Nowa strona główna w Google Analytics


W październiku ubiegłego roku pojawiły się pierwsze zapowiedzi zmian w interfejsie Google Analytics. Wówczas nie było wiadomo, kiedy odświeżona wersja popularnego narzędzia zostanie udostępniona polskim użytkownikom.

Okazuje się, że zmiany zostały już wprowadzone i na kontach Google Analytics pojawiła się nowa strona główna, umożliwiająca szybki przegląd danych analizowanego serwisu. Wprowadzona nowość ma sprawić, że zbieranie i analizowanie danych dotyczących ruchu użytkowników i konwersji na stronie będzie przebiegało sprawniej.

Google Analytics narzędzie do monitoringu ruchu na stronie

Jak było dotychczas?

Dotychczas użytkownicy narzędzia Google Analytics witani byli na stronie raportem „Odbiorcy ogółem”. Stanowiły go bardzo ogólne informacje. Narzędzie wydawało się być trudne w obsłudze, szczególnie dla osób, które nie posiadały wiedzy, gdzie szukać informacji dotyczących zachowań użytkowników na ich stronie. Firma Google, chcąc ułatwić dotarcie do danych statystycznych i ich późniejszą analizę, postanowiła wprowadzić nową stronę docelową. Umożliwia ona natychmiastowy przegląd informacji związanych z obecnością danego serwisu w sieci, dzięki czemu Google Analytics ma szansę pozostać najpopularniejszym narzędziem do monitoringu ruchu na stronie.

Co zawiera nowa strona docelowa Google Analytics?

Nowa strona główna w Google Analytics pozwala na szybkie zapoznanie się z podstawowymi wskaźnikami serwisu. Strona jest bardzo przejrzysta i co najważniejsze – zbiera w jednym miejscu dane na temat statystyk analizowanej witryny w czasie rzeczywistym. Pokazuje również wykresy obrazujące zmiany zachodzące w ciągu kilku ostatnich dni.

Nowością jest możliwość intuicyjnego przeglądania statystyk. Każda sekcja oznaczona została nagłówkiem w formie pytania, które znacznie ułatwia analizę prezentowanych danych. Pytanie w pewien sposób nakazuje poszukiwanie odpowiedzi i wyciąganie wniosków na przyszłość. Dzięki nagłówkom wiemy, jak możemy wykorzystać raport i co możemy zrobić, by nasz internetowy biznes dynamiczniej się rozwijał.

Nowa forma statystyk Google Analytics ukazuje się tuż po zalogowaniu. Dane statystyczne podane są w przystępnej formie, dzięki czemu nie sposób ich pominąć i nie przystąpić do natychmiastowej analizy podstawowych informacji o ruchu na stronie. Oczywiście możliwa jest dokładniejsza analiza  zebranych danych. W tym celu wystarczy kliknąć w odnośnik prowadzący do dokładnego raportu. Raporty szczegółowe w Google Analytics nie uległy zmianie.

Analiza statystyk - krok na drodze do sukcesu

Jakie dane statystyczne wyświetla nowe Google Analytics?

Każda opisana stosownym nagłówkiem sekcja dostarcza innych, ale równie ważnych informacji o zachowaniach użytkowników na stronie. Należą do nich:

– liczba odwiedzających i rozpoczętych sesji, a także przeciętna długość sesji;

– godziny, w których na stronie przebywa największa liczba użytkowników;

– liczba użytkowników aktualnie przebywających na stronie;

– lokalizacja odwiedzających;

– urządzenia, za pośrednictwem których odbywa się wizyta na stronie (komputer, urządzenia mobilne);

– najchętniej odwiedzane podstrony serwisu.

Dane podane są w przystępnej, czytelnej formie i znacznie ułatwiają użytkownikom korzystanie z konta Google Analytics. Czy aktualizacja narzędzia była udana? Wydaje się, że tak, ale na wnioski przyjdzie jeszcze poczekać.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Gdańsk