Google AdWords Express – uproszczona wersja systemu reklamowego Google


Popularność systemu reklamowego Google jest ogromna, mimo to wielu przedsiębiorców wciąż obawia się inwestycji w AdWords.

Najczęstsze obawy dotyczą kosztów oraz skuteczności reklam. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że AdWords rozliczane są w modelu płatności za kliknięcie. Skuteczność kampanii zależy od wielu czynników, ale nie należy się obawiać, że użytkownicy zignorują płatne linki i skorzystają wyłącznie z wyświetlanych poniżej wyników organicznych. Gdyby tak było, firma Google dawno zrezygnowałaby z rozwoju systemu reklamowego. Tymczasem cały czas wprowadza nowe funkcjonalności.

Przedsiębiorcy, którzy są zdecydowani na inwestycję w reklamy, nie zawsze wiedzą od czego zacząć przygodę z AdWords. Agencje interaktywne wychodzą im naprzeciw i organizują szkolenia z AdWords (sprawdź naszą ofertę szkoleniową), dzięki którym klient sam będzie potrafił poprowadzić kampanię. Jednocześnie agencje oferują kompleksowe usługi, począwszy od konfiguracji konta AdWords, aż po monitorowanie budżetu i modyfikowanie wydatków.

Dla tych, którym mimo wszystko system reklamowy Google AdWords wydaje się zbyt skomplikowany, właściciel wyszukiwarki udostępnił jego uproszczoną wersję, czyli Google AdWords Express.

Badanie skuteczności reklamy

Jak działa Google AdWords Express?

W stosunku do klasycznej wersji Google Adwords, Adwords Express jest usługą znacznie uproszczoną – maksymalnie uproszczone są zwłaszcza etapy związane z konfiguracją. Użytkownik, który chce skorzystać z usługi, musi utworzyć nowe konto, wybrać firmę, którą planuje reklamować oraz cel, jaki chce dzięki reklamom osiągnąć. Oczywiście należy również ustalić budżet. Cała reszta odbywa się automatycznie.

Konfiguracja nie zajmuje wiele czasu, co z pewnością jest jedną z największych zalet Google AdWords Express, jednak brak rozbudowanych narzędzi znacznie osłabia skuteczność usługi. Problematyczne może być już to, że użytkownik nie decyduje o doborze słów kluczowych. Nie może także modyfikować ustawień, które prawdopodobnie pozwoliłyby na zmniejszenie kosztu za kliknięcie w reklamę, a jednocześnie zwiększyły jej skuteczność.

Kiedy warto skorzystać z Google AdWord Express?

Google AdWords Express nie jest narzędziem złym, przeciwnie – może znacząco przyczynić się do sukcesu niektórych firm, ale z pewnością nie wszystkich. Narzędziem powinny zainteresować się przede wszystkim przedsiębiorstwa niewielkie, rozpoczynające działalność i nieposiadające środków finansowych na zatrudnienie agencji SEO. Google AdWords Express umożliwia takim firmom samodzielne prowadzenie działań promocyjnych w sieci.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Sosnowiec