SEO Starter Guide – nowa wersja poradnika dla webmasterów

Google od lat udostępnia wytyczne dla webmasterów i publikuje je w formie poradnika. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 12 grudnia.

Informacja o aktualizacji przewodnika startowego SEO pojawiła się w połowie grudnia na oficjalnym blogu dla webmasterów. Przewodnik ten dedykowany jest twórcom stron internetowych oraz ich właścicielom. Z zawartych w SEO Starter Guide informacji korzystają również wszystkie te osoby, które pracują nad tym, by strony internetowe były przyjazne wyszukiwarce Google i dobrze w niej widoczne.

Co zawiera nowy SEO Starter Guide?

Tak jak dotychczas, z przewodnika można dowiedzieć się w jakiś sposób przygotować stronę internetową, by roboty Google nie miały problemu z jej indeksacją, a użytkownicy ze zrozumieniem udostępnionych treści.

SEO Starter Guide zawiera szereg przydatnych informacji, z których webmasterzy mogą skorzystać w celu optymalizacji strony www. Należą do nich m.in. wskazówki dotyczące metatagów tytułów i opisów, struktury adresów URL, nawigacji strony internetowej, tworzenia treści itd. SEO Starter Guide zawiera też kilka nowych sekcji m.in. o tworzeniu strony przyjaznej użytkownikom mobilnym (temat „na czasie”) czy dodawaniu znacznika danych strukturalnych. Warto zauważyć, że temat urządzeń i stron mobilnych był pokrótce omówiony w poprzedniej wersji poradnika, ale przez ostatnich 8 lat dużo się w tej kwestii zmieniło.

Praca nad optymalizacją strony www

W tej chwili przewodnik SEO Starter Guide dostępny jest w dziewięciu wersjach językowych (angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, japońskim, portugalskim, i tureckim), ale Google planuje dodanie kolejnych szesnastu.

Nowa wersja poradnika dla webmasterów ma zastąpić dwa dotychczasowe przewodniki: Starter Guide i Webmaster Academy.