Promocja nowego biznesu w mediach społecznościowych


Każda firma, która chce zaistnieć w sieci, oprócz budowy strony internetowej, powinna rozważyć uczestnictwo w mediach społecznościowych.

W polskich warunkach szczególnie istotna jest obecność na Facebooku. Nikogo nie trzeba przekonywać, że ten kanał promocji w sieci jest skuteczny. Dzisiejszy artykuł ma raczej charakter poradnikowy i jest skierowany do właścicieli nowych biznesów – firm i stron, które dopiero rozpoczynają działania promocyjne w sieci. Promocja nowego biznesu w social mediach wcale nie musi być trudna.

Nowy biznes w mediach społecznościowych

Promocja nowego biznesu bez planu działania?

Absolutnie nie! To prawda, że social media kojarzą się z pewnego rodzaju spontanicznością, ale to nie oznacza, że można działać zupełnie po omacku. Pracę należy zacząć od wyboru odpowiedniego kanału oraz poznania podstawowych zasad jego funkcjonowania. Przykładowo, założenie fanpage’a powinno iść w parze z poznaniem jego funkcjonalności, możliwości ustawiania kampanii reklamowych, moderowania postów, itd. Podczas zakładania konta należy pamiętać o przyporządkowaniu biznesu do właściwych kategorii tematycznych, uzupełnieniu wszelkich informacji o firmie, zwłaszcza kontaktowych, dodaniu zdjęcia profilowego oraz zdjęcia lub video w tle.

Kolejną istotną sprawą jest określenie, kto w firmie będzie odpowiedzialny za prowadzenie fanpage’a. Obecnie Facebook umożliwia nadawanie różnorodnych funkcji, a każda z nich wiąże się z otrzymaniem węższych lub szerszych uprawnień. Nie powinno się ich jednak nadawać przypadkowym osobom, a jednej bądź maksymalnie kilku, które będą działały zgodnie z wybraną strategią.

Powiązanie strony firmowej z profilami w social mediach

Jeżeli profil na Facebooku już działa, należy na stronie internetowej zamieścić informację o obecności w social mediach. Jak to zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest wstawienie ikonki Facebooka. Po kliknięciu w nią użytkownik zostanie automatycznie przekierowany na stronę fanpage’a. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne w przypadku prowadzenia bloga, ponieważ odnośniki do social media pozwolą na natychmiastowe udostępnianie interesujących treści.

Ikonki social media na stronie firmowej

Tworzenie postów i uczestnictwo w dyskusjach

O tym, jak tworzyć skuteczne posty na Facebooka rozpisują się najróżniejsze poradniki. Wystarczy zajrzeć do jednego z naszych poprzednich artykułów (klik), by dowiedzieć się, że post powinien być krótki, błyskotliwy, wyposażony w ciekawą grafikę, zdjęcie lub film, angażujący i publikowany w odpowiednich, stałych godzinach. Jeżeli pod postem pojawią się komentarze, koniecznie na nie odpowiadamy. Angażujemy się w dyskusje – także te, prowadzone w grupach tematycznych. Sprawnie odpowiadamy na wiadomości. Aktywność w social mediach to przecież nie tylko publikacja wpisów.

Promocja nowego biznesu a statystyki

Początkowo niektóre działania mogą być prowadzone intuicyjnie, ale zawsze należy badać ich skuteczność. Media społecznościowe umożliwiają sprawdzanie statystyk dotyczących działania profili filmowych i należy z tych możliwości korzystać. Dzięki temu tworzenie treści i prowadzenie wszelkich innych działań w social mediach stanie się łatwiejsze i będzie lepiej dostosowane do potrzeb odbiorców.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Oświęcim