Skróty w aplikacji Google – jak sprawdzi się nowe rozwiązanie?

Google nie przestaje zaskakiwać. Tym razem gigant z Mountain View skupia się na użytkownikach mobilnych, dla których stworzył nową funkcjonalność – skróty w aplikacji Google. Na razie z omawianego rozwiązania mogą korzystać użytkownicy z USA. Być może wkrótce trafi ono do mieszkańców starego kontynentu.

Jaką funkcję pełnią skróty w aplikacji Google?

Aktualizacja aplikacji Google polegała na pojawieniu się skrótów, odsyłających użytkownika do stron internetowych, takich jak wiadomości sportowe czy prognoza pogody, a także do witryn związanych z kulinariami, rozrywką czy najnowszymi wieściami ze świata. Skróty można tworzyć samodzielnie, zgodnie z własnymi upodobaniami, tak by przyspieszyć proces docierania do najczęściej wyszukiwanych informacji. Google utrzymuje, że można stworzyć skrót do każdej konkretnej strony internetowej, czyli np. witryny ulubionej restauracji czy portalu informacyjnego. Jeżeli użytkownik nie jest zdecydowany na konkretną stronę, może w aplikacji dodać skrót bardziej ogólny, dotyczący jego zainteresowań, np. świata rozrywki, kina.

Smartfon, szukanie informacji

Dodatkowe ułatwienia dla posiadaczy urządzeń z systemem Android i iOS

Posiadacze urządzeń z systemem Android lub iOS dodatkowo będą mogli dodać skrót do Tłumacza Google, wybranych lotów i miejsc wypoczynku, takich jak hotele czy pensjonaty. Oprócz tego, skróty w aplikacji Google, mogą odsyłać do miejscowych atrakcji, stron badających prędkość transmisji danych w sieci, przeliczników walut oraz jednostek miar i wag. Dzięki skrótom, mobilny internauta szybko uzyska wskazówki dojazdu do wybranych miejsc, np. aptek, kwiaciarni czy stacji paliw. Dla użytkownika mobilnego, któremu zawsze zależy na czasie, propozycja od Google jest doskonałym rozwiązaniem.

Pojawienie się skrótów jest ukłonem w stronę użytkownika

Skróty pojawiają się po uruchomieniu aplikacji lub strony Google.com i odsyłają użytkownika do interesujących go treści. Dzięki skrótom internauta bardzo szybko dotrze do szukanych informacji, więc będzie to robił chętniej i częściej. Szybki dostęp do najczęściej wyszukiwanych stron, funkcji i aplikacji sprawi, że korzystanie z mobilnej wyszukiwarki, bez konieczności wpisywania wybranych fraz, stanie się jeszcze łatwiejsze. Aplikacja Google nie będzie już tylko zwykłą wyszukiwarką, a rozbudowanym i funkcjonalnym narzędziem, bez którego wkrótce trudno będzie się obyć.

Czy skróty w aplikacji Google będą dostępne dla użytkowników spoza USA?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie pojawiła się żadna oficjalna informacja Google w tej sprawie. Wiadomo jedynie, że od końca marca mieszkańcy USA mogą korzystać z nowej funkcjonalności mobilnej wyszukiwarki. Aplikacja cały czas jest modyfikowana, a nowe rozwiązania testowane. Zwykle testowanie rozpoczyna się właśnie od użytkowników z USA i Wielkiej Brytanii, a dopiero potem nowe narzędzia trafiają do użytkowników z całego świata. Być może wkrótce aktualizację aplikacji Google będą mogli pobrać internauci spoza Stanów Zjednoczonych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Kraków