Jak działa pozycjonowanie stron? Ruda Śląska a pozycjonowanie lokalne i szerokie

Szerokie pozycjonowanie odnosi się do wprowadzenia fraz ogólnopolskich na wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie strony lokalne różni się od szerokiego przede wszystkim zasięgiem. "Lokalność" pozycjonowania polega na tym, że biznes, którego miejscem funkcjonowania jest Ruda Śląska, wprowadza się do top 10 w wynikach wyszukiwania "lokalnych". W praktyce oznacza to, że mieszkańcy tego regionu najczęściej wprowadzają frazy, które definiują rodzaj usługi z dodaną nazwą miasta - w tym przypadku może to być "fryzjer Ruda Śląska", "salon kosmetyczny Ruda Śląska" czy "warsztat samochodowy Ruda Śląska". Pozycjonowanie lokalne równie dobrze może odnosić się do nieco szerszego regionu - np. województwa.

Jaką formę przybierają zapytania lokalne:

 • usługa + miasto, region
 • produkt + miasto, region - np. "rowery Ruda Śląska" czy "telewizory Śląsk"
 • firma + miasto, region

Pozycjonowanie lokalne a geolokalizacja. Jak to funkcjonuje?

Google stale poprawia skuteczność algorytmu, dzięki któremu użytkownicy otrzymują najlepiej dopasowane wyniki wyszukiwania po wprowadzonej do wyszukiwarki frazie. Skuteczność wyszukiwarki nie byłaby zbyt wysoka jeśli będąc np. w Krakowie po wpisaniu frazy "stomatolog" w top 10 pojawiłyby się gabinety z Warszawy, Lublina czy Wrocławia. Google wprowadzając geolokalizację zawęża wyniki do miejsca, w którym się znajdujemy, dzięki czemu otrzymujemy listę gabinetów, które znajdują się najbliżej nas. Co więcej dane (adres, telefon, e-mail) wprowadzone w Google Moja Firma i Google Maps pozwalają na szybkie wytyczenie trasy do poszukiwanego gabinetu za pomocą np. smartfona. Konsekwencją pozycjonowania lokalnego i geolokalizacji jest to, że w zależności od miejsca, w którym jesteśmy, otrzymamy inne wyniki, takie które będą odpowiedzią na oczekiwania użytkownika.

Co składa się na pozycjonowanie lokalne? Poznaj 7 elementów składających się na SEO

Pozycjonowanie lokalne to szczelnie zaplanowany proces, którego skuteczność zależna jest od realizacji wielu elementów. Dla firm prowadzonych lokalnie, niezależnie od branży, pozycjonowanie strony internetowej powinno obejmować:

 • audyt SEO - zadaniem audytu jest określenie, jakie elementy prowadzenia biznesu w przestrzeni online mają negatywny wpływ na obecność w organicznych wynikach wyszukiwania w Google. W wyniku audytu jesteśmy w stanie wytyczyć drogę, która poprowadzi firmę do lepszych pozycji w wyszukiwarce. Zmiany jakie wprowadzamy zajmując się pozycjonowaniem stron dotyczą zarówno kwestii technicznych, jak i contentu.
 • selekcja fraz kluczowych - wybór właściwych, jakościowych fraz kluczowych, które będą generowały ruch i konwertowały jest konieczny do odniesienia sukcesu. Odpowiednie słowa kluczowe po wprowadzeniu ich do top wyników organicznych, zwiększają widoczność strony internetowej w wyszukiwarce Google. Badamy frazy nie tylko pod kątem branży, ale przede wszystkim pod kątem ilości wyszukiwań w skali miesięcznej, sprawdzamy ich sezonowość oraz stopień konkurencyjności. Statystyki dają nam wyobrażenie o potencjale fraz i prowadzą do oczekiwanych efektów.
 • optymalizacja strony internetowej - to jeden z kluczowych elementów prowadzonej kampanii SEO. Skuteczne pozycjonowanie nie miałoby sensu jeśli istniejąca już strona internetowa nie zostałaby poddana optymalizacji. Sprawdzamy obecność i jakość nagłówków (h1 - h6), ulepszamy kod strony, zwiększamy szybkość ładowania, zmniejszamy wielkość obrazów, weryfikujemy linkowanie wewnętrzne i dane kontaktowe.
 • linkbuilding lokalny - nie da się realizować pozycjonowania stron bez pozyskiwania wysoko-jakościowych linków prowadzących do strony internetowej firmy działającej w danym regionie, w tym przypadku będzie to Ruda Śląska. Pozycjonowanie lokalne musi być również zasilane przez linki, które znajdą się w portalach regionalnych (np. w serwisach informacyjnych, wartościowych katalogach firm czy serwisach tematycznych). Równie wartościowe mogą okazać się fora dyskusyjne, a także blogi tematyczne. Wsparciem dla linkbuildingu jest także linkowanie z odpowiednich zapleczy, marketing szeptany czy artykuły sponsorowane.
 • uzupełnienie profilu Google Moja Firma - wizytówka w Mojej Firmie to w zasadzie konieczność. Dodane poprawnie dane w wizytówce wyświetlają się także w Google Maps, a także w wynikach wyszukań organicznych.
 • uporządkowanie danych NAP (name, address, Phone numbers) - dane firmowe, które pojawiają się w różnych miejscach w sieci muszą być spójne, jednolite. W tym celu opracowujemy standard ich wprowadzania po to, by googlebot docenił przejrzystość firmy i jej dbałość o relacje zachodzące pomiędzy różnymi przestrzeniami online. To może mieć bezpośrednie przełożenie na lepszą obecność w wyszukiwarce.
 • monitoring i analiza ruchu - regularnie weryfikujemy obecność fraz kluczowych w SEPR`ach (czyli organicznych wynikach wyszukiwań). Weryfikujemy również aktualne trendy, analizujemy statystki jakie generuje ruch na stronie internetowej, a także jak pozycjonuje się konkurencja z tej samej branży.

Ile kosztuje pozycjonowanie? Dlaczego skuteczna kampania SEO powinna być wyceniana indywidualnie?

Pozycjonowania strony nie powinno wyceniać się odgórnie, bez uwzględnia specyfiki określonej witryny. Dla każdej strony internetowej należy przygotować osobną kalkulację, która precyzyjnie uwzględni wszelkie prace niezbędne do realizacji skutecznego pozycjonowania. Dla firmy, która decyduje się na pozycjonowanie istotny jest końcowy efekt i adekwatna do świadczonej usługi cena. Doświadczenie podpowiada nam, że optymalnym rozwiązaniem jest prezentacja kwoty po wykonanym wstępnym audycie SEO, który odpowie na wiele pytań i poprowadzi do oczekiwanych rezultatów. Indywidualnie przydzielony specjalista ds. SEO przeprowadza audyt istniejącej już strony internetowej, przygotowuje odpowiedni raport, na podstawie którego wyceniamy usługę. W ten sposób wiemy, że oferta uszyta jest na miarę i cena będzie obejmowała dokładnie opracowany zakres prac.

Poznaj 6 argumentów, które przekonają cię, że pozycjonowanie pomoże ci dotrzeć do nowych grup klientów?

Firmy, które prowadzą swoje biznesy lokalnie mogą liczyć na klientów, którzy przechodzą w pobliżu salonu, czy restauracji. Jednak co, jeśli restauracja, salon fryzjerski czy gabinet dentystyczny jest na peryferiach miasta, gdzie ruch nie jest tak intensywny. Warto poszukać alternatyw dla pozyskiwania nowych klientów. Jedną z form promocji, która jest efektywna i przynosi wymierne rezultaty jest pozycjonowanie stron. Ruda Śląska z ponad 100 tys. mieszkańców może stanowić wyzwanie dla wielu lokalnych biznesów . Z doświadczenia wiemy, że realizacja kampanii SEO wprowadza biznes na wyższy poziom.

Intensywny ruch, większy zysk

Docelowo pozycjonowanie lokalne prowadzi do tego, że firma jest bardziej widoczna w organicznych wynikach wyszukiwania na frazy kluczowe, które są dla niej strategiczne biznesowo . Pozycje w top 10 przekładają się na większy ruch na stronie internetowej, a dzięki dobrze zoptymalizowanej, przyjaznej użytkownikowi witrynie, użytkownik przekonuje się do tego, by skorzystać z usługi lub zdecydować się na zakup produktu.

Zwiększone zaufanie użytkowników

O wiele łatwiej zaufać firmie, która wyświetla się w SERP-ach (organicznych wynikach wyszukiwań) np. na 3 pozycji w Google po wpisaniu frazy "dermatolog Ruda Śląska". Pozycjonowanie łamie bariery zakupowe właśnie poprzez zwiększanie zaufania do marki, firmy, produktu. Jeśli słowa kluczowe definiujące firmę generują wynik wyszukiwania na wysokiej pozycji, użytkownik chętniej zaufa takiej firmie niż tej, która znajduje się poza top 10. Tym bardziej, że internauci stosunkowo rzadko przechodzą na kolejne strony wyników.

Rozpoznawalność buduje silną markę

Na zaufanie do marki składa się wiele elementów, ale jednym z kluczowych składników jest pozycjonowanie. Ruda Śląska to wymagający rynek, z dużym potencjałem i nasyceniem usług. Na frazę "warsztat samochodowy Ruda Śląska" pojawiają się dziesiątki wyświetleń wizytówek firm w Google Maps. Wysokie pozycje w Google wspierają tworzenie silnej, godnej zaufania marki, a z silną marką o wiele łatwiej pozyskać nowych klientów.

Efekty, które możesz precyzyjnie mierzyć i poprawiać

Prowadzone na rzecz pozycjonowania działania można precyzyjnie mierzyć. Co to daje? Mierzalność efektów umożliwia optymalizację efektów. W naszej agencji zajmujemy się pozycjonowaniem stron po to, by rezultaty były nieustannie poprawiane, by efekty były korzystniejsze dla firmy. Tak samo jak mierzalne są działania na rzecz Google Ads, tak samo można sprawdzić każdy najmniejszy detal pozycjonowania.

Wyniki organiczne, pozytywniej odbierane przez użytkowników

Wprawdzie Google ads umożliwiają wprowadzenie firmy na pierwsze strony wyników natychmiast, to jednak można zauważyć, że użytkownicy przychylniej patrzą na te wyniki, które nie są oznaczone etykietą "reklama" (czyli są osiągnięte w wyniku prowadzonych kampanii Google ads). "Naturale" wyniki w top 10 są uzyskane w inny sposób - dbaniem o spójność danych, regularnie prowadzonym contentem, pozyskiwaniem linków, dopracowaną stroną www. To właśnie doceniają potencjalni klienci.

Stajesz się ekspertem w oczach internautów

Skutecznego pozycjonowania stron nie da się prowadzić bez tworzenia jakościowej treści. Blog to od lat potężne narzędzie, które napędza biznes i sprawia, że staje się on bardziej widoczny w sieci. Ale content to nie tylko blog i artykuły eksperckie, ale także vlog, ikonografiki, angażujące opisy produktów, etc. To wszystko przekłada się na mocny, ekspercki wizerunek. Wysokie pozycje w Google sprawiają, że użytkownicy łatwiej docierają do twoich treści, co przekuwa się często na lojalność wobec prowadzonego przez ciebie biznesu. Mając salon fryzjerski warto dzielić się wiedzą na temat jakich używać farb, jak radzić sobie z suchymi włosami czy jak pielęgnować włosy zimą. Analogicznie można zastosować tę metodę w innych branżach. Użytkownicy to docenią.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

  Please prove you are human by selecting the cup.