Pozycjonowanie stron firmowych

Zwiększymy widoczność Twojej oferty dla precyzyjnych zapytań z Częstochowy

SEO dla sklepów internetowych

Jesteś z Częstochowy i prowadzisz sklep internetowy? Pomożemy Ci zwiększyć sprzedaż

Pozycjonowanie stron + kampanie SEM

Nie tylko skutecznie pozycjonujemy w wynikach organicznych, ale również prowadzimy kampanie Google Ads dla firm z Częstochowy

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Na usługę lokalnego pozycjonowania stron w Częstochowie składa się szereg działań wykonywanych bezpośrednio na witrynie (np. audyt SEO i optymalizacja strony, rozwój treści, stworzenie optymalnej struktury serwisu) jak i poza nią (w tzw. otoczeniu sieciowym), które koncentrują się na osiągnięciu wysokich pozycji witryny w wyszukiwarce Google - na wartościowe zapytania. Wartościowe, czyli ważne dla naszego biznesu, wyszukiwane przez naszych potencjalnych klientów, partnerów. W porównaniu do pozycjonowania ogólnego, lokalne pozycjonowanie stron jest ściśle dopasowane do zapytań, które dotyczą konkretnej usługi lub produktu dostępnego w danym mieście (np. hydraulik Częstochowa, restauracja Częstochowa centrum, tani adwokat Częstochowa), co też pozwala przedsiębiorcom skutecznie dotrzeć do potencjalnych, najbliżej znajdujących się klientów.

Dowiedz się jak pozycjonowanie może pomóc w rozwoju Twojej firmy - spotkajmy się w Częstochowie

W jaki sposób działa pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie strony Częstochowa niesie ze sobą wiele korzyści nie tylko dla przedsiębiorców z Częstochowy, którzy skorzystają z tej możliwości w celu wzmocnienia widoczności lokalnej marki w sieci, ale i klientów, którzy w swojej bliskiej okolicy lub innego miasta mogą bez trudu kupić interesujący ich produkt lub wybrać konkretną usługę. Bez względu na to, czy odbiorca szuka sklepu, kwiaciarni czy salonu fryzjerskiego w danej lokalizacji, może go znaleźć za pomocą wyszukiwarki Google. Co więc musisz zrobić jako właściciel firmy lokalnej, aby ułatwić potencjalnym klientom znalezienie Twojej oferty w Internecie? W pierwszej kolejności przygotować efektywną strategię pozycjonowania strony internetowej na rynku lokalnym we współpracy z doświadczoną agencją SEO, a następnie ją skutecznie wdrożyć. Jesteśmy tu, by Ci w tym pomóc, skontaktuj się z nami!

Jakie działania są szczególnie istotne w lokalnym pozycjonowaniu stron w Częstochowie?

W dobrym pozycjonowaniu stron www duże znaczenie ma to, jak prezentuje się i funkcjonuje Twoja witryna firmowa. Aby możliwe było osiągnięcie jak najlepszych efektów SEO, ważne jest poprawne działanie mobilnej wersji Twojej strony internetowej. W dzisiejszych czasach, coraz więcej internautów porzuca stacjonarne komputery na rzecz urządzeń przenośnych (smartfon, tablet). Dlatego w pierwszej kolejności zoptymalizujemy ją tak, aby zapewnić Twoim potencjalnym klientom jak największy komfort korzystania ze strony internetowej. Tak zwana wersja responsywna witryny (R.W.D. responsive web design) oprócz doświadczenia użytkownika, jest niezmiernie istotna dla robotów indeksujących a więc i pozycjonowania.

Poza wykonaniem elementarnych prac optymalizacyjnych na stronie www (dobór fraz kluczowych, przygotowanie contentu z uwzględnieniem wybranych fraz, słowa kluczowe w meta tagach, linkbuilding), które mają na celu poprawę pozycji stron w wynikach geolokalizacyjnych, nasi specjaliści zadbają również o odpowiednie umieszczenie danych teleadresowych w sieci. Tym sposobem roboty Google dostaną wyraźny komunikat, że dana witryna firmowa klienta ściśle wiąże się z konkretną lokalizacją (np. miastem Częstochowa lub województwem śląskim) co wpłynie na pozycjonowanie.

W ramach usługi pozycjonowanie Częstochowa zajmujemy się optymalizacją, takich elementów jak:

 1. Wizytówki NAP – adres firmy i dane kontaktowe sprawią, że Twoja oferta wzbudzi wiarygodność nie tylko w oczach potencjalnych klientów, ale także robotów wyszukiwarki. W przypadku lokalnych kampanii reklamowych jest to jeden z najważniejszych elementów, który powinien znaleźć się w wielu lokalizacjach w sieci, w tym na lokalnych portalach ogłoszeniowych, w katalogach firm i katalogach branżowych.
 2. Google Maps – dzięki dodaniu firmy do Google Maps użytkownik odwiedzający stronę internetową będzie mógł bez problemu wyznaczyć trasę dojazdu do siedziby Twojej firmy.
 3. Dane strukturalne – specjalne fragmenty kodu pozwalają na zdefiniowanie i uporządkowanie informacji znajdujących się na stronie www. Dzięki nim wyszukiwarka Google lepiej sklasyfikuje treści zawarte na witrynie firmowej. Tym sposobem bezpośrednio możemy wskazać robotom wszelkie informacje, które są pomocne w pozycjonowaniu lokalnym.

Google Moja Firma

Google Moja Firma to wizytówka w Mapach Google, która pomoże Twoim potencjalnym klientom z Częstochowy łatwiej odnaleźć Twój biznes i szybciej nawiązać z Tobą kontakt. Widoczność na Mapach Google jest doskonałą okazją do przedstawienia użytkownikom istotnych danych kontaktowych, w tym adresu firmy i jego lokalizacji na mapie Polski.

Udostępnienie informacji o dokładnej lokalizacji firmy jest niezwykle istotne dla każdego internauty, szczególnie teraz, gdy technologia geolokalizacji jest bardzo mocno rozwinięta. Dlatego razem z postępem urządzeń mobilnych, Google zaczęło także wyświetlać dodatkowe informacje o lokalizacji w wynikach wyszukiwania np. dla Częstochowy.

Dedykowana oferta na pozycjonowanie stron w Częstochowie obejmuje m.in.:
 • Utworzenie wizytówki firmy oferującej swoje usługi na obszarze danego miasta (np. Częstochowa) w Google Moja Firma
 • Optymalizację istniejącej już wizytówki firmy zgodnie z wytycznymi Google
 • Powiązanie wizytówki z serwisem firmowym klienta

Wpływ Google Moja Firma na pozycjonowanie Częstochowa

Aktywna wizytówka firmy w Google Moja Firma pozwoli Twoim klientom z Częstochowy i okolic na podzielenie się opiniami i wystawienie oceny za współpracę. Dzięki temu w wynikach wyszukiwania użytkownikom wyświetlą się również dodatkowe informacje o Twojej firmie w postaci średniej oceny z otrzymanych gwiazdek. Opinie klientów to też jeden z kluczowych czynników lokalnego pozycjonowania stron internetowych, ponieważ lepsza ocena firmy daje dużą szansę na wzrost zaufania ze strony Google i tym samym wyższą pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania dla Częstochowy. Najprawdopodobniej podczas wyboru oferty potencjalni klienci w pierwszej kolejności zdecydują się na partnera biznesowego, który cieszy się licznymi dobrymi opiniami w swojej branży.

Co z „niesprawiedliwymi” opiniami w systemie?

System opinii został stworzony tak, aby właściciel firmy oferujący swoje usługi na obszarze danego miasta (np. Częstochowa) mógł swobodnie komentować otrzymane oceny, co też stanowi ochronę przed nadużyciami (celowe wystawienie negatywnych opinii). Odpowiedzi przedsiębiorcy, podobnie jak oferta firmy, są dostępne dla każdego użytkownika.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron w Częstochowie?

Dedykowana oferta pozycjonowanie stron kierowana na konkretne miasta (np. Częstochowa) lub województwo (np. śląskie) wyróżnia się przede wszystkim zawężonym zasięgiem, jednak dzięki temu jest w stanie dotrzeć do klientów z bliskiej okolicy i nie ma konieczności konkurowania z firmami działającymi na innych obszarach. Dzięki lokalnemu pozycjonowaniu stron można również obniżyć współczynnik odrzuceń, czyli ilość sesji, w których użytkownik trafił na witrynę po wpisaniu fraz kluczowych i zaraz ją opuścił, nie wchodząc na inne podstrony, ani nie podejmując żadnych interakcji.

Każdy z tych czynników determinuje niższą cenę usługi lokalnego pozycjonowania stron internetowych w porównaniu do ogólnopolskiego. W naszej agencji SEO cena za pozycjonowanie stron firm działających na terenie Częstochowy zaczyna się od kilkuset złotych netto.

Najczęściej wpływają na nią, takie czynniki jak:

 • budowa strony internetowej i treści na niej zamieszczone
 • konkurencja - ilość firm działających w branży na obszarze danego miasta, np. Częstochowa
 • liczba fraz kluczowych, jakie pozycjonujemy
 • Nieodpowiednie pozycjonowanie stron lub nałożone kar na strony internetowe Częstochowa mogą sprawić, że cena pozycjonowania lokalnego będzie wyższa z uwagi na większy nakład pracy, którzy nasi specjaliści będą musieli włożyć, aby ściągnąć filtr, a przy tym przynieść znaczący wzrost liczby odwiedzin Twojej strony.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:

Zainteresowała Cię nasza usługa lokalnego pozycjonowania / SEO dla firm z Częstochowy Nie czekaj! Napisz do nas lub zadzwoń, aby poznać indywidualny cennik za pozycjonowanie witryny firmowej. Pozycjonowanie regionalne może przynieść Ci wymierne efekty w postaci nowych klientów i większej sprzedaży już po kilku miesiącach.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

  Please prove you are human by selecting the flag.