Nowości Google – Knowledge Graph i nowe funkcje Google Maps

Marzeniem Google jest stworzenie takiej wyszukiwarki, która potrafiłaby niemal czytać w myślach użytkownika. Nieustanne dążenie do uzyskiwania jak najlepszych wyników wyszukań zaowocowało powstaniem algorytmów wyszukiwania semantycznego – czyli dopasowywaniem wyników wyszukań nie tylko na podstawie słów kluczowych, ale także na zawartym w nich kontekście. Algorytm wyszukiwania semantycznego wdrażany był już od pewnego czasu, ale dopiero kilka dni temu ujawniono ich istotę – Knowledge Graph. To nowość Google, dzięki której otrzymamy kluczowe informacje dla wpisanego przez użytkownika hasła.

Jest to możliwe dzięki powiązaniom pomiędzy różnymi wynikami wyszukania właśnie pod kątem kontekstu zapytania – wszystko po to, aby podać najistotniejsze informacje dla użytkownika „w pigułce”.

knowledge graph

Knowledge Graph na chwilę obecną zawiera około 3,5 miliarda powiązań pomiędzy 500 milionami haseł. Zbiór ten jest efektem wyszukań samych użytkowników – to na podstawie ich działań wybierane są treści, które zawarte są w Knowledge Graph. Nowością jest też możliwość zgłaszanie przez każdego użytkownika błędnych wyników wyszukań.

Spore zmiany czekają też Google Maps – tutaj również Google stara się, aby jego narzędzia były jak najbardziej pomocne i proste w obsłudze dla użytkownika. Mapy w nowej odsłonie mają zawierać nie tylko samą mapę, ale także wiele ciekawych informacji związanych z wyszukiwanym przez użytkownika miejscem – atrakcje turystyczne, godziny otwarcia lokali, sklepów itp. Nowością jest również możliwość poznanie opinii naszych znajomych z Google+ na temat różnych miejsc, w ten  sposób ma powstać nowa, wiarygodna baza recenzji i informacji o danych miejscach. Im częściej będziemy korzystać z Google Maps, tym bardzie będzie to spersonalizowanie narzędzie.

Ponad to, już niedługo będziemy mogli korzystać GoogleEarth 3D prosto z naszej przeglądarki (pod warunkiem, że obsługuje ona WebGL), bez potrzeby instalacji dodatkowych wtyczek.

Nowe mapy mają być dostępne końcem czerwca, a Knowledge Graph sukcesywnie jest już wdrażane dla wszystkich użytkowników Google w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Radom