Firmowy profil na Facebook’u


Jakich błędów nie popełniać prowadząc firmowy profil na Facebook’u?

Media społecznościowe to idealne miejsce do promocji własnego biznesu, więc warto to wykorzystać. Niestety mnóstwo osób błędnie myśli, że założenie firmowego profilu i wrzucenie raz na jakiś czas jednego posta załatwia sprawę. Otóż nie! Twoje działania powinny być wysoce przemyślane, bo tylko wtedy osiągniesz zamierzony sukces. Jak to zrobić? Przede wszystkim wykazać się kreatywnością i nie powielać błędów innych, a tych nie brakuje. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czego powinieneś się wystrzegać prowadząc firmowy fanpage na Facebooku, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przyjemnej lektury!

Prowadzenie firmowego profilu na Facebooku – najczęstsze błędy

Zbyt obszerne posty – pamiętaj, że użytkownicy social media zatrzymują swój wzrok tylko na tych treściach, które wydają im się ciekawe, a obszernego tekstu raczej nie można do nich zaliczyć. A zatem, Twoje notki powinny być krótkie, konkretne i opatrzone zwracającym na siebie uwagę filmikiem/zdjęciem.

Słaba optymalizacja zdjęć – ucięte lub rozpikselowane zdjęcie nie wygląda dobrze, dlatego zadbaj o to, by fotografie, które umieścisz w tle, zdjęciu profilowym oraz poście miały odpowiedni rozmiar. Wszystkie informacje na temat wymaganych parametrów znajdziesz na Facebook’u.

Same oferty i nieciekawa treść – publikowany przez Ciebie content powinien być interesujący dla użytkownika, więc wystrzegaj się ciągłego wrzucania samych ofert. Zamiast nich dodaj grafikę bądź podaj linka do nowego artykułu na blogu czy podstrony, na której można dowiedzieć się więcej na temat zorganizowanego przez Ciebie konkursu. Różnorodność jest w cenie, więc gwarantujemy, że odzew zainteresowanych osób będzie zdecydowanie większy.

Zbyt częste lub za rzadkie wrzucanie wpisów – nikt nie lubi być zarzucany ogromną ilością treści, a zatem nie dodawaj „na siłę” postów, tylko po to, by pokazać że jesteś aktywny, bo możesz zostać uznany za spamera. Działa to również w drugą stronę – udzielanie się raz na jakiś czas nie przysporzy Ci większej liczby fanów. Co zatem zrobić? Znaleźć złoty środek i zadbać o regularność.

Brak interakcji z fanami – firmowy profil to miejsce, gdzie możesz wejść w interakcję z Twoimi potencjalnymi klientami. W związku z tym nie ignoruj ich pytań czy komentarzy, tylko staraj się rzeczowo na nie odpowiedzieć lub wnieść coś nowego do dyskusji. Oczywiście dziękowanie za pozytywne opinie również jest mile widziane.

Brak podstawowych informacji w profilu – nieuzupełniona zakładka „Informacje” raczej nie budzi zaufania wśród potencjalnych klientów. Co więcej, uniemożliwia im pozyskanie danych na temat tego, czym się zajmujesz, jak się z Tobą skontaktować oraz, w jakim rejonie działasz. Dlatego, jeśli jeszcze jej nie wypełniłeś, to nie czekaj, tylko nadrabiaj zaległości!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Poznań