Skuteczne pozycjonowanie stron firm z Rawy Mazowieckiej

Niezależnie od tego, w której branży działasz i na jakim terenie (obszar Rawy Mazowieckiej, województwa łódzkiego lub cała Polska), zwiększymy widoczność Twojej oferty.

Działania SEO dla e-commerce

Skutecznie zwiększamy sprzedaż w sklepach internetowych. Pozycjonowanie uzupełniamy kampaniami Google Ads (dawniej Google AdWords).

SEO + SEM + Social Ads

Stworzymy i wdrożymy spójną oraz wielowymiarową strategię promocji Twojej firmy z Rawy Mazowieckiej. Dotrzemy do Twoich potencjalnych klientów w optymalnym momencie.

Na jakie elementy pozycjonowania warto zwrócić uwagę?

Pozycjonowanie stron internetowych to swego rodzaju proces, który wymaga podjęcia wielu działań. Pominięcie jakiekolwiek płaszczyzny składającej się na pozycjonowanie będzie skutkować tym, że cała kampania będzie odpowiednio mniej efektywna. Jest jednak kilka absolutnie podstawowych elementów, które muszą być brane pod uwagę niemal na każdym etapie prowadzenie kampanii SEO. Jakie to elementy:

  • weryfikacja i uporządkowanie danych NAP (Name, Address, Phone number) - wyobraź sobie sytuację, w której na twojej stronie jest inny numer kontaktowy lub adres siedziby firmy niż np. na facebook`owym profilu. Jeśli prowadzisz np. warsztat samochodowy to będzie trochę problematyczne. Dokąd w takim razie jechać? Ale branża w zasadzie pozostaje bez znaczenia. Niejasności w danych adresowych, podawanie niespójnych informacji prowadzi nie tylko do klapy wizerunkowej, ale także do gorszych wyników w wyszukiwarce. Roboty Google weryfikują takie dane i promują te strony www i firmy, które dbają o spójność tych informacji. Dlatego jednym z punktów naszej pracy jest ich weryfikacja i uporządkowanie,
  • pozyskiwanie wartościowych linków z lokalnych portali - istotne jest to, by linki prowadzące do twojej lokalnie prowadzonej firmy wychodziły także ze stron lokalnych. Google powiąże takie lokalizacje i będzie premiował taką praktykę,
  • konsekwentna budowa contentu - regularne publikowanie nowych treści na twojej stronie firmowej (np. na podpiętym blogu), to znak dla robotów Google, że twoja strona jest "żywa". Efekt będzie tym lepszy, im treść będzie z jednej strony powiązana z twoją branżą (to jednak jest dość oczywiste), z drugiej zaś jeśli będzie ona prezentowała wartościowe tematy, prezentowała markę jako ekspercką w swojej dziedzinie,
  • konfiguracja profili w aplikacjach Google - Google Moja Firma oraz Google Maps to aplikacje udostępnione przez Google i ich właściwa konfiguracja to właściwie konieczność. Dlaczego to takie istotne? Jeśli te profile będą dobrze skonfigurowane, to wizytówka twojej firmy będzie się częściej pojawiać w wynikach wyszukiwania.

Skuteczny dobór fraz kluczowych? Pozwolą zaistnieć w wyszukiwarce Google

Odpowiednia selekcja fraz kluczowych jest absolutnie konieczna do tego, by móc prowadzić efektywną kampanię SEO. Wprawdzie można wyselekcjonować frazy, którę nie będą miały dużej konkurencji, jednak należy przemyśleć czy słowo kluczowe wyszukiwane poniżej 10 razy w skali miesiąca jest biznesowo atrakcyjne. Pozycjonowanie powinno uwzględniać takie frazy, które będą przynosić wartościowy ruch, odwiedzających realnie zainteresowanych ofertą firmy. Taki ruch należy stale monitorować i weryfikować pod kątem jakości. Sprawdzać współczynnik odrzuceń i śledzić ścieżkę poruszania się po stronie internetowej. Te dane należy regularnie analizować, dzięki czemu możliwa będzie odpowiednia optymalizacja działań, które zwiększą efektywność kampanii SEO.

Co zyskasz inwestując w pozycjonowanie stron www?

Celem nadrzędnym każdej kampanii SEO jest wypracowanie przewagi konkurencyjnej, która w rezultacie prowadzi do większych zysków. Kampanie pozycjonujące prowadzą do tego, że dana grupa, wyselekcjonowanych fraz kluczowych po ich wprowadzeniu w wyszukiwarkę wskaże stronę internetową twojej firmy na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. W ten sposób dotrzesz z ofertą do kolejnej grupy klientów dając szansę firmie na wyższe obroty. Jednak zysk to nie wszystko. Wysokie pozycje w Google pozwalają uzyskać cały szereg innych korzyści. Jakich:

  • wiarygodność – postrzeganie marki wynikać może w znacznej mierze ze skojarzeń, jakie będzie miał użytkownik podczas zetknięcia się z nią. Jeśli pozycja w wynikach wyszukiwania będzie wysoka przyszły klient będzie ją postrzegał markę jako wiarygodną, dbającą o to, by ułatwiać użytkownikom jej odnalezienie,
  • wyższy współczynnik zaufania – nieinaczej będzie z zaufaniem. Skoro firma zabiega o to, by być dostrzeganą i pojawia się w wyszukiwarce na definiujące ją frazy kluczowe to siłą rzeczy przekładać się to będzie na wyższy współczynnik zaufania. Kolejne elementy, które mogą wpływać na zaufanie (strona internetowa, social media, oferta) nie zostaną sprawdzone, jeśli strony zabraknie w top 10 wyników wyszukiwania w Google,
  • pozytywny wizerunek – na wizerunek składa się oczywiście wiele elementów składowych. Wcześniej już wspomniane strona internetowa, obecność w social mediach, oferta i jej prezentacja. Wyszukiwarka Google prowadzi swoisty ranking i im rezultat twojej strony jest wyższy, tym mocniej zyskuje na tym wizerunek twojej firmy,
  • postrzeganie marki jako eksperckiej – eksperckość od kilku sezonów jest niezwykle cennym elementem, który przekłada się na lepsze wyniki sprzedażowe. Pozycjonowanie nie musi ograniczać się do doprowadzenia twojej głównej strony firmowej, bardzo dobrą praktyką jest także wy-pozycjonowanie kart produktowych, ale także stron blogowych z tekstami, które prezentują twoją markę jako tę znającą się na rzeczy, zdającą sobie sprawę z oczekiwań użytkowników, z tego, na jakie pytania szukają odpowiedzi w sieci. Jeśli te odpowiedzi odnajdą na stronach twojej witryny, będą ją postrzegać jako ekspercką i istnieje szansa, że staną się lojalnymi klientami, którzy chętnie polecą twoją firmę dalej.

W jaki sposób agencja interaktywna realizuje pozycjonowanie?

Rawa Mazowiecka jest siedzibą wielu firm o różnym profilu działalności. Wydawać by się mogło, że wymogi rynku narzucają wręcz współpracę z agencją z tego regionu. Nie jest to jednak absolutnie konieczne. Działamy w środowisku online i skutecznie obsługujemy firmy z całej Polski. Jak to robimy? Najpierw określamy cele, jakie firma chce osiągnąć poprzez pozycjonowanie. Omawiamy szczegółowo potrzeby firmy, dzięki czemu opracowujemy skuteczną strategię działań. Poznając branże, w jakiej porusza się firma ustalamy następnie, w jakich słowach kluczowych tkwi potencjał do uzyskania lepszych wyników finansowych przedsiębiorstwa. Analizujemy konkurencję, przeprowadzamy audyt SEO funkcjonującej już strony i optymalizujemy te przestrzenie, które tego wymagają.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the tree.