Web usability, czyli jak stworzyć skuteczną witrynę firmy

Strony internetowe  firm, sklepów, usług spełniają dwa nadrzędne zadania – budują wizerunek marki oraz pozyskują klientów. Jeśli strona internetowa nie generuje zysku, pomimo sporej liczby odwiedzin, oznacza to, że coś jest z nią nie tak.
Zaprojektowanie strony  nie ogranicza się do ciekawej grafiki i treści, to także tworzenie witryny pod kątem jej przejrzystości i łatwości w obsłudze przez klienta. Atrakcyjna i przejrzysta witryna wbrew pozorom nie jest łatwa w realizacji. Kryteria Web usabilty, to szereg pomocnych zasad i konwencji, których zastosowanie znacznie poprawia funkcjonowanie strony pod kątem jej użyteczności dla odwiedzającego.

strony internetowe BielskoNadrzędną i najważniejszą zasadą dobrej strony jest tworzenie jej pod klienta – im strona będzie łatwiejsza w obsłudze i bardziej intuicyjna, tym większe szanse ma ona stać się efektywnym narzędziem marketingowym. Ostateczny wygląd witryny internetowej nigdy nie powinien być podyktowany naszym indywidualnym gustem, czy upodobaniom. Często to, co osobiście uważamy za proste w obsłudze i atrakcyjne wcale nie będzie sprawiało takiego samego wrażenia wśród odwiedzających naszą stronę. Przeciętny użytkownik ocenia stronę w przeciągu kilku sekund – w tym czasie musimy przykuć jego uwagę na tyle, aby nie zechciał już strony opuścić.

Częstym błędem popełnianym przy projektowaniu stron jest przesyt treścią – zbędne elementy graficzne, nadmiar skomplikowanego tekstu. Nie bez znaczenia ma również rozkład poszczególnych elementów na stronie. Nawigacja powinna być skonstruowana w taki sposób, aby każdy bez problemu mógł odnaleźć poszukiwaną treść.

Oczywiście, kryteria użyteczności stron nie ograniczają się do samej budowy nawigacji i zapełnieniem jej odpowiednią treścią – jest ich znacznie więcej. Wdrożenie ich na firmową witrynę bezpośrednio przekłada się na wzrost sprzedaży reklamowanych towarów i usług oraz co najważniejsze – wpływa pozytywne jak wizerunek marki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Sanok