Tag remarketingowy Google Analytics czym jest i kiedy warto go użyć?

emarketing google analitycsTag reamerkingowy Google pozwala dotrzeć do użytkowników, którzy odwiedzili witrynę i wyświetlić im reklamę. To bardzo przydatne, zwłaszcza dla e-sklepów, gdzie użytkownicy często przeglądają ofertę – możemy przypomnieć im w ten sposób o ofercie.

Tag remarketingowy daje spore możliwości dopasowania reklam do zachowania użytkowników na stronie – odpowiednio dla użytkowników, którzy tylko przeglądali stronę (możemy pokazać im przeglądane wcześniej produkty i tym samym zachęcić ich do ponownego odwiedzenia strony), lub też kierować reklamę do osób, które dokonały już zakupu wyświetlając im podobne produkty.

 Jak to działa?

 To bardzo proste – Google Analytics wykorzystuje dane zebrane z plików cookies (dokładnie jest to plik Doble Click). Wystarczy umieścić tag remarketingowy na naszej witrynie (lub też go zaktualizować, jeśli posiadamy już tracking code).

 Mając już tag remarketingowy na stronie możemy skonfigurować listy remarketingowe, w zależności od naszych potrzeb oraz oczekiwań; np. dla wszystkich odwiedzających witrynę lub dla tych, którzy dokonali konwersji na stronie itd.,itp. Przygotowana reklama zostanie wtedy wyświetlona na witrynach partnerów reklamowych Google.

zdjęcie – www.marketingfacts.nl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Szczecin