Połączenia szyfrowane (SSL) i ich wpływ na SEO


polaczenia ssl a pozcjonowaniePoczątkiem sierpnia na oficjalnym blogu Google dla webmasterów, pojawiła się informacja, że certyfikacja strony będzie kolejnym czynnikiem, branym pod uwagę przez algorytmy Google.

Nie jest to zaskakujący zabieg, bowiem Google stale dąży do zapewnienia jak najwyższej wiarygodności wyników swoich wyszukań. Co to ma wspólnego z połączeniami szyfrowanymi (SSL)?

Czym są połączenia szyfrowane?

SSL/TLS to najpopularniejszy system zabezpieczenia transmisji danych pomiędzy użytkownikiem a serwerem, na którym znajduje się strona. Połącznia szyfrowane zapewniają min. Banki i inne instytucje, którym przekazujemy przez Internet poufne dane (adresy, numery kart kredytowych itp.). Szyfrowanie połączeń jest niezbędne nie tylko dla banków i publicznych instytucji, ale dla każdego serwisu, na którym dokonujemy zakupów. Żadna firma nie może sobie pozwolić, aby dane takie jak nr karty kredytowej i pozostałe dane pozwalające na swobodne dysponowanie nią są ogólnie odstępne dla każdego.

Strony z połączeniem szyfrowanym są więc naturalnie zaufanymi, wiarygodnymi i bezpiecznymi miejscami w sieci – czyli takimi, jakie premiuje Google.

I na koniec – jak sprawdzić, czy dana strona ma połączenie szyfrowane?

Zanim zalogujemy się na stronę czy podamy gdziekolwiek nasze dane sprawdzajmy zawsze adres strony w pasku adresowym przeglądarki. Połączenia szyfrowane zawsze są dostępne jako https. Wpisując ręcznie „s” po http dowiemy się, czy połączenie ze stroną jest szyfrowane. Jeśli nie, zobaczymy stosowny komunikat ostrzegający przed niezaufanym połączeniem.

 

jak rozpoznac strone z certyikatem bezpiecznego polaczenia

źródła grafik – sslshopper.com, oraz Pixomar

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Szczecin