Czy promocja nowego e-sklepu jest trudna?


Osiąganie wysokich dochodów poprzez sprzedaż towarów i usług w sieci internetowej jest jak najbardziej realne, ale by obroty nowego e-sklepu wzrosły, należy zająć się jego promocją.

Sukces sklepu internetowego zależy od wielu czynników. Oczywiście podstawą jest wysoka jakość oferowanych produktów oraz przystępne ceny. Sklep powinien zdecydowanie wyróżniać się na tle konkurencji – nawet, jeśli oferuje podobne artykuły. Warto zadbać o wygląd witryny, dobre opisy produktów oraz sprawną realizację zleceń. Jeśli działania na stronie zostaną ukończone, kolejnym krokiem na drodze do sukcesu będzie promocja nowego e-sklepu.

Sklep internetowy - promocja nowego e-sklepu

 

Promocja nowego e-sklepu – jak zacząć?

Początkującego właściciela internetowego biznesu zwykle nie stać na płatne kampanie reklamowe. Pora na nie przyjdzie potem, gdy dochody z przedsiębiorstwa nieco wzrosną. Sprzedawca nie zawsze zna się też na marketingu internetowym i nie zdaje sobie sprawy, w jak wielu miejscach sieci można promować się bezpłatnie, bądź przy naprawdę niskim nakładzie finansowym. Wymagana jest jedynie odrobina kreatywności i… systematyczność.

  1. Daj się poznać w social mediach

Social media, tuż obok strony internetowej, to dziś fundament istnienia firmy w Internecie. Umożliwiają żywą komunikację z klientem, a nie jedynie nadawanie komunikatów. Facebook, Instagram czy Twitter to doskonałe miejsca na szerzenie świadomości marki oraz skracanie dystansu pomiędzy firmą a klientem. Kanały społecznościowe umożliwiają publikację różnego typu treści, zarówno krótkich postów, filmów, jak i linków, odsyłających do danego artykułu na blogu czy produktu na stronie e-sklepu. Ważne, by posty pojawiały się regularnie, a ich treść była w jakiś sposób przydatna bądź po prostu ciekawa. Więcej o metodach promocji w social mediach przeczytasz tutaj.

  1. Zacznij prowadzić bloga

Prowadzenie bloga wcale nie jest trudne, a korzyści płynących z tej formy reklamy jest naprawdę wiele. Każdy nowy wpis (nowa podstrona) wpływa pozytywnie na postrzeganie strony e-sklepu przez roboty wyszukiwarek. Na blogu można publikować artykuły o różnej treści. Część może dotyczyć zastosowań oferowanych produktów bądź stanowić porównanie kilku podobnych przedmiotów. Inne mogą dotyczyć nowinek z branży, a jeszcze inne być tekstami eksperckimi o treści poradnikowej. Dzięki publikacji podobnych tekstów, promocja nowego e-sklepu będzie łatwiejsza. Zyska on miano eksperta w branży i zaufanego sprzedawcy. Tutaj, podobnie jak w przypadku social mediów, liczy się regularne dodawanie wpisów oraz sprawne odpowiadanie na ewentualne komentarze pod artykułami.

  1. Podejmij współpracę ze znanymi markami/celebrytami/ekspertami

Oczywiście nie wszystko na raz. To, z kim podejmiesz współpracę, zależy przede wszystkim od Twojego asortymentu. E-sklep oferujący kosmetyki może rozpocząć współpracę z celebrytkami czy osobami nagrywającymi popularne vlogi. Internetowy sklep obuwniczy może z kolei nakłonić do współpracy popularnego producenta obuwia bądź fizjoterapeutę. Możliwości jest naprawdę wiele, a na „pożyczonym zaufaniu” z powodzeniem można zbudować własny autorytet. Klienci zawsze biorą pod uwagę opinie innych osób, a im bardziej te osoby są znane (i lubiane!), tym lepiej.

Zakupy internetowe

 

Inne metody promocji marki w sieci

Wymienione wyżej wskazówki na to, jak powinna wyglądać promocja nowego e-sklepu nie wyczerpują tematu. Tak naprawdę wszystko zależy od środków finansowych, jakimi dysponuje właściciel biznesu. Istotne, czy ma czas i ochotę na prowadzenie zintensyfikowanych działań, czy też woli zlecić je specjalistom. Agencje SEO są idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, niezbyt zorientowanych w temacie marketingu internetowego oraz chcących osiągnąć szybkie (i trwałe) efekty. Najlepsze przynosi połączenie wymienionych metod promocji z reklamami AdWords i pozycjonowaniem organicznym.

Nasza agencja zajmuje się zarówno kampaniami AdWords, pozycjonowaniem stron, prowadzeniem profili w social mediach, jak i tworzeniem wartościowych treści na blogi firmowe.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Jelenia Góra