Kolejna nowość na Facebooku – ruchomy obraz zamiast zdjęcia w tle

Facebook, mimo rosnącej konkurencji, pozostaje najpopularniejszym serwisem społecznościowym. Nie chcąc stracić swojej pozycji lidera w social mediach, nieustannie wprowadza nowe funkcjonalności. W ciągu kilku miesięcy bieżącego roku mogliśmy zaobserwować kolejne zmiany, m.in. pojawienie się wielu emotikon (reakcje/emocje użytkowników stały się ważniejsze niż „lajki”), rozbudowę panelu fanpage’a czy wprowadzenie kolekcji jako nowego formatu reklamowego. Czego dotyczy kolejna nowość na Facebooku?

Zdjęcie w tle – jaką pełni funkcję?

Zdjęcie w tle może ustawić każdy użytkownik Facebooka, zarówno w profilu prywatnym, jak i firmowym. Oczywiście posiadanie zdjęcia w tle nie jest obowiązkowe, ale w przypadku fanpage’a warto skorzystać z tej możliwości promocji marki. Zdjęcie w tle jest niejako wizytówką firmy – tym, co wyświetla się użytkownikowi jako pierwsze (jednocześnie ze zdjęciem profilowym). Wspomniana wizytówka może zawierać tylko zdjęcie (grafikę), ale może również być wzbogacona o angażujące internautę treści. Nie ma tutaj żadnych reguł, ważne by informacja była czytelna.

Nowość na Facebooku dotyczy możliwości modyfikacji zdjęcia w tle

Nie chodzi o zwykłą możliwość edycji zdjęcia w tle, a o jego zamianę na obraz ruchomy. Video zamiast grafiki – czy to dobre rozwiązanie? Na pewno film jest znacznie ciekawszą formą prezentacji treści, aniżeli zwykłe zdjęcie, ale czy w tym przypadku forma przekazu ma jakiekolwiek znaczenie? Zapewne wkrótce otrzymamy odpowiedź na to pytanie, ponieważ póki co omawiana nowość na Facebooku jest testowana.

Facebook - lider w social media

Video w tle – kto będzie mógł skorzystać?

Video w tle mogą ustawić jedynie właściciele stron firmowych (nie wszystkich), prywatnym użytkownikom Facebooka nie udostępniono tej funkcjonalności. Ruchomy obraz to kilkusekundowy film, nieustannie odtwarzający się na nowo. Być może video skupi uwagę większej liczby użytkowników, aniżeli zdjęcie w tle, ale na wyciąganie wniosków jest stanowczo za wcześnie. Póki co ustawiane w tle filmy są nieme, nie wiadomo czy Facebook umożliwi dodawanie video z dźwiękiem, aczkolwiek podczas wyświetlania obrazu pojawia się ikonka, umożliwiająca regulację poziomu głośności. Video w tle wyświetla się także na ekranach urządzeń mobilnych, a nie ma możliwości dodania filmu za ich pomocą. Testowana nowość na Facebooku powoduje, że niektóre firmy już teraz mają możliwość dodania filmu – video „wrzuca się” dokładnie w tym samym miejscu, co zwykłe zdjęcie w tle.

Omawiana nowość na Facebooku spełnia oczekiwania użytkowników

Społeczność Facebooka od dawna chciała mieć możliwość dodawania ruchomych obrazów zamiast zdjęć w tle. Od 2015 roku mobilni użytkownicy portalu społecznościowego mogą dodawać krótkie video zamiast zdjęć profilowych. Wprowadzona zmiana miała tylu samych entuzjastów, co przeciwników (zobacz tutaj ), ale ostatecznie się przyjęła. Czy w przypadku krótkich filmów ustawianych w tle będzie podobnie? Czy użytkownicy prywatni również będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności? Zapewne po zakończeniu testów na fanpage’ach, poznamy odpowiedzi na postawione pytania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Andrychów