Sprawdzanie pozycji w Google

monitoring pozycji stronZnalezienie wiarygodnego narzędzia do monitorowania pozycji w wyszukiwarce nie jest łatwe. Ręczne sprawdzanie pozycji strony jest nie tyle co uciążliwe, ale też mało wiarygodne. Wyszukiwarki dostosowują wyniki pod każdego użytkownika, w związku z czym rzeczywista pozycja strony może się diametralnie różnic od tej, na której ją znaleźliśmy własnoręcznie. Szukając programu do monitoringu fraz znajdziemy wiele programów – on-line, off line, płatne i bezpłatne – powstaje pytanie, który z nich jest najwiarygodniejszy?

Do najczęściej używanych programów do sprawdzania pozycji należą stat4seo i web-tools. Oba te programy są płatne (stat4seo to koszt rzędu 200 zł dla monitorowania jednego serwisu; web-tools oferuje nam 4000 połączeń z wyszukiwarką w cenie 19 złotych, wersja serwerowa to koszt od 399 zł do 517 zł). Oba programy generują wiarygodne wyniki, tworzą raporty, można je również łączyć z kontami GoogleAnalytics. Dużym atutem jest też możliwość sprawdzenia pozycji w różnych wersjach językowych Google.

 

rank tracker

Niemal wszystkie dostępne programy posiadają wersje demonstracyjne, w prawdzie są to wersje z pewnymi ograniczeniami, ale pozwalają nam na porównanie różnych narzędzi i wybranie najbardziej nam odpowiadającego. W przypadku, gdy chcemy sprawdzić pozycje na własne potrzeby (nie potrzebujemy raportów ani archiwizacji wyników szukania) dobrą propozycją jest RankTracker (program z pakietu SEO Power-Suite). W szybki sposób daje nam on wiarygodne wyniki dla konkretnej strony. Minusem bezpłatnej wersji RankTracker jest brak możliwości zapisu projektu (za każdym razem, gdy sprawdzamy pozycje musimy tworzyć projekt od nowa).

Należy też pamiętać, że pomiędzy wynikami z różnych narzędzi do monitoringu możemy się spotkać z różnicami rzędu kilku pozycji. Wyniki wyszukań zmieniają się z każdą chwilą, powodując nieustannie zmiany w pozycjach stron.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Jelenia Góra