Kolory dla biznesu – jak wybrać kolor strony internetowej?


Kolor strony internetowej. Może się wydawać, że to tylko detal. Przecież najważniejsza jest funkcjonalność i responsywność – wielu z nas tak właśnie myśli, bagatelizując potęgę tkwiącą w dobrym doborze kolorystycznym.

Jednak kolorystyka jest niezwykle ważnym elementem sukcesu i popularności witryny firmowej. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim jest to związane z pierwszym wrażeniem. To ono determinuje w dużej mierze to, czy chcemy na danej stronie zostać na dłużej, czy wzbudza w nas zaufanie i odpowiednie odczucia. Jaki więc powinien być kolor strony internetowej naszej firmy?

Oczywiście wszystko zależy od branży i oferty. Jeśli prowadzimy na przykład salę zabaw dla dzieci, to naturalnym jest, że nie postawimy na ciemne i ponure kolory. W takim przypadku możemy sobie nawet pozwolić na łączenie na stronie kilku żywych, wesołych barw. Muszą one oddawać nastrój, jaki chcemy wzbudzić w potencjalnym kliencie.

W przypadku firm zajmujących się doradztwem podatkowym, tłumaczeniem oraz innymi tego typu „poważnymi” usługami, podstawowym zadaniem strony internetowej jest przekonanie odwiedzających witrynę, że jesteśmy kompetentni i przykładamy wagę do jakości. Kolor strony musi to oddawać. Powszechnie uważa się, że barwy kojarzone z profesjonalizmem to biel, szarość, granat lub błękit. Stonowane i spokojne barwy nie tylko subtelnie podkreślają charakter naszego biznesu, ale też pozwalają skupić się na tym, co najważniejsze – czyli na tekście oferty. Czasem warto dodać wyróżniający się kolorystycznie fragment na stronie – taki kontrast na pewno przyciągnie uwagę. Na przykład na przycisk dokonania zakupu lub zalogowania się. Czasem wystarczy prosta zmiana koloru jakiegoś elementu strony, by stał się on bardziej „klikalny”.

Wybór koloru strony jest równie ważny, jak wybranie odpowiedniego szablonu. Musi dobrze współgrać z tym, co chcemy przekazać oraz jakie uczucia zamierzamy obudzić w potencjalnych klientach. Poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, profesjonalizm – to wszystko są w stanie oddać właśnie barwy. Dobrze wziąć to pod uwagę, zlecając przygotowanie strony internetowej dla naszego biznesu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Kraków