Nowy Certyfikat Google – programowanie stron mobilnych

Od dawna Google oferuje możliwość uzyskania certyfikatów z zakresu AdWords i Analytics. Dostęp do bezpłatnych testów uzyskuje się po zarejestrowaniu w Google Partners. Od niedawna istnieje też możliwość zdobycia Certyfikatu Google z programowania stron na urządzenia mobilne. Co należy zrobić, by otrzymać nowy Certyfikat Google?

Certyfikat Google – co to takiego?

Certyfikaty od Google dowodzą, że firma uznaje osobę, która zdała test za specjalistę w danej dziedzinie. Do najpopularniejszych, najbardziej pożądanych certyfikatów należą Certyfikat Google AdWords i Certyfikat Google Analytics. Pierwszy z nich, gigant z Mountain View oferuje specjalistom, którzy osiągnęli biegłość w podstawowych i zaawansowanych aspektach AdWords. Posiadanie certyfikatu świadczy o byciu ekspertem w dziedzinie reklamy internetowej i jest dobrze widziane przez klientów agencji SEO. Zatrudnienie w agencji interaktywnej osoby z Certyfikatem Google Adwords, pomaga tej agencji uzyskać status Partnera Google . Drugi ze wspomnianych certyfikatów otrzymuje się po zdaniu indywidulanego testu kwalifikacji Google Analytics. Osoba, która posiada ten Certyfikat Google, doskonale zna metody stosowane w analityce cyfrowej i platformie Google Analytics.

Dlaczego Google oferuje certyfikat z zakresu programowania stron mobilnych?

Na decyzję giganta z Mountain View wpłynęło zapewne kilka czynników. Pierwszym z nich jest znaczny wzrost liczby użytkowników korzystających z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wzrost liczby użytkowników smartfonów i tabletów wymusza tworzenie stron responsywnych, czyli dostosowujących się do wymagań różnych, także bardzo małych ekranów. Wymusza także budowę mobilnych wersji zwykłych stron internetowych.

Urządzenia mobilne, strony mobilne

Skoro mobilnych witryn tych jest coraz więcej i ich istnienie ma mieć znaczenie w procesie pozycjonowania, wielu przedsiębiorców będzie chciało zatrudnić specjalistów SEO, którzy faktycznie znają się na rzeczy. Okazanie klientom certyfikatu z zakresu programowania stron mobilnych będzie najprostszym rozwiązaniem.

Jak otrzymać nowy Certyfikat Google?

Otrzymanie certyfikatu będzie możliwe po zdaniu egzaminu, składającego się z 65 pytań wielokrotnego wyboru. Egzamin trwa 90 minut, a jego pozytywny wynik gwarantuje udzielenie poprawnych odpowiedzi na 80% zadanych pytań. Test zawiera podstawowe i zaawansowane zagadnienia dotyczące stron mobilnych, w tym ich tworzenia, optymalizacji i metod pomiaru skuteczności. Wynik publikowany jest w ciągu 48 godzin od momentu zakończenia egzaminu. Pozytywny wynik oznacza otrzymanie ważnego przez rok certyfikatu. Po zapoznaniu się z materiałami udostępnionymi przez Google, łatwiej będzie zdać egzamin i otrzymać Certyfikat Google. Materiały te obejmują cztery zagadnienia (więcej o modułach z udostępnionego podręcznika zobacz tutaj):

– Witryny mobilne i ich znaczenie,

– Poprawa szybkości witryny mobilnej,

– Tworzenie efektywnego mobilnego UX,

– Zaawansowane technologie internetowe.

Kto powinien zdać egzamin i uzyskać certyfikat?

Certyfikat Google powinni zdobyć przede wszystkim programiści, marketingowcy i deweloperzy, ale warto, by specjaliści SEO także mogli się nim okazać. Niekiedy praktyki stosowane w agencjach SEO, choć powszechnie przyjęte, odbiegają nieco od wytycznych Google w zakresie programowania stron mobilnych. Analiza materiałów udostępnionych przez firmę oraz zdanie egzaminu, pozwoli zminimalizować ryzyko popełnienia błędu podczas tworzenia witryn na urządzenia mobilne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Katowice