Lokalne pozycjonowanie stron internetowych w Nowym Sączu: co to jest?

Lokalne pozycjonowanie nowy sącz to szereg działań SEO mających na celu wypromowanie strony internetowej, ale w kontekście jednego regionu, miasta czy też dzielnicy. Takie pozycjonowanie działa na podobnej zasadzie co tradycyjne pozycjonowanie stron www, ale pewne czynności wykonywane są pod nieco innym kątem. Do tych czynności można zaliczyć zarówno działania onsite, jak i offsite, czyli na stronie internetowej i poza nią.

Głównym celem pozycjonowania lokalnego jest pojawienie się wysoko w pozycjach dla fraz związanych z daną lokalizacją. Dlatego takie rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla przedsiębiorców prowadzących lokalne biznesy, którzy chcą dotrzeć do okolicznych odbiorców. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu nowy sącz zwiększymy również nasze szanse na wyprzedzenie konkurencji i zdobycie prawdziwych zysków w postaci większej ilości zadowolonych klientów.

Wysoka pozycja sklepów w lokalnych wynikach wyszukiwania jest też łatwiejsza do osiągnięcia niż w ogólnej kategorii pozycjonowania ogólnego. Dzieje się tak dlatego, że w tym przypadku mamy o wiele mniejszą konkurencję. Z usługi pozycjonowania lokalnego wciąż korzysta mało firm, dlatego decydując się na nią, możemy zwiększyć szansę na osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google i być często polecanymi. Google docenia także personalizację wyników wyszukiwania i dzięki temu chętniej prezentuje użytkownikom wyniki lokalne.

Pozycjonowanie lokalne sklepów: dlaczego warto z niego skorzystać?

Istnieje wiele powodów, które przemawiają za lokalnym pozycjonowaniem witryny. Jednym z nich jest popularność wyszukiwań w Google dla fraz zawierających nazwę miasta. 60 % użytkowników szuka informacji o lokalnej usłudze lub produkcie w sieci. Zajmując wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania lub na mapie Google, możemy pozyskać w ten sposób wielu nowych klientów, w tym od konkurencyjnych firm. A idąc dalej, jesteśmy w stanie wyprzedzić je w bezpośredniej rywalizacji i osiągać większe zyski lub szybciej się rozwijać. Lokalne pozycjonowanie stron Nowy Sącz jest też prostsze niż te standardowe.

Pozycjonowanie stron internetowych: działania onsite i offsite

Pozycjonowanie strony internetowej należy rozpocząć przede wszystkim od działań onsite, które są potrzebne na naszą stronę www. Tak jak w przypadku pozycjonowania sklepów internetowych na rynku krajowym, musimy zoptymalizować naszą stronę internetową. W tym celu warto skupić się na wyborze odpowiedniego tytułu strony i opisu z zawartością nazwy miasta, firmy i branży, w której działamy. Dobrym wyborem będzie też użycie nazwy lokalnej w meta title i meta description. Adres firmy, podobnie jak odnośniki do mediów społecznościowych, powinien znajdować się w zakładce Kontakt i na stopce strony, co z pewnością ułatwi Google indeksowanie naszej witryny.

Jednym z najniższych elementów pozycjonowania lokalnego jest content marketing, czyli przygotowanie i publikacja treści z nasyconymi frazami kluczowymi, które są przyjazne nie tylko dla czytelników, ale przede wszystkim wyszukiwarki Google – aby mogła poznać naszą stronę www i dowiedzieć się, kiedy powinna ją wyświetlać w wynikach wyszukiwania. Teksty seo muszą zawierać odpowiednie słowa lokalne lub związane z daną kategorią. Warto takie treści tworzyć zgodnie z zasadami seo, aby je odpowiednio zoptymalizować w sieci. Oferta wielu agencji seo, oprócz usługi marketing mediów społecznościowych czy pozycjonowanie stron internetowych, często obejmuje również stworzenie wartościowych artykułów. Poprawna optymalizacja i regularna publikacja tekstów seo jest niezwykle ważna w pozycjonowaniu lokalnym.

Kolejnym etapem w pozycjonowaniu lokalnym, tym razem offsite, jest link building w wersji lokalnej. Ogólnie rzecz biorąc link building to umieszczanie w sieci linków do naszej strony www na forach internetowych i innych witrynach. Dzięki temu jesteśmy w stanie zwiększyć swoją wiarygodność w oczach Google i stać się firmą często polecaną. W przypadku lokalnego linku należy go umieścić na lokalnych blogach, forach internetowych czy stronach powiązanych z danym miastem. Jest to istotne powiązanie, które po raz kolejny informuje roboty o tym, że nasze strony i firma działają lokalnie.

Jeśli chcemy wypromować swoją firmę na rynku lokalnym, powinniśmy także dodać wizytówki NAP w sieci. Są to krótkie wizytówki tekstów zawierające adres, numer telefonu, adres strony www, a czasami nawet, opisujące doświadczenie firmy. Wizytówki dodane do zaufanego katalogu na pewno przydadzą nam się, gdy zdecydujemy się na pozycjonowanie stron www nowy sącz. Warto jednak pamiętać o tym, aby wszystkie dane były takie same.

Wizytówki Google Moja Firma

Bardzo istotnym elementem, który ma wpływ na wiarygodność naszej marki i jej powiązanie z danym miastem czy regionem jest Wizytówka Google Moja Firma. Jej adres musi być potwierdzony listownie pod adresem lokalnym, więc Google poważnie pochodzi do sprawy i prezentacji marki w sieci. Wizytówki Google to nic innego jak czerwone pinezki na Google Maps. Można je założyć bezpłatnie i niezwykle szybko. Tego typu wizytówki są wyświetlane również jako rekomendacja usług w wynikach wyszukiwania, co zwiększa naszą szansę na pozyskanie nowych klientów z wyszukiwarki. Podczas tworzenia takiej wizytówki konieczne jest podanie takich samych informacji, co tych znajdujących się na stronie www, uzupełnienie danych wizytówki i zadbanie o wysoką jakość treści.

Projektowanie czy tworzenie stron www to nie wszystko. Aby każda firma mogła skutecznie zaistnieć w sieci, konieczne jest podjęcie przemyślanych działań, w tym lokalne pozycjonowane stron www nowy sącz . Jako przedsiębiorcy jesteśmy w stanie je wykonać samodzielnie, ale też możemy skorzystać z usługi agencji seo, która zapewni Ci nie tylko doświadczenie, ale i efekty. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the key.