Marketing internetowy – kierunki rozwoju w 2017 roku

Marketing internetowy, czyli multum działań służących wypromowaniu firmy w Internecie, rozwija się bardzo prężnie. Przyczynia się do tego wzrost świadomości użytkowników sieci internetowej, w tym właścicieli internetowych biznesów. Nie bez znaczenia jest także rozwój najnowszych technologii. W ostatnim czasie obserwuje się wzrost liczby użytkowników, korzystających z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Optymalizacji wspomnianych urządzeń poświęciliśmy już artykuł na blogu (klik). Smartfony i tablety stają się wyznacznikiem rozwoju marketingu w 2017 roku.

Marketing internetowy – najnowsze trendy

Rozwój strategii content marketingu

Dzięki umiejętnie dobranym i zamieszczonym w Internecie treściom, klient za pomocą wyszukiwarki dociera na stronę docelową. Użytkownicy sieci internetowej nie mają czasu, szczególnie podczas korzystania z urządzeń mobilnych, na „przekopywanie” setek zamieszczonych w sieci artykułów wątpliwej wartości. Potencjalny klient ceni teksty dopracowane, odpowiadające na nurtujące go pytania i dopasowane do jego potrzeb. Ważny jest także sposób przekazu informacji. W erze Facebooka absolutnie nie należy rezygnować z prowadzenia strony internetowej, nad którą (w przeciwieństwie do portali społecznościowych) ma się pełna kontrolę. W 2017 roku wspomniana strona pozostaje podstawowym narzędziem rozbudowy content marketingu. Dzięki treściom zamieszczanym w serwisie, właściciele firm mogą być bliżej ludzi – liczy się jakość przekazywanych informacji, a nie ich ilość. Nie należy również zapominać, że użytkownicy cenią strony intuicyjne, przejrzyste i sprawnie działające.

Wzrost znaczenia mediów społecznościowych

Komunikacja jednostronna odchodzi w zapomnienie – dziś liczy się dialog. Oczywiście są firmy prowadzące strony internetowe i niezaangażowane w social media, ale coraz więcej internetowych biznesów promuje się na Facebooku. Media społecznościowe zrewolucjonizowały marketing internetowy, to doskonałe i (co najważniejsze) skuteczne narzędzie, także w rękach polityków. Rok 2017 to przede wszystkim wzrost znaczenia Instagrama – pojawiają się tam nowe, ciekawe funkcje i więcej możliwości promocji marki. Ważną rolę odgrywają także Snapchat i Twitter. Social media to doskonałe miejsce na wykorzystanie w reklamie celebrytów czy blogerów – przeciętny użytkownik sieci internetowej znacznie bardziej ufa znanej twarzy, aniżeli tradycyjnemu spotowi reklamowemu. Od pewnego czasu Facebook umożliwia prowadzenie transmisji na żywo, a inne media społecznościowe podążają tym tropem. Firma, która korzysta z transmisji na żywo, wywołuje interakcje, staje się bliższa ludziom i zyskuje ich zaufanie, a nie od dziś wiadomo, że zaufanie do marki (firmy) wpływa na jej sukcesy sprzedażowe.

Rosnące znaczenie stron mobilnych

Urządzenia mobilne zapewniają dostęp do sieci o każdej porze dnia i nocy, umożliwiają niemal nieprzerwaną komunikację. Mimo ograniczonych możliwości małego ekranu, wzrasta odsetek osób korzystających z Internetu za pośrednictwem smartfonów czy tabletów, w związku z czym właściciel biznesu nie powinien zapominać o stworzeniu mobilnej wersji swej strony internetowej. Marketing internetowy po części musi opierać się na działaniach skierowanych w stronę posiadaczy urządzeń mobilnych. Warto też zauważyć, że od stycznia 2017 roku Google wprowadziło w życie politykę „Mobile First Indexing”, zgodnie z którą strony mobilne są wyżej indeksowane.

Rozwój marketingu internetowego w 2017 roku – podsumowanie

Marketing internetowy i trzy najważniejsze kierunki jego rozwoju (trendy) w 2017 roku, podyktowane są poczynaniami przeciętnych użytkowników sieci, coraz bardziej uzależnionych od smartfonów. Stały dostęp do Internetu i nieprzerwane uczestnictwo w mediach społecznościowych, wymusza na właścicielach internetowych biznesów konieczność dostosowania się do panujących realiów. Rozwój social mediów to doskonała szansa na spopularyzowanie marki, a w dalszej perspektywie zwiększenie sprzedaży.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Wrocław