Pozycjonowanie stron Tychy w wyszukiwarce Google

Współpracujemy z firmami działającymi w różnych branżach, o różnej skali i różnych potrzebach.

Zwiększamy sprzedaż w e-sklepach

Pozycjonujemy także sklepy internetowe dla firm z całej Polski

Kampanie Google Ads (SEM)

Działania SEO uzupełniamy kampaniami linków sponsorowanych, także kierowanymi lokalnie, na Tychy

Skuteczne pozycjonowanie lokalne w Tychach? Zobacz co możesz zyskać z tym elementem marketingu internetowego

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju biznes prowadzisz jednym z elementów twojej pracy jest jego jego promocja. Marketing internetowy to szerokie pojęcie, w którego skład wchodzi m.in. pozycjonowanie stron. Prowadzenie kampanii SEO jest o tyle istotne, że dzięki niemu twoja firma zostanie szerzej zauważona. Nowych klientów skuteczniej przekonasz do swoich usług czy oferty produktowej jeśli będą mogli zweryfikować jakość / obecność twojej firmy w internecie. Ale aby mogli to zrobić muszą cię odnaleźć. Pozycjonowanie daję tę przewagę, że frazy które określają twoją firmę znajdą się wysoko w wynikach wyszukiwania. Co przekłada się na bardziej intensywny ruch na firmowej stronie internetowej, a następnie na większą liczbę klientów w sklepie, warsztacie, gabinecie czy salonie w Tychach i wzrost sprzedaży. To właśnie najważniejsze czynniki przemawiające za pozycjonowaniem firmowej witryny.

Współczynnik zaufania, a pozycjonowanie

Duże znaczenie w budowaniu zarówno biznesu lokalnego, jak i tego na większą skalę ma też współczynnik zaufania. To on przełamuje bariery zakupowe przy pierwszym kontakcie użytkownika z marką. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania redukuje te bariery, eliminuje obawy. Z większą łatwością potencjalni klienci zaufają firmie, która zajmuje miejsca w top 10 w organicznych wynikach wyszukiwania Google, dzięki temu, że realizowane jest pozycjonowanie stron www. Tychy to rynek z dużym potencjałem i mocniejsze zaistnienie w świadomości mieszkańców tego miasta zwyczajnie się opłaci.

Co składa się na pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie prowadzone dla firm, które mają ograniczony zasięg działania jest jednym z najważniejszych elementów marketingu internetowego i jest to działanie prowadzone podobnie dla każdej branży. Co oznacza ograniczony zasięg? To oznacza, że firma świadczy usługi lub ma ofertę produktową, które są dostarczane mieszkańcom danego regionu, powiatu, miasta. Pozycjonowania stron nie warto unikać, chociażby z tego względu, że dzięki niemu firma może znacznie zwiększyć swój zasięg działania, budować wizerunek silnej maki i w końcu zwiększać sprzedaż. Na pozycjonowanie składa się wiele mniejszych elementów, które muszą być poprawnie zrealizowane, by przyniosły optymalny efekt w postaci wysokich pozycji w Google. Jakie elementy składają się na pozycjonowanie lokalne:

  1. Google Maps - jest to obecnie jedna z częściej używanych aplikacji. Wygoda jej użytkowania wynika z tego, że bezpośrednio na mapie prezentowane są wyniki wyszukiwania. Użytkownik z łatwością sprawdzi gdzie działa ta czy inna firma, ma dostęp do opinii, może szybko wyznaczyć trasę dojazdu. Google Maps ma jeszcze jedną istotną zaletę. Jeśli prowadzisz np. warsztat samochodowy czy gabinet dentystyczny to będąc obecnym w Google Maps umożliwiasz osobom podróżującym, będącym z dala od domu znaleźć twoje usługi w przypadku awarii samochodu czy też nagłego bólu zęba. To istotne elementy, które uszczelniają biznes i pozwalają lepiej wykorzystać potencjał internetu.
  2. Google Moja Firma - narzędzie udostępnione przez Google ma obecnie bardzo wysoki status wśród wszystkich działań prowadzonych na rzecz pozycjonowania i to nie tylko na rynku lokalnym. Google Moja Firma to wizytówka firmy. Po poprawnej konfiguracji profilu wizytówka zostanie umieszczona w wyszukiwarce lokalnej, dzięki czemu widoczność przedsiębiorstwa znacznie się zwiększy.
  3. zdobywanie lokalnych linków - wykorzystanie lokalnych oraz regionalnych portali, dobrych katalogów firm pod kątem pozyskiwania wartościowych linków prowadzących do strony internetowej firmy powinno znaleźć się wśród elementów, które składają się na pozycjonowanie stron. Tychy są miastem, w którym konkurencja w poszczególnych branżach jest stosunkowo duża i konieczne jest włączenie w kampanie SEO pozyskiwania linków dla skutecznego pozycjonowania.
  4. uporządkowanie danych adresowych (NAP - name, address, Phone number) - w sieci niezwykle istotną rolę odgrywa transparentność. Na przejrzystość działań składa się m.in. dbałość o aktualne i prawidłowe dane adresowe. To nie tylko przekłada się na właściwy wizerunek wśród użytkowników, ale także ma znaczenie dla robotów Google, które weryfikują te dane. Jeśli dane są takie same w różnych źródłach, Google może premiować takie strony internetowe wyższą pozycją w wyszukiwarce, co wpływa na pozycjonowanie.
  5. unikatowa treść - treść jest dzisiaj dla robotów Google jednym z najistotniejszych elementów, które determinują pojawienie się poszczególnych fraz kluczowych (ważnych dla danej branży) wysoko w wynikach wyszukiwania. Skuteczność pozycjonowania jest zależna od prowadzonego contentu, który musi być unikatowy i oryginalny. Pozycjonowania stron nie da się efektywnie realizować bez odpowiednio zoptymalizowanej treści.
  6. frazy kluczowe, optymalizacja strony www pod ich kątem - dla lokalnego biznesu trzeba tak zoptymalizować stronę internetową, by jej zindeksowanie na wysokich pozycjach w wyszukiwarce było maksymalnie ułatwione.

Pozycjonowanie Tychy? Na jaki koszt należy się przygotować?

Pozycjonowania stron nie prowadzi się krótkoterminowo. Pozycjonowanie to długofalowy proces i tylko w dłuższej perspektywie, realizowany konsekwentnie przynosi oczekiwane rezultaty. Nie narzucamy jednak odgórnych, pakietowych cen. Kampanie SEO SEM dla firm z Tychów opracowujemy indywidualnie dla każdej firmy. Koszt zależny jest od wielu czynników istotnych w pozycjonowaniu – m.in. od konkurencyjności dla miasta Tychy, specyfiki branży, ilości wyszukiwań danej frazy kluczowej w skali miesiąca w Tychach, etc. Przed wykonaniem kalkulacji a następnie przedstawieniem oferty nasza agencja SEO przeprowadza szczegółową analizę, w wyniku której dopasowujemy ofertę do klienta i jego realnych potrzeb. W ramach prowadzonych czynności nasze działania mają prowadzić do wyższych pozycji poszczególnych fraz w wyszukiwarce na zapytania np. „oferowane produkty” + Tychy, „świadczone usługi” + Tychy.

Tychy i geolokalizacja Google? Dlaczego pozycjonowanie lokalne jest tak istotne dla prowadzenia biznesu?

Niekonieczne wszyscy wiedzą o tym, że po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy "warsztat samochodowy" wyniki w Google będą inne w zależności od tego czy jest to Szczecin, Olsztyn czy w Tychy. Geolokalizacja odgrywa dzisiaj kluczową rolę dla firm lokalnych i determinuje wyniki wyszukiwań. Odpowiedzialny jest za to algorytm gołąb, wprowadzony już parę lat temu przez globalnego potentata. Zatem jeśli prowadzimy gabinet dentystyczny, a naszą siedzibą są Tychy, powinniśmy skupić się na promowaniu biznesu w tym regionie i pod tym kątem musi być realizowane pozycjonowanie stron. Tychy, liczące niemal 130 tys. mieszkańców, są rynkiem zróżnicowanym, ale nie oznacza to, że brakuje tam fryzjerów, dentystów, mechaników czy kosmetyczek. Jest to rynek nasycony i dlatego wymagający.

Nie znalazłeś odpowiedzi na
interesujące Cię pytanie?

Skontaktuj się z nami - odpowiemy ekspresowo.
Specjalnie dla Ciebie zagniemy czasoprzestrzeń!

Skontaktuj się z nami,
tak jak lubisz:

Jak pracujemy? Zobacz jak nasza agencja seo realizuje pozycjonowanie strony internetowej

To, co jest najistotniejsze to cel jaki firma chce osiągnąć poprzez wdrożenie kampanii obejmującej pozycjonowanie stron. Tychy, Olsztyn czy Kielce? Choć każdy rynek jest inny działania podejmowane w ramach pozycjonowania są podobne. Polski rynek wymaga stworzenia efektywnej strategii działania, która jest wynikiem przeprowadzonej wcześniej szczegółowej analizy pod kątem potrzeb. Pozycjonowanie wymaga dobrania odpowiednich fraz, audytu SEO strony firmowej i jej optymalizacji pod kątem pozycjonowania oraz lokalizacji - Tychy. We współpracy z nami liczy się również pozyskiwanie wartościowych linków, uporządkowanie danych NAP, skonfigurowanie usług Google. Nasze kampanie monitorujemy pod względem ruchu i regularnie analizujemy, by móc je odpowiednio optymalizować.

szybki kontakt: +48 692 858 574

Skontaktuj się z nami

    Please prove you are human by selecting the key.