DuckDuckGo – rośnie poważny konkurent Google?

duck duck go alternatywa dla googleGoogle od lat stanowi potęgę, a ich wyszukiwarka jest absolutnym numerem jeden na całym świecie. Owszem, alternatywnych propozycji dla tej wyszukiwarki znajdziemy całą masę, jednak póki co, żadnej z nich nie udało się poważnie zagrozić pozycji Google.

DuckDuckGo – co to takiego?

Niedługo ta sytuacja może się odmienić, a to za sprawą Apple. I nie chodzi tu w żadnym wypadku o wyszukiwarkę z jabłkiem w logo. Domyślną wyszukiwarką w Safari na nowym iOS 8 będzie DuckDuckGo (klik!), który powstał… z nienawiści do Google. Skąd to wyróżnienie akurat dla tej właśnie wyszukiwarki?

Zamierzeniem DuckDuckGo jest zapewnienie użytkownikom możliwe jak największej anonimowości – przeglądarka nie śledzi naszego IP, zapytań ani nie przechowuje naszych plików cookies. Jeśli dać wiarę twórcy tej przeglądarki – nie przechowuje ona absolutnie żadnej informacji o swoich użytkownikach. Tę ideę doceniło Apple, dając ogromną szansę niszowemu projektowi na pokazanie się szerokiemu gronu odbiorców.

Google nie chce pozostać w tyle i doskonale zdaje sobie sprawę z narastającej niechęci do swojej wyszukiwarki. Świadomość przeciętnego użytkownika Internetu stale rośnie, a wielu osobom nie zawsze podoba się fakt, że ktoś może śledzić ich w sieci i wykorzystywać jego dane do celów reklamowych. Obecnie, korzystając z protokołu ssl podczas wyszukiwania w Google mają zapewnić większą poufność.

Jednak kto wie, jak będzie wyglądała pozycja Google za kilka lat? Historia Internetu pokazała nie raz, że nic nie króluje w nim na zawsze… (klik!)

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Zielona Góra