Skuteczne pozycjonowanie stron firm z Olsztyna

Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz i na jakim terenie (obszar Olsztyna i okolic), zwiększymy widoczność Twojej oferty.

Działania SEO dla e-commerce

Skutecznie zwiększamy sprzedaż w sklepach internetowych. Pozycjonowanie uzupełniamy kampaniami Google Ads (dawniej Google AdWords).

SEO + SEM + Social Ads

Stworzymy i wdrożymy spójną oraz wielowymiarową strategię promocji Twojej firmy z Olsztyna. Dotrzemy do Twoich potencjalnych klientów w optymalnym momencie.

Jakie znaczenie odgrywa dzisiaj pozycjonowanie?

Olsztyn jako miejsce prowadzenia działalności jest świetną przestrzenią dla rozwoju biznesu, duże miasto, turystyczny potencjał, atrakcyjna lokalizacja pośrodku malowniczej krainy jezior. Niezależnie czy prowadzisz w Olsztynie warsztat samochodowy, restaurację, zakład fryzjerski czy innego rodzaju biznesową inicjatywę twoja firma musi być łatwa do odnalezienia przez potencjalnych klientów. Gdzie dzisiaj użytkownicy szukają informacji dotyczącej usług czy produktów oferowanych przez firmy? W zdecydowanej przewadze internauci koncentrują się na tym, co uda im się odnaleźć w sieci. Jeśli po wprowadzeniu np. frazy kluczowej "mechanik Olsztyn", "pizzeria Olsztyn", "polecany fryzjer Olsztyn" nie natknie się na stronę internetową reprezentującą twoją firmę skorzysta z usług konkurencji. Istotne jest to, by strona internetowa znalazła się w top 10 wyników wyszukiwania po wpisaniu odpowiedniej frazy kluczowej w wyszukiwarce. Pozycjonowanie stron prowadzić ma właśnie do tego, że strona www twojej firmy będzie łatwa do odnalezienia w wyszukiwarce Google. Co w rezultacie pozwoli pozyskiwać nowych klientów i przełoży się na lepsze wyniki finansowe.

 

Pozycjonowanie szerokie, a pozycjonowanie lokalne

Nie ma wielkich różnic pomiędzy jednym a drugim pozycjonowaniem. Szerokie pozycjonowanie polega na tym, że podejmuje się takie same działania jak przy lokalnym, z tą różnicą, że frazy kluczowe nie ograniczają się do danego regionu, miasta, czy nawet dzielnicy. To znaczy, że jeśli pozycjonowanie dotyczy firmy ogólnopolskiej, czy globalnej frazą adekwatną będzie ta definiująca branżę np. "laptop samsung", "leasing dla firm" czy "fotografia weselna". Natomiast przy pozycjonowaniu lokalnym będziemy mieli do czynienia z frazami takimi jak - "sushi Olsztyn", "dobry mechanik Olsztyn" czy "lekarz pediatra Olsztyn". Kluczową kwestią jest więc dodanie lokalizacji, w tym przypadku miasta.

Jaki jest koszt pozycjonowania? Czy twoja firma może sobie na to pozwolić?

Jako agencja SEO funkcjonujemy już od kilkunastu lat. Mamy doświadczenie zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Nasze praktyki związane z wyceną pozycjonowania stron internetowych są dobrze odbierane przez naszych klientów. Jak to robimy? Zanim podejmiemy się realizacji kampanii na pozycjonowanie stron internetowych jeden z naszych specjalistów ds. SEO przeprowadza pełną analizę strony www. Na ostateczny koszt składa się wiele zmiennych. Analiza zawsze jest dostosowana do klienta, specyfiki branży i faktycznych potrzeb. Zrezygnowaliśmy z regularnego cennika, czy też odgórnie narzuconych pakietów cen. Każda kalkulacja jest dostosowana indywidualnie do klienta. Naszym celem jest rozliczanie się w modelu abonamentowym, dzięki czemu klient opłaca rzeczywiście realizowane prace prowadzone w ramach pozycjonowania. Efekty prezentujemy w formie comiesięcznego raportu. Jeśli realizacja będzie dotyczyła pozycjonowania lokalnego warto wziąć pod uwagę, że jest ono z reguły nieco mniej kosztowne od pozycjonowania szerokiego.

Czy raz zdobyte wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania jest na stałe?

Pozycjonowanie jest procesem długofalowym. Rozpoczęcie kampanii SEO nie jest równoznaczne, z tym że wybrana fraza kluczowa automatycznie pojawi się w top 10 wyników wyszukiwania. Na wysokie pozycje składa się cały szereg czynności, które trzeba wykonywać konsekwentnie i regularnie. Pozycje wyselekcjonowanych fraz należy monitorować i weryfikować to, czy pną się do góry w tzw. SERP`ach (organicznych wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google). Wniosek z tego jest taki, że pozycja, którą dana fraza zajmuje może być inna każdego dnia. Zajęcie przez frazę pierwszego miejsca w wyszukiwarce nie oznacza, że zostanie ona tam na stałe. Inne, konkurencyjne firmy również zabiegają o tak wysoką pozycję, dlatego pozycjonowanie stron www powinno być czynnością stałą. W przypadku, kiedy nawet wielomiesięczna kampania, która odniesie sukces w postaci miejsca na podium, zostanie przerwana cała praca z czasem przestanie oddziaływać na ranking. To znaczy, że fraza kluczowa zacznie spadać w wynikach wyszukiwania.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:

Zobacz jak przebiega współpraca z Mapi Media i jak realizujemy pozycjonowanie

Olsztyn, Kraków, Szczecin, Lębork czy Gliwice, a także wszystkie regiony w Polsce oraz te poza granicami kraju obsługujemy od kilkunastu lat. Prowadzimy skuteczne kampanie SEO dla naszych klientów, przeprowadziliśmy setki analiz, na podstawie których zoptymalizowaliśmy tyle samo stron internetowych. Zajmujemy się pozycjonowaniem, ale w naszej ofercie jest także tworzenie stron. Olsztyn obsługujemy również i z przyjemnością pomożemy twojej firmie rozwinąć sprzedaż.

Wszystkie przygotowane przez nas strategie SEO opracowywane są indywidualnie. Zwracamy uwagę na specyfikę branży, w której porusza się firma. Przeprowadzamy analizę konkurencję, co ma w rezultacie przełożyć się na optymalną skuteczność prowadzonej kampanii. Stosujemy proste umowy, w których nie stosujemy długich okresów wypowiedzenia. Do prowadzonych kampanii podchodzimy elastycznie, jeśli zachodzi taka potrzeba odpowiednio modyfikujemy strategię czy frazy kluczowe, po to, by osiągać jak najlepsze wyniki.

Co zyska twoja firma? Poznaj dodatkowe korzyści, jakie niesie pozycjonowanie stron

Olsztyn jako dobre środowisko do prowadzenia biznesu to także doskonała rynkowa przestrzeń, która umożliwia firmom dynamiczny rozwój. Pozycjonowanie stron internetowych na poziomie lokalnym świetnie wesprze firmę, niezależnie od branży, w pozyskiwaniu nowych klientów oraz w osiąganiu lepszych wyników finansowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że po drodze do uzyskiwania większych przychodów firma zyskuje cały szereg dodatkowych korzyści. Obecność na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google prowadzi do tego, że użytkownicy sieci lepiej oceniają działalność. Wysoka ocena wiąże się bezpośrednio z wysokimi pozycjami. Internauci, dzięki temu, że firma jest łatwa do odnalezienia, uznają firmę za wiarygodną i godną zaufania. Pozycjonowanie strony internetowej przekłada się więc bezpośrednio na wizerunek firmy, dzięki któremu łatwiej pozyskiwani są nowi, potencjalni klienci poszukujący informacji w sieci, potwierdzenia jakości świadczonych usług. Pozycjonowania strony nie powinno się więc traktować wyłącznie w kategoriach działań przynoszących większy zysk. Jest to zjawisko przynoszące firmie większy wachlarz korzyści, które pracują na markę firmy długofalowo.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the flag.