylko weryfikacji samego środowiska online strony www, ale także konkurencji. Nasze doświadczenie podpowiada nam, że analiza SEO pozwala na precyzyjne dopasowanie stawki za prowadzoną kampanię SEO.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
Google Ads także działa i świetnie uzupełnia pozycjonowanie stron. Lublin jako duży rynek może wymagać większych nakładów pracy

Nie tylko lokalne pozycjonowanie stron internetowych wpływa na lepszą widoczność firm z Lublina w sieci. Poza naturalnymi wynikami wyszukiwania, warto także przeznaczyć część budżetu na prowadzenie kampanii płatnych. Do tych zalicza się system reklamowy Google Ads (dawniej Google AdWords). Kampanie płatne pozwalają uzyskać natychmiastowy efekt w postaci pojawiania się strony firmowej w wyszukiwarce - a więc pozyskiwania wartościowego ruchu m.in. na zapytania związane z Lublinem. Uczestniczymy w programie Google Partners i z powodzeniem prowadzimy również kampanie płatne jako agencja SEO. Lublin z ponad pół milionem mieszkańców to rynek wdzięczny, mimo jego dużego nasycenia. Jeśli zależy nam na szybszych efektach kampanie Google Ads świetnie uzupełnią pozycjonowanie lokalne.

Warto podkreślić, że prowadząc kampanie Google Ads w wyszukiwarce dla firm z Lublina, możemy nie tylko precyzyjnie wybrać lokalizację użytkownika (np. Lublin lub Lublin + promień do 15 km etc., lub województwo Lubelskie, którego Lublin jest stolicą), któremu ma się wyświetlać reklama, ale skorzystać również z pełnej kontroli nad budżetem, stawkami etc. (jak i instrumentami mierzenia jakości oraz skuteczności kampanii).

W jaki sposób współpracujemy (nie tylko z firmami z Lublina)? Jak wygląda proces współpracy z naszą agencją?

Pozycjonowania nie da się prowadzić w sposób niezorganizowany. Cały proces obejmuje bardzo wiele aspektów, które muszą być odpowiednio uporządkowane. Naszym zadaniem jest to, by odpowiednio zaprogramować całą strukturę pracy i w uzgodnieniu z klientem realizować nie tylko założone cele SEO, ale także te biznesowe. Tworzymy odpowiedni kalendarz pracy i konsekwentnie go realizujemy. Sam proces obejmuje oczywiście wszelkie elementy pozycjonowania stron, które są niezbędne do wdrożenia by uzyskać oczekiwany efekt. Tzn., że przeprowadzamy analizę, badamy frazy i je odpowiednio selekcjonujemy, realizujemy audyt istniejącej już strony www, optymalizujemy ją pod kątem SEO, budujemy strukturę linków zewnętrznych, porządkujemy dane NAP, konfigurujemy wszelkie usługi udostępnione przez Google (np. Google Moja Firma dla firmy z Lublina). Następnie monitorujemy ruch i analizujemy każdy szczegół, by potem wyciągnąć wnioski i poprawiać efektywność kampanii.

Czy lokalizacja agencji SEO przekłada się na wyniki pozycjonowania?

Nie. Cały proces pozycjonowania zachodzi w środowisku online. To oznacza, że cały proces związany z pozycjonowaniem tej czy innej strony online może być realizowany z dowolnego miejsca nie tylko w Polsce, ale i w każdym miejscu na ziemi. Skuteczność kampanii SEO dla firm mieszczących się w Lublinie lub na terenie województwa Lubelskiego, nie jest więc w żadnym razie zależna od tego w jakim miejscu usytuowane są biura agencji pozycjonującej. Nasze biura mieszczą się w Łęczycy, Bielsku-Białej oraz Machesterze w Wielkiej Brytanii. Z tych miejsc prowadzimy kampanie dla firm w Polsce, ale i tych spoza naszego kraju.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the cup.