Wygraj darmowe prowadzenie kampanii AdWords


Reklama w wyszukiwarce internetowej może przybierać różne formy. Najpopularniejszą są reklamy tekstowe AdWords.

Rozszerzone reklamy tekstowe przechodzą liczne przeobrażenia. Google nieustannie udoskonala swój sztandarowy produkt i zdaniem wielu osób dąży do tego, by linki sponsorowane upodobniły się do wyników organicznych. Wystarczy wspomnieć nie tak dawną zmianę oznaczeń reklam AdWords. Wartą odnotowania modyfikacją była również ingerencja w dotychczasową strukturę reklam tekstowych, o czym więcej tutaj. Prowadzenie kampanii AdWords to bardzo efektywny sposób promowania marki w sieci, a wprowadzane przez Google zmiany tylko tę efektywność podnoszą.

Kampanie Google AdWords – korzyści

Największą korzyścią jest możliwość skrótowego przedstawienia oferty firmy już w momencie, gdy użytkownik wpisuje hasło w wyszukiwarkę. Marka, która promuje się przy wykorzystaniu reklam AdWords, ma większe szanse na bycie zapamiętaną. Linki sponsorowane pojawiają się powyżej odnośników organicznych (choć nie tylko), więc to na nie użytkownik spogląda w pierwszej kolejności.

Prowadzenie kampanii AdWords - korzyści

Do korzyści płynących z prowadzenia kampanii AdWords można także zaliczyć:

Szybkie efekty

Pozycjonowanie organiczne, w przeciwieństwie do promowania przy pomocy AdWordsów, jest procesem długotrwałym. Wymaga prowadzenia wielu zmasowanych działań, zarówno w obrębie strony, jak i poza nią (linkowanie zewnętrzne), co i tak nie daje gwarancji, że strona zajmie czołową pozycję w rankingu wyszukiwarki. Natomiast kampanie AdWords przynoszą szybkie efekty – strona w krótkim czasie pojawia się na górze SERPów, dzięki czemu wzrasta liczba odwiedzających witrynę.

Dotarcie do klientów rzeczywiście zainteresowanych ofertą

Rozszerzone reklamy tekstowe wyświetlają się jedynie tym użytkownikom, którzy wpisują w wyszukiwarkę odpowiednie frazy kluczowe. Przekaz trafia do osób zainteresowanych danymi produktami czy usługami. Jeśli słowa kluczowe są trafnie dobrane, nie ma mowy o marnotrawieniu budżetu firmy.

Reklama lokalna i globalna

Prowadzenie kampanii AdWords nie ogranicza się do jednej lokalizacji. Dzięki AdWordsom możliwa jest promocja zarówno lokalnego biznesu, jak i firmy międzynarodowej. Modyfikacja reklamy powoduje, że można ją kierować do mieszkańców danego kraju, regionu czy miasta. O kampaniach Google AdWords poza granicami kraju pisaliśmy w tym artykule.

Prowadzenie kampanii AdWords - lokalnie i globalnie

Płatność tylko za kliknięcia

Kampanie AdWords rozliczane są w modelu PPC (ang. pay per click), czyli płatności za kliknięcie. Oznacza to, że opłata nie jest pobierana, jeśli reklama wyświetli się użytkownikowi, ale ten w nią nie kliknie. Reklamodawca płaci jedynie za liczbę kliknięć w link prowadzący na jego stronę główną czy też stronę produktu/usługi.

Wersja także na urządzenia mobilne

Od czasu ostatnich zmian nie ma konieczności tworzenia dwóch osobnych wersji reklamy tekstowej w przypadku, gdy ma być wyświetlana także na urządzeniach mobilnych. Zoptymalizowana reklama AdWords prezentuje się dobrze na ekranach o różnej rozdzielczości.

Wygraj darmowe prowadzenie kampanii AdWords

Wiesz już jakie korzyści wynikają z prowadzenia kampanii AdWords? Czas wszystkie te korzyści pozyskać!

Na początku czerwca na Fanpage’u Mapi Media nasza agencja ogłosiła konkurs. Nagrodą w konkursie jest darmowe prowadzenie kampanii AdWords – wartość nagrody to około 500 zł. Zadanie konkursowe jest bardzo proste, wystarczy napisać bądź przedstawić w innej formie, gdzie widzisz swoją firmę za 5 lat. Odpowiedź należy zamieścić pod tym postem:

Warto wziąć udział w konkursie – to spora oszczędność oraz możliwość szybkiego zauważenia efektów w postaci wzmożonego ruchu użytkowników na firmowej stronie www. Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Zachęcamy do udziału!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Wrocław