SEOptimer – narzędzie audytu SEO online

 

SEOptimer

Zanim przystąpimy do pozycjonowania jakiejkolwiek strony, musimy ją przeanalizować pod kątem optymalizacji. W sieci znajdziemy wiele poradników i narzędzi pomocnych w sprawdzaniu stopnia optymalizacji witryn. Jednym z najbardziej przejrzystych i przyjaznych w obsłudze jest SEOptimer – dostępny w formie wtyczki dla Chrome, a także bezpośrednio z witryny Seoptimer.com

Seoptimer pozwala analizować stronę główną serwisu, a także z osobna każdą inną  jej podstronę. Wystarczy po prostu wpisać w oknie adres strony i kliknąć analyse.  Sprawdziliśmy witrynę gazeta.pl

W pierwszej kolejności otrzymujemy sugestie, na co zwrócić uwagę w kodzie tej strony.

SEOptimer-1

Dalej dostajemy analizę kodu HTML strony: nagłówka (title, znaczniki meta) i zawartości body (wszystkie nagłówki h1-h6, wyróżnienia tekstu (bold, strong) oraz właściwości wszystkich grafik – łącznie z nazwami plików, tytułami i atrybutami alt.

Możemy również sprawdzić listę wszystkich linków wychodzących i wewnętrznych (tych ostatnich oczywiście w serwisie gazeta.pl jest spora lista). Dodatkowo dostajemy informacje o mapie strony, plikach robots i o sygnałach z serwisów społecznościowych (polubienia i udostępnienia na Facebooku, a także + na Google+). 

Na koniec mamy jeszcze informacje o nagłówku HTTP zwracanego przez serwer i o samym serwerze (lokalizacja, numer IP itp.)

Raport z optymalizacji możemy pobrać bezpłatnie w formie PDF, bez problemu możemy podzielić się nim z osobami trzecimi.

Dla kogo jest to narzędzie?  Zarówno dla twórców stron i webmasterów, by wiedzieli jak przygotować dobrze zoptymalizowaną stronę jak i dla pozycjonerów przy optymalizacji.
Polecamy to narzędzie także wszystkim posiadaczom stron internetowych – dzięki niemu mogą oni sprawdzić, czy ich strona jest poprawnie utworzona, czy też wymaga poprawek.

Wedle zapowiedzi twórcy, projekt SEOptimer będzie stale rozwijanym przedsięwzięciem. Wróżymy mu duże powodzenie!