Dlaczego pozycjonowanie strony internetowej jest ważne?

Obecnie coraz więcej użytkowników szuka informacji dotyczącej danej firmy za pomocą wyszukiwarek internetowych. Jedną z najpopularniejszych jest Google, która ma bardzo wysokie udziały na rynku europejskim (około 96%). Zdecydowana większość internautów odwiedza witryny znajdujące się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Tylko niewielki procent wszystkich użytkowników zagląda na strony internetowe, które zajmują dalsze pozycje w rankingu Google. Strony wyświetlane w TOP3 generują ponad 50% ruchu na dane zapytanie.

Jak działa pozycjonowanie stron www Opole?

Gdziekolwiek jesteś, możesz sięgnąć np. po smartfona i wpisać w sieci interesujące Cię zapytanie. Wyszukiwarka Google sama określi Twoje dokładne położenie i wyświetli oferty, zawężając je do najbliższej okolicy. Jeśli dodatkowo uzupełnisz dane zapytanie o nazwę miasta (np. Opole), otrzymasz wyniki dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dzieje się tak przede wszystkim z dwóch powodów. Jednym z nich jest wspomniana lokalizacja, która ściśle wiąże się z aktywnością użytkownika w sieci. Za drugi odpowiedzialne jest pozycjonowanie stron internetowych Opole. Dzięki działaniom związanym z promocją marki w internecie Twoja strona firmowa wyświetli się w Google za każdym razem, gdy internauta będzie szukał danej usługi lub produktów w Opolu lub okolicy. Odpowiadają za to m.in. słowa kluczowe wzbogacone o człon geolokalizacyjny. Umieszczenie na stronie www fraz typu szkolenia dla firm Opole lub salon masażu Opole może znacząco zwiększyć Twoje szanse na to, że użytkownicy wpisujący podobne hasła, trafią na Twoją witrynę firmową. I choć cały proces wydaje się prosty, w praktyce na pozycjonowanie lokalne składa się szereg złożonych czynności.

Optymalizacja witryny firmowej klienta pod lokalne wyniki wyszukiwania

Po przeprowadzeniu analizy statystyk wyszukiwań lokalnych fraz kluczowych oraz ustaleniu słów kluczowych wykorzystywanych przez konkurencję w Twojej branży, nasi specjaliści przygotują szczegółowy plan optymalizacji Twojej witryny pod lokalne wyniki wyszukiwania, uwzględniając w nim m.in. rozbudowę struktury i treści, optymalizację kodu źródłowego czy sprawdzenie responsywności strony.

Założenie wizytówki Google Moja Firma Google Moja Firma to narzędzie pozwalające na stworzenie indywidualnej wizytówki Twojego lokalnego biznesu. Po dodaniu firmy i weryfikacji jej adresu, treści wizytówki będą wyświetlały się na Mapach Google i w organicznych wynikach wyszukiwania. Wizytówka Google może więc sprawić, że oferta danej firmy będzie częściej pojawiała się w wynikach wyszukiwania, co w przypadku firm działających lokalnie jest bardzo ważne.

Uporządkowanie danych NAP

Na pozycjonowanie strony Opole istotny wpływ ma również zgodność danych teleadresowych, czyli nazwa firmy, adres i numer telefonu (NAP). Dzięki temu algorytm Google uzna Twój lokalny biznes za bardziej wiarygodny i godny zaufania. Ponadto cytaty NAP mogą pomóc Ci zdobyć wysokie pozycje w lokalnych wynikach wyszukiwania i pozyskać nowych klientów z Opola i okolic.

Pozyskanie wartościowych linków

Serwisy o zasięgu lokalnym to źródło, z którego możemy pozyskać linki do Twojej witryny firmowej. Powiązana lokalizacja będzie kolejnym sygnałem dla robotów Google, że Twoja strona www, do której prowadzi dany odnośnik powinna znaleźć się wyżej w rankingu.

Google Ads jako uzupełnienie działań SEO

Reklama Google Ads stanowi doskonałe uzupełnienie działań SEO. Jej największym atutem jest możliwość kierowania użytkownika na wyznaczone przez Ciebie podstrony oraz uzyskania natychmiastowego efektu. Reklama Google Ads jest skutecznym sposobem na promocję nowych produktów lub dotarcie do nowych odbiorców z najbliższej okolicy, zanim pozycjonowanie lokalne przyniesie oczekiwane rezultaty. Połączenie obu narzędzi do e-marketingu (marketing internetowy) będzie z pewnością idealnym rozwiązaniem dla Twojego lokalnego biznesu. Jesteś zainteresowany? Zadzwoń do nas lub napisz e-mail.

Co daje pozycjonowanie stron Opole?

Korzyści płynących z pozycjonowania strony na wybrane frazy lokalne jest bardzo dużo. Jedną z najważniejszych jest z pewnością dotarcie do nowych odbiorców z Opola i najbliższej okolicy, co ostatecznie może przełożyć się na zwiększenie sprzedaży. Wzrost widoczności witryny firmowej w sieci buduje również silną i rozpoznawalną markę Twojej firmy w branży. Dzięki temu Twoja domena nie zniknie w czeluściach konkurencyjnych stron, a proponowana przez Ciebie oferta będzie miała szansę na pojawienie się w gronie potencjalnych klientów.

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych cena

Lokalne pozycjonowanie strony internetowej to forma promocji, która nie jest dużym wydatkiem – szczególnie, gdy zobaczysz, jakie przełożenie na pozycje i ruch organiczny mają wydane sumy. Ostateczna cena usługi pozycjonowania stron uzależniona jest jednak od kilku czynników, w tym branży, konkurencji i ilości fraz kluczowych. Dlatego w naszej agencji SEO/SEM zawsze indywidualnie ustalamy cennik dla każdego klienta.

Pozycjonowanie stron w przejrzystym modelu abonamentowym

W ramach współpracy proponujemy rozliczenie za pozycjonowanie w wariancie abonamentowym. Taka metoda współpracy i płatności polega na uzgodnieniu miesięcznej stawki, którą klient płaci przez czas określony w umowie. Kwota ta jest stała i nie mają na nią wpływu osiągane efekty czy ilość podjętych działań. Co miesiąc wysyłamy przejrzyste raporty, gdzie na bieżąco nasi klienci mogą kontrolować efekty naszej pracy. Pozycjonowanie lokalne jest szansą dla mniejszych biznesów z Opola, które nie są w stanie konkurować z dużymi przedsiębiorstwami działającymi na terenie całej Polski. Jest też bardziej skutecznym rozwiązaniem, ponieważ może dotrzeć do nowych odbiorców z najbliższej okolicy Twojej firmy.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:

Pozycjonowanie lokalne, szansą dla Twojej firmy z Opola

Daj się znaleźć swoim potencjalnym klientom z Opola i najbliższej okolicy, wykorzystując siłę, która tkwi w pozycjonowaniu lokalnym. Chcesz wiedzieć, co mogą zrobić dla Twojego lokalnego biznesu nasi specjaliści SEO? Zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Z chęcią udzielimy Ci wszelkich szczegółów, a w razie zainteresowania – opracujemy szczegółowy plan pozycjonowania.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the house.