Call to action – wezwanie do działania na Facebooku – co to takiego?


Czy wiesz że, zgonie z raportem Gemius, Facebook znajduje się na drugim miejscu najczęściej odwiedzanych przez Polaków stron internetowych? O tym, że warto posiadać firmowy profil w tym serwisie, już nikogo nie trzeba przekonywać. Ale social media zmieniają się i warto te zmiany śledzić. Czy wiesz, czym jest przycisk wezwanie do działania (call to action)?

Facebook staje się coraz bardziej przyjazny firmom, które stawiają na kontakt ze swoimi klientami właśnie poprzez swój profil. Przykładem ułatwienia życia profilom firmowym są przyciski call to action, czyli – wzywające do działania. Jakie dają możliwości?

W 2015 roku Facebook umożliwił wstawienie przycisków wezwania do działania nie tylko w reklamach, ale też na fanpage’ach. Jak sama nazwa wskazuje, przycisk ma za zadanie skłonić odwiedzających nasz fanpage (nie tylko fanów, przycisk jest bowiem widoczny dla w

szystkich) do wykonania pewnych, określonych przez nas, działań. Jakie to działania?

Opcji mamy kilka. Obecnie wybierać możemy spośród 7 wezwań do działania:

  • Skontaktuj się z nami
  • Zarezerwuj teraz
  • Użyj aplikacji
  • Zagraj w grę
  • Kup teraz
  • Rejestracja
  • Zobacz film

Po przyciśnięciu, użytkownik powinien zostać przekierowany na konkretną sekcję w naszej witrynie internetowej. Oczywiście, to jaki przycisk wybierzemy, zależy głównie od rodzaju biznesu jaki prowadzimy. Co ważne, Facebook umożliwia administratorom fanpage’a monitorowanie statystyk kliknięć w przycisk call to action. Umieszczenie takiego przycisku na swoim firmowym profilu jest bardzo dobrym pomysłem – dzięki temu nasi fani mogą wygodnie, poprzez swój ulubiony serwis społecznościowy, dokonać zakupu czy rezerwacji naszego produktu/usługi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Opole