Tworzenie strony internetowej za pomocą Google Moja Firma


Informacje na temat firmy i oferowanych przez nią produktów/usług można zamieszczać w różnych miejscach sieci, jednak niezmiennie podstawowym źródłem informacji pozostaje firmowa strona internetowa.

Właściciele niewielkich, lokalnych biznesów nierzadko rezygnują z budowy strony internetowej, ponieważ uważają ją za drogą, skomplikowaną i czasochłonną inwestycję. Możliwości finansowe małych przedsiębiorstw są niekiedy ograniczone – nie stać ich na zatrudnienie programistów i późniejszą obsługę strony czy sklepu internetowego. Często też nie zdają sobie sprawy, jak wiele mogą zyskać promując się w sieci. Powstaje błędne koło – firma nie osiąga znacznych dochodów, gdyż m.in. nie posiada firmowej witryny. Jej zaś nie stworzono, gdyż zyski z działalności nie są zadowalające. Jak temu zaradzić? Google wychodzi z nową propozycją i oferuje tworzenie strony internetowej (darmowej) za pomocą Google Moja Firma.

Tworzenie strony internetowej może być proste, szybkie i darmowe

Lokalny przedsiębiorca, który chce rozwijać się w Internecie, może zaprojektować własną stronę internetową, która będzie wyświetlała się poprawnie na wszelkiego typu urządzeniach, także mobilnych. Tworzenie strony internetowej za pomocą Google Moja firma jest proste, szybkie i całkowicie bezpłatne. Do stworzenia strony wykorzystywane są informacje z wizytówki firmy w Google. Oznacza to, że stronę można utworzyć wyłącznie na koncie Google Moja Firma, które posiada w pełni uzupełnioną wizytówkę. Do stworzenia witryny, oprócz informacji pobieranych z wizytówki, wykorzystywany jest prosty projekt graficzny.

Wizytówka firmy w Google Moja Firma

Ukończona jednostronicowa witryna zawiera podstawowe informacje o firmie, czyli jej nazwę, adres, dane kontaktowe, krótki opis, ofertę i zdjęcia. Znaleźć można ją pod adresem: www.nazwa_firmy.business.site.

Jak rozpocząć tworzenie strony internetowej za pomocą Google Moja Firma?

Skorzystanie z kreatora strony możliwe jest po zalogowaniu do Google Moja Firma bądź bezpośrednio na tej stronie. Po zalogowaniu do konta zaznaczamy naszą firmę i przechodzimy do menu bocznego oraz zakładki „Strona internetowa”. Po kliknięciu w zakładkę, automatycznie zostaje uruchomiony prosty, intuicyjny kreator strony internetowej. Utworzoną witrynę można zaznaczyć jako główną – tę, która będzie się wyświetlała jako właściwa strona przedsiębiorstwa w wyszukiwarce i Mapach Google, ale równie dobrze można tę opcję odznaczyć.

Przedsiębiorca sam tworzy opis dla strony i wybiera zdjęcia. Edycja strony możliwa jest z dowolnego miejsca i urządzenia. Co ważne, każda zmiana wprowadzana w usłudze Google Moja Firma, skutkuje automatyczną aktualizacją danych na stronie internetowej.

Tworzenie strony internetowej oznacza większe zyski z działalności

Warto wspomnieć, że utworzona witryna przygotowana jest do ewentualnych dalszych działań reklamowych, takich jak prowadzenie kampanii w AdWords Express lub AdWords. Być może lokalny przedsiębiorca, dzięki nowo powstałej darmowej stronie, dotrze do większego grona klientów i rozwinie swój biznes, a wyższe zyski z działalności skłonią go do przetestowania usług Google AdWords.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Pszczyna