Pozycjonowanie stron dla firm z Rybnika

Audyt SEO istniejących serwisów internetowych

Kampanie linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu Twojej strony.
Spotkajmy się w Rybniku

Jak SEO wpływa na przedsiębiorstwa z Rybnika? Pozycjonowanie, które przełoży się na rozwój firmy

Pozycjonowanie stron, szczególnie to lokalne, ma znaczący wpływ na funkcjonowanie i rozwój firmy, która działa w obrębie określonego regionu, miasta, dzielnicy, a nawet ulicy. Rybnik nie jest więc wyjątkiem. Tym bardziej, że jest to miasto z ponad 100 tys. mieszkańców, a cała aglomeracja rybnicka liczy sobie ponad 400 tys. mieszkańców. Jest to więc runek duży, ale i nasycony. Nie brakuje tam fryzjerów, kosmetyczek, dentystów czy mechaników. By móc szerzej zaistnieć warto więc podjąć kroki, które poprowadzą firmę do tego, że z jej usługi chętnie będą korzystali nie tylko mieszkańcy ze stolicy aglomeracji, ale także z okolicznych miast. Właśnie w tym celu realizuje się pozycjonowanie stron. Rybnik charakteryzuje się dużym potencjałem, z którego można pełniej skorzystać jeśli z ofertą wyjdzie się nieco szerzej poza ulicę, czy dzielnicę, w której prowadzi się biznes.

Dlaczego pozycjonowanie lokalne? Firmy prowadzone w określonym regionie skorzystają z usługi pozycjonowania

Skoro regionem, w którym działa firma jest Rybnik to naturalne jest to, że oferowane przez firmę usługi należy promować w tym regionie. Jednak wiele działalności jeszcze do dzisiaj nie realizuje kluczowych dla rozwoju działań. Jakich? Przede wszystkim niezbędna jest obecność w sieci. By móc w niej zaistnieć i szerzej pokazać się potencjalnym klientom warto realizować pozycjonowanie lokalne. To dzięki niemu firma będzie obecna w top 10 SERP`ów (czyli w wynikach wyszukiwania). Dlaczego to takie istotne? Potencjalni klienci dzisiaj szukają usług coraz częściej w sieci, weryfikują ich aktywność, oceniają, sprawdzają opinie. Na podstawie tak zebranych danych decydują się na tę, czy inną firmę. Co niezwykle ważne weryfikacji podlega cała gama elementów, które składają się na wizerunek firmy. Nie oznacza to, że każdy użytkownik ocenia każdy z tych elementów. Robi to wybiórczo, co oznacza że w sieci warto zadbać o każdy detal, który składa się na całą działalność. Co może zostać objęte weryfikacją:

  • dane NAP (name, address, phone number) - użytkownicy już na poziomie wyszukiwarki Google sprawdzają czy są zamieszczone kompleksowe informacje firmowe, czyli m.in. adres e-mail, telefon czy lokalizacja.
  • jakość strony internetowej - internauci chętnie zaglądają na strony www. Sprawdzają tam nie tylko ofertę, ale także pozytywnie oceniają, kiedy firma prezentuje się w przejrzysty sposób, pokazuje swoją działalność od środka, przedstawia załogę i wnętrze lokalu w Rybniku. To buduje dobre relacje, łamie bariery zakupowe, zachęca do skorzystania z oferty.
  • obecność w social mediach - jest to szczególnie istotne dla usług fryzjerskich czy dla salonu kosmetycznego. Nie oznacza to jednak, że stomatolog, mechanik czy trener personalny nie będą czerpać korzyści z aktywnie prowadzonych stron na Facebook`u czy Instagramie. Użytkownicy bardzo chętnie sprawdzają jak funkcjonuje taki fanpage, często też korzystają z komunikatorów (np. messenger`a).
  • opinie klientów - Google umożliwia użytkownikom pozostawianie opinii, które m.in. odnoszą się do poziomu świadczonych. Oczywiście jeśli jest uzupełniony profil w Google Moja Firma, który jest jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania lokalnego. Rekomendacje, które można znaleźć w sieci, są jednym z elementów promocji, który najskuteczniej przekonuje potencjalnych klientów do skorzystania z usług.
  • blog - znaczenie bloga dla firmy jest dość szerokie. Pisanie tekstów jest bardzo istotnym składnikiem content marketingu, który przekłada się na wysokie pozycje strony w wynikach wyszukiwania po wprowadzeniu odpowiednich słów kluczowych (jest więc również elementem pozycjonowania). Dla użytkowników blog ma duże znaczenie. Treści na wysokim poziomie budują zaufanie, ale także kreują wizerunek eksperta, są potwierdzeniem jakości świadczonych usług. Użytkownicy bardzo chętnie zaglądają na blogi, istotne jest także to, by był on prowadzony regularnie.

Znaczenie słów kluczowych dla całego procesu pozycjonowania. Jak można pozyskać jeszcze więcej nowych klientów?

Pozycjonowania stron nie da się realizować w oderwaniu od słów kluczowych. Sama nazwa całego procesu nawiązuje do pozycji. Słowa kluczowe, które definiują tę czy inną profesję, by skutecznie promowały biznes, muszą znaleźć się w top 10 SERP`ów. Właśnie do tego prowadzi pozycjonowanie stron. Rybnik i jego cała aglomeracja to niemal pół milionowy rynek, o który należy zabiegać, by móc rozwijać firmę. Rozwój działalności jest ułatwiony jeśli słowa kluczowe wprowadzane przez użytkownika internetu serwują wyniki, w których w top 10 znajduje się strona prowadzonej firmy. By tak się stało należy konsekwentnie realizować pozycjonowanie. To dzięki kampanii SEO uda się wprowadzić frazy kluczowe na pierwszą stronę wyników wyszukiwania. Strony z poza pierwszej dziesiątki w zasadzie nie są odwiedzane.

Ile kosztuje pozycjonowanie? Rybnik i koszty jakie wiążą się z kampanią SEO

W naszej agencji stosujemy rozliczenie abonamentowe. Nie proponujemy cen pakietowych, ani nie narzucamy odgórnie stawek ze względu na to, że nie jest to uzasadnione ekonomicznie dla firm, z którymi współpracujemy. To oznacza, że zanim podejmiemy się współpracy wyceniamy zakres prac i na tej podstawie kalkulujemy koszty pozycjonowania. Specjalista ds. SEO przeprowadza analizę istniejącej już strony internetowej oraz środowiska online, które taka strona tworzy. Opracowany po analizie raport pozwala nam skutecznie zaplanować całą strategię pozycjonowania. Realny i właściwy do zakresu prac koszt przedstawiamy klientowi do jego akceptacji.

Jakie znaczenie dla marketingu internetowego ma pozycjonowanie stron internetowych? Rybnik i jego rynek
Jednym z najważniejszych elementów, który składa się na cały marketing internetowy jest właśnie pozycjonowanie strony internetowej. W przypadku działania lokalnego pozycjonowanie zawęża się do regionu, w którym funkcjonuje firma. Strona online, by mogła lepiej promować świadczone usługi krawieckie, warsztat samochodowy czy działalność trenera personalnego musi pojawiać się w top 10 wyników wyszukiwania. Znaczenie pojawiania się wysoko w SERP`ach jest więc istotne pod kątem prowadzonego lokalnie biznesu, niezależnie czy jest to Białystok, Kraków czy Rybnik. Pozycjonowanie lokalne wspiera i uszczelnia działania prowadzone na rzecz marketingu internetowego, co przekłada się na szersze zaistnienie marki w świadomości klientów z danego regionu.

F.A.Q. - jakie pytania najczęściej zadają klienci, których siedzibą jest Rybnik?

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:
szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the cup.