Pozycjonowanie stron dla firm z Mysłowic

Audyt SEO istniejących witryn

Kampanie linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu Twojej strony.
Spotkajmy się w Mysłowicach

Pozycjonowanie lokalne? Dlaczego odgrywa tak istotną rolę w dzisiejszym marketingu internetowym?

W grudniu 2019 r. Google potwierdził, że w dalszym ciągu udoskonala własny algorytm pod kątem wyszukiwań lokalnych. Wyniki mają być jeszcze bardziej trafne, a kluczowe znaczenie dla firm, które realizują pozycjonowanie będzie m.in. dobrze uzupełniony profil Google Moja Firma oraz Google Maps. Google dyktuje warunki, które należy brać pod uwagę przy pozycjonowaniu. By użytkownik mógł w ułatwiony sposób odnaleźć stronę internetową firmy z ograniczonym zasięgiem działania (np. fryzjer, stomatolog czy mechanik) nie powinno pomijać się w marketingu internetowym pozycjonowania stron. Mysłowice to duża, kilkudziesięciotysięczna aglomeracja miejsca, leżąca w samym sercu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (największego takiego okręgu w Polsce). Nasze działania jako agencji odnoszą się do podjęcia wszelkich możliwych kroków, które sprawią, że oferta firmy w ułatwiony sposób dotrze do potencjalnych klientów, którzy najczęściej szukają usług w internecie.

Pozycjonowanie stron internetowych Mysłowice? Jakie elementy poprawią widoczność twojej firmy w tym mieście?

Pozycjonowanie lokalne to proces złożony, na który składa się wiele elementów, niezależnie od regionu, dla którego pozycjonowanie stron jest prowadzone. Mysłowice nie są wyjątkiem i w przypadku tego miasta również należy wykonać szereg precyzyjnie zaplanowanych działań, które systematycznie realizowane prowadzą firmę do wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania na zadaną frazę kluczową.

Elementy, które należy wziąć pod uwagę realizując pozycjonowanie:

  1. usystematyzowane dane Name, Address, Phone Number (NAP) - Google docenia transparentność, a dane NAP stanowią dla googlebotów kompas przejrzystości. Co to oznacza? W sieci reklama firmy przyjmuje bardzo różne formy, szczególnie cenne dla działalności lokalnej są profile firm pozostawione w różnych miejscach w internecie. Google weryfikuje ich spójność, sprawdza czy w każdym z tych miejsc dane są takie same i czy nie ma między nimi najmniejszych rozbieżności. Najwyższe "oceny" wystawiane są tym firmom, które dbają o to, by ich usługę promowały spójnie uzupełnione profile. Warto wspomnieć też o tym, że użytkownicy również doceniają przejrzystość firmy. Nie powstają wówczas bariery zakupowe.
  2. Google Moja Firma + Google Maps - Mysłowice to duże miasto, które wymaga od prowadzonej tam lokalnie firmy nieco wysiłku, by być widoczną w sieci. Reklama nie może ograniczać się do offline`u i w dobie internetu oferta firmy powinna być łatwa do odnalezienia przez internautów. Jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania stron jest poprawne uzupełnienie profilów Google Moja Firma oraz Google Maps. To dzięki temu, że profile zostaną poprawnie skonfigurowane, użytkownicy łatwiej dotrą do firmy i będą mogli sprawdzić usługę - jej jakość i rekomendacje.
  3. optymalizacja strony internetowej pod kątem fraz kluczowych - pozycjonowania stron nie da się pomyślnie przeprowadzić jeśli nie podda się strony internetowej optymalizacji pod frazy kluczowe. To oznacza, że sama strona internetowa zawiera mnóstwo elementów, które wpływają na pozycje w wyszukiwarce Google. Jako agencja uszczelniamy każdą składową w obrębie strony internetowej, która składa się na pozycjonowanie. Mysłowice to rynek stosunkowo nasycony, z dużą ilością usługodawców, i zagęszczeniem świadczenia usług, dlatego każdy element, który składa się na pozycjonowanie realizujemy precyzyjnie .
  4. analiza strony internetowej w kontekście zduplikowanej treści - powielona treść nie niesie wielkiej wartości dla robotów Google. Jeśli np. sklep internetowy ma ofertę, w której znajdują się różne warianty tego produktu (np. krem na zmarszczki, ale o różnej objętości) złą praktyką jest wstawianie tego samego opisu do różnych opcji tego artykułu. Tym bardziej źle docenione zostanie jeśli salon fryzjerski powieli treści, które są obecne na innej stronie internetowej. Pomijając już kwestię duplikacji treści, w wyniku której traci się szanse na wyższe pozycje, to jest to także plagiat.
  5. pozyskiwanie wartościowych linków - na lokalnym rynku takim jak Mysłowice, działa wiele portali, serwisów czy nawet katalogów internetowych, które zajmują się tematyką związaną z tym regionem. To ważne, by pozyskiwać lokalne linki prowadzące do biznesowej strony internetowej. Pozycjonowania stron nie da się efektywnie realizować bez linków zewnętrznych. To one są dla robotów Google świadectwem tego, że strona firmowa reprezentuje aktywnie prowadzony biznes.

Zobacz jak wspomagamy procesy, które składają się na pozycjonowanie stron. Poznaj korzyści ze współpracy z naszą agencją

Korzyścią ze współpracy z naszą agencją SEO jest to, że kluczowe dla Twojego biznesu frazy znajdą się w top wyszukiwań Google. Jak to się przekłada na prowadzoną działalność? Wejście na pierwszą stronę wyszukiwań otwiera przed firmą zupełnie nowe możliwości. Użytkownicy szukając usług, produktu czy firmy skupiają się na wynikach z pierwszej dziesiątki. Niezwykle rzadko decydują się na przejście na kolejne strony. A nawet jeśli, największe zaufanie wzbudzają te firmy, które zajmują wyższe pozycje. Dlatego tak istotne dla biznesu lokalnego jest pozycjonowanie stron. Mysłowice leżące w tzw. konurbacji górnośląskiej są częścią wielkiej aglomeracji policentrycznej, na którą składa się kilkanaście miast, w sumie z ponad 2 milionową liczbą mieszkańców. To duży rynek. Współpraca z nami pozwoli firmie na zaistnienie w świadomości użytkowników. Nasze doświadczenie pozwala nam realizowanie pozycjonowania w sposób usystematyzowany i etapowy. Wykonujemy niezbędne analizy rynku oraz rentownych fraz kluczowych dla prowadzonego biznesu. Kampania SEO objęta jest też stałym monitoringiem, który pozwala nam na optymalizowanie jej efektów.

Ile kosztuje pozycjonowanie w Mysłowicach? Czy cena będzie dużym obciążeniem dla twojej firmy?

Ostateczna cena za pozycjonowanie jest wynikiem przeprowadzonej analizy działającej już strony internetowej. Nie pracujemy na z góry ustalonych stawkach, czy też nie proponujemy wcześniej opracowanych pakietów cenowych. Każda firma jest inna. Sprawdzamy każdy szczegół, by precyzyjnie dopasować koszt do oferowanych usług czy produktów. To, ile kosztuje pozycjonowanie wymaga od nas weryfikacji konkurencji, a także szczegółowego sprawdzenia słów kluczowych, które realnie przełożą się na większy zysk generowany przez firmę. Zanim podejmiemy się pozycjonowania stron internetowych przeprowadzamy wstępny audyt, dzięki któremu poznajemy przestrzenie wymagające poprawy. W rezultacie zrealizowanego audytu poznajemy też specyfikę firmy i całej branży, co przekłada się na skuteczne pozycjonowanie stron. Mysłowice, które leżą w dużej aglomeracji prezentują duży potencjał i cena za pozycjonowanie musi być idealnie skrojona do potrzeb działającego w tym środowisku przedsiębiorstwa.

Pozycjonowanie stron Mysłowice? Jakie znaczenie ma lokalizacja agencji realizującej kampanie SEO?

Nie ma najmniejszego znaczenia w jakim miejscu znajduje się agencja, która realizuje pozycjonowanie. Nie ma takiej konieczności, by firma, której miejsce działania są Mysłowice była pod opieką agencji SEO z tego samego miasta. Pozycjonowanie to proces, który realizowany jest w środowisku online. Dlatego nasze możliwości pod kątem prowadzonych kampanii SEO nie są ograniczone w żaden sposób przez lokalizację, w której się znajdujemy. Realizujemy pozycjonowanie z naszych oddziałów mieszczących się w Bielsku-Białej, Łęczycy oraz brytyjskim Manchesterze dla firm zarówno z Polski, jak i mających swoje siedziby poza granicami naszego kraju.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:

Zobacz czym rożni się pozycjonowanie lokalne od pozycjonowania szerokiego?

Szerokie pozycjonowanie dotyczy przede wszystkim słów kluczowych, które charakteryzują się szerszym zakresem, nie odnoszą do konkretnego regionu czy miasta. Może to być np. fraza typu - "telewizory Samsung" czy "oliwa z oliwek". Różnica pomiędzy pozycjonowaniem szerokim a lokalnym jest wynikiem zawężenia regionu pozycjonowania. Tzn. że użytkownik, który potrzebuje skorzystać z usług mechanika, szuka go w konkretnym miejscu - np. "Mechanik Mysłowice", inne przykłady "gabinet dentystyczny Mysłowice", "salon kosmetyczny Mysłowice" czy "usługi krawieckie Mysłowice". Nie musi to być miasto, wyszukiwanie lokalne może odnosić się równie dobrze do województwa, regionu, a nawet dzielnicy lub ulicy (np. "hotele Mazury", "weekend Roztocze", "fryzjer Marszałkowska").

Lokalizacja użytkownika a wyniki wyszukiwania

Algorytm Google jest tak udoskonalany, by wprowadzane w wyszukiwarkę frazy generowały najtrafniejsze wyniki wyszukiwania. W związku z tym Google coraz większą wagę przykłada do aktualnej lokalizacji użytkownika. To oznacza, że wyszukiwarka lokalizuje miejsce, w którym wprowadzamy zapytanie i podaje wyniki pod tym kątem. Jeśli wprowadzona przez nas fraza zostanie oceniona przez algorytm jako lokalna (np. restauracja, hotel, warsztat samochodowy), wyniki będą podane w kontekście miejsca, w którym przebywamy. To wygodne rozwiązanie, które ułatwia odnalezienie właściwej usługi, adekwatnie do naszej aktualnej lokalizacji. Google po wprowadzeniu frazy wyświetla wyniki w postaci wizytówek-boxów Google Maps, a także z informacjami zaciągniętymi z Google Moja Firma. To znacznie ułatwia poszukiwania.

Nie tylko pozycjonowanie! Mysłowice i inne formy reklamy, które także realizujemy

Pozycjonowanie, którego efektem jest znalezienie się usługi czy innego rodzaju działalności w top wyników wyszukiwania jest jednym z najważniejszych obecnie działań promocyjnych prowadzonych w sieci. Jako agencja realizujemy skuteczne pozycjonowanie stron. Mysłowice jednak nas nie ograniczają do tej formy promocji. Oferujemy także świetnie uzupełniające pozycjonowanie kampanie Google Ads. Uczestniczymy w programie Google Partners i proponujemy uszczelnienie kampanii SEO. Google Ads pozwala wprowadzić kluczowe frazy do top 10 od razu po wystartowaniu kampanii, co jest niejako gwarancją natychmiastowego efektu w postaci nowego ruchu osób szukających usług lub produktów.

Kampanie Google Ads możemy kierować zarówno na całą Polskę jak i na konkretne lokalizacje, kilka lokalizacji czy np. na użytkowników (a więc potencjalnych nowych klientów) szukających usług / produktów - 20km w promieniu Mysłowic. Precyzyjne targetowanie geograficzne to jedna z najważniejszych zalet systemu reklamowego od Giganta z Mountain View. Kolejne to kontrola budżetu dziennego, różne opcje dopasowania słów kluczowych czy rozszerzenia reklam, które w istotnym stopniu wpływają na zwiększenie ekspozycji reklamy w wynikach wyszukiwania.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the key.