Cechy dobrej strony internetowej

dobra strona www
photo bysuphakit73

Zrobienie właściwie działającej i przyjaznej dla użytkownika strony internetowej jest nie lada wyzwaniem. Aby generowała duży ruch i użytkownicy chcieli zapoznać się z jej treścią, musi być należycie skonstruowana. Jej stworzenie można powierzyć profesjonalnej firmie lub zająć się tym samemu. Nie mniej jednak w każdym z tych przypadków należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Jak stworzyć dobrą stronę WWW?

Otóż dobra strona internetowa musi zachwycać designem. Powinna prezentować się profesjonalnie, nowocześnie i posiadać spójną kolorystykę. Pamiętajmy, że rolą szablonu jest przyciągnięcie uwagi, a nie jej odwracanie od tego, co najważniejsze, czyli treści. I tutaj dochodzimy do kolejnej kwestii – contentu. W żadnym wypadku nie może składać się z samych zdjęć i przypadkowo dobranych haseł bądź sloganów reklamowych. Najlepiej dość szczegółowo opisać ofertę i to, czym się zajmujemy, jednak zachowajmy zdrowy rozsądek i nie zarzucajmy odbiorcy nadmiarem tekstu, z którym pewnie i tak się nie zapozna, gdy zobaczy ogromny blok tekstu na stronie głównej. Istotne jest również prawidłowe rozmieszczenie poszczególnych elementów, dobranie odpowiedniej wielkości i rodzaju czcionki oraz podkreślenie najistotniejszych informacji poprzez ich wypunktowanie czy pogrubienie.

Czy dobra strona internetowa musi zawierać prawidłową nawigację? Co to znaczy?

Co więcej, koniecznie należy zadbać o dobrą nawigację. Na stronie powinno się umieścić odnośniki, które pozwolą szybko i sprawnie poruszać się po witrynie np. przechodzić na kolejne podstrony. Ponadto osoby, które zamierzają w przyszłości pozycjonować witrynę, powinny już na etapie jej tworzenia, dokonać jej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Dzięki temu użytkownicy będą w stanie szybciej do niej dotrzeć. Poza tym nie zapomnijmy o podaniu danych kontaktowych w stopce lub w osobnej zakładce i zaplanujmy działania promocyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Jaworzno