Nie tylko Pingwin – czyli co może osłabić pozycje strony?


elementy seo on site po aktalizacji algorytmuPrzeprowadzona jakiś czas temu aktualizacja algorytmu Penguin 3.0 wciąż daje o sobie znać. Zmiany wprowadzane są przez cały czas i ewidentnie odbijają się na wynikach rankingu generowanego przez Google.

Środowisko SEO informuje, że te najnowsze dotyczą contentu znajdującego się na stronie. Okazuje się, że teraz Google coraz surowiej kara za to, co pojawia się na witrynie lub czego na niej nie ma. I tak, spadek pozycji można zaobserwować, gdy:

  • na stronie pojawią się duplikaty treści – nawet kilka zdań skradzionych z innej witryny może sprawić, że pozycje polecą „na łeb na szyję”,
  • na stronie jest zbyt mała ilość unikalnych treści bądź są one zbyt niskiej jakości– witryny, na których można to zaobserwować uznawane są przez wyszukiwarkę za mało przydatne dla użytkowników i spychane na dalsze pozycje rankingu,
  • na portalu pojawia się zbyt duża ilość podstron, które mają mało contentu,
  • na stronie obecne są pętle przekierowań bądź w Sitemapie pojawiają się błędy,
  • boty wyszukiwarki mają kłopoty z crawlowaniem (przeszukiwaniem/indeksowaniem) strony,
  • serwis nie obfituje w zdjęcia lub pojawiają się na nim fotografie bez prawidłowo wypełnionych alt i title.

Jak widać zmiany są dość rozległe, a to prawdopodobnie nie koniec. Podejrzewam, że w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych ulepszeń, które będą miały kluczowy wpływ na pozycjonowanie stron, więc specjalistom SEO zalecam czujność i bieżące monitorowanie zamian w pozycjach, Google Analytics i Google Webmaster Tools.

Grafika: ratch0013

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Rawa Mazowiecka