Jak prowadzić firmowy fanpage – garść porad

social media dla firmyCoraz więcej firm zaczyna traktować bardzo poważnie potencjał reklamowy, jaki niosą ze sobą social media. I słusznie, bo jest to doskonałe narzędzie promocji i komunikacji z klientami, ponadto dobrze prowadzony fanpage świetnie wpływa na pozycjonowanie strony. Dziś w internecie funkcjonuje olbrzymia ilość stron o charakterze społecznościowym. Jako najważniejsze wymienia się najczęściej Twitter, Pinterest, Tumbrl, Google+, WordPress oraz oczywiście Facebook.

Z chwilą założenia firmowego fanpage pojawia się pytanie – o czym pisać? Przede wszystkim posty powinny być związane z działalnością firmy, nie zasypuj strony postami, których treść w żaden sposób nie nawiązuje do usług czy produktów firmy. Oczywiście, raz na jakiś czas można wrzucić zabawne treści, aby przełamać sztywny, firmowy wizerunek. Pisz o nowościach w branży, informuj o nowościach w ofercie firmy, umieszczaj fotografie. Staraj się zachęcić fanów do interakcji, pytając o ich opinię i oczekiwania. Im większe zainteresowanie wzbudzą pojawiające się na fanpage treści, tym większa szansa dotarcia do użytkowników, który jeszcze nie znają działalności firmy.

Częstotliwość dodawania postów – tu panuje żelazna zasada: jakość, nie ilość. Nie zasypuj swoich fanów kilkoma-kilkunastoma postami dziennie, bo stworzysz niepotrzebny szum informacyjny i zniechęcisz użytkownika do polubienia strony. Staraj się unikać korzystania z automatycznego dodawania przygotowanych wcześniej postów, gdyż znacznie ogranicza on widoczność dodanych postów. Staraj się dodawać posty w czasie, gdy aktywność użytkowników danego portalu jest największa (przypadku Facebooka są to czwartki i piątki), dzięki temu Twoje posty mogą osiągnąć większy zasięg niż posty zamieszczone w pozostałe dni tygodnia.

W praktyce nie ma gotowej odpowiedzi na pytanie, jakie i jak często zamieszczać posty, wszystko zależy od charakteru konkretnej strony. Zupełnie inaczej buduje się fanpage producenta kserokopiarek niż sklepu odzieżowego.

Prowadzenie oficjalnych stron na serwisach społecznościowych nie jest zadaniem banalnie prostym, zwłaszcza gdy chcemy, by stanowiły sprawne narzędzie reklamy, przy jednoczesnym budowaniu wizerunku firmy. Dlatego też firmy coraz częściej decydują się na powierzenie prowadzenia oficjalnych kont specjalistom SocialMediów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Częstochowa