Dlaczego warto pozycjonować swoją stronę www?

pozycjonowanie Bielsko

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron internetowych to szereg działań, mających na celu zapewnienie danej stronie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych (w Polsce są to Google, Bing, Wirtualna Polska). Pozycja, jaką zajmuje określona strona nie jest przypadkowa – zmienia się pod wpływem konkretnych działań. Pozycjonowanie stron internetowych powierzamy osobom lub firmom posiadającym niezbędną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, ponieważ samodzielne próby pozycjonowania mogą być opłakane w skutkach  (nałożenie filtrów lub banów na stronę przez wyszukiwarki).

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie strony internetowej?

Obecnie niemal każdy, planując zakup konkretnych produktów lub usług, zasięga opinii i informacji w internecie. Sieć jest narzędziem, przez które bez problemu możemy dotrzeć bezpośrednio np. do producenta mebli z drugiego końca kraju, sprawdzić jego ofertę, zadać pytania i złożyć u niego zamówienie. Internet jest doskonałym pośrednikiem pomiędzy klientem, a firmą – wygodny i komfortowy dla klienta, a usługodawcy pozawala dotrzeć do każdego potencjalnego klienta niezależnie od pory dnia, roku i miejsca zamieszkania.

Założenie samej witryny internetowej będącej wizytówką naszej firmy nie zapewni nam skutecznej reklamy. Dopiero, gdy strona internetowa zajmie czołową pozycje w rankingu wyszukiwarek, możemy mówić o efektywnym marketingu internetowym.

 Przykład

pozycjonowanie BielskoMarek i Piotrek prowadzą dwie, własne firmy, zajmujące się świadczeniem usług remontowych. Obie firmy realizują po 5 zleceń miesięcznie. W marcu, zarówno Piotr, jak i Marek postanowili promować swoje firmy przez internet. Obie firmy zleciły w tym samym czasie wykonanie strony – wizytówki firmy.  Piotr zlecił wykonanie strony za 2000 zł oraz dodatkowo jej pozycjonowanie, na które przeznaczył 500 zł. Marek zlecił samo wykonanie strony, również za 2000 zł.

 W niedługim czasie, witryna Piotra znajdowała się na pierwszej stronie wyszukiwarki, dla frazy „usługi remontowe” – była bardzo łatwo osiągalna dla zainteresowanych usługami remontowymi osób. Piotr otrzymywał coraz więcej zleceń i stale powiększał grono swoich klientów. Większa liczba zleceń generowała większe obroty i zysk firmy. Koszty wykonania i pozycjonowania strony dla Piotra szybko się zwróciły i zaczęła wytwarzać dodatkowy przychód. Firma stale się rozwija i jest znana klientom, po upływie roku od chwili założenia strony Piotr realizuje 50 zleceń miesięcznie.

 Strona firmy Marka, niepozycjonowana, zajmowała odległa pozycję w wyszukiwarce dla zapytania „usługi remontowe”. Marek wciąż otrzymuje pięć zleceń miesięcznie. Strona nie generuje dodatkowego przychodu dla firmy, obroty i zysk pozostały takie same, jak przed założeniem strony. Potencjalni klienci Marka nie znają usług świadczonych przez jego firmę. Z pewnością nie nazwiemy takiej inwestycji za udaną – koszty wykonania strony się nie zwróciły, a ona sama nie przynosi pożądanego efektu.

Dzieje się tak dlatego, że w praktyce nikt nie sprawdza wyników wyszukań dalej, niż do 3-5 strony. Jeśli stawiamy na rozwój firmy, jej promocje i reklamie w internecie należy firmową stronę pozycjonować.

Strona z dobrą pozycją w wyszukiwarkach internetowych gwarantuje zwiększenie obrotów i przychodów dla każdej firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Wrocław