Jak dobrze dobrać frazy kluczowe?

Frazy kluczowe, to starannie dobrane słowa i zwroty, po których wpisaniu w wyszukiwarkę pojawią się konkretne wyniki. Ich właściwy dobór to połowa sukcesu całego pozycjonowania. To dzięki nim osoba, która poszukuje konkretnych usług czy produktów jest kierowana na strony producentów lub usługodawców. Niezwykle ważne jest, aby słowa kluczowe zawarte na naszej stronie były dobrane przez osobę, która potrafi trafnie określić ich skuteczność i efektywność.

 Dobierając frazy kierujemy się wieloma czynnikami. Najistotniejsze jest to, aby fraza dobrze opisywała tematykę strony lub działalność firmy (w przypadku stron firmowych). Frazę można regionalizować (dodając miasto lub województwo), jeśli obszar działania jest ograniczony do konkretnego miejsca (np. restauracja Warszawa). Z pozoru wydaje się to proste i nieskomplikowane, stąd też często osoby zlecające pozycjonowanie podają przygotowane przez siebie frazy.

pozycjonowanie stron

W praktyce bardzo często frazy, które intuicyjnie uznajemy za najlepsze do pozycjnowania, mogą okazać się zupełnie bezużyteczne. Przykładowo, prowadząc restaurację w Warszawie klient chciałby pozycjonować stronę jako „ warszawska restauracja”. Taki opis intuicyjnie wydaje się restauratorowi trafny, ale to co osobiście uznajemy za popularne, często w rzeczywistości wcale takie nie jest. Może się okazać, że ludzie poszukujący restauracji w Warszawie swoje zapytanie najczęściej opisują jako „restauracja w Warszawie”, i to właśnie ta fraza przyniesie o wiele lepsze efekty, niż ta wcześniej zaproponowana. Więcej zainteresowanych osób bez problemu odnajdzie stronę restauratora i więcej klientów rzeczywiście odwiedzi jego restaurację.

 Pozycjonowanie, to oprócz windowania stron na wysokie pozycje w rankingach Google, dobór najlepszych i skutecznych słów kluczowych. To dobrze przemyślane, przeanalizowane i świadomie wybrane frazy, a nie przypadkowe działanie. Proponowane przez nich frazy są wybierane po dokładnej analizie wielu czynników, po to , aby promocja w sieci przynosiła jak najlepsze efekty dla klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Gdańsk