Najnowsze zmiany w panelu Google AdWords


Zmiany w panelu Google AdWords zapowiadane były od dawna i rzeczywiście Google sukcesywnie je wprowadza.

Panel AdWords jest stale udoskonalany ale wciąż nie wszyscy użytkownicy mają dostęp do jego najnowszej wersji. Ma się to zmienić wraz z końcem bieżącego roku. Już dziś zdania na temat wyglądu i funkcjonalności nowego panelu są mocno podzielone, ale niezależnie od stanowiska, wszyscy będą musieli przyzwyczaić się do wprowadzanych zmian.

Zmiany w panelu AdWords na przestrzeni ostatnich miesięcy

Zakładka „Strony docelowe”

W sierpniu w panelu AdWords pojawiła się nowa zakładka o nazwie „Strony docelowe”. Po otwarciu zakładki docieramy do raportów informujących o skuteczności wszystkich stron docelowych, dla których prowadzone są kampanie. Raporty mogą być przydatne, gdy będziemy chcieli ocenić stopień dostosowania stron docelowych do komórek. Ciekawą pozycją w raporcie jest informacja na temat współczynnika kliknięć z komórek w sieci wyszukiwania, które prowadzą do dostosowanych do nich stron mobilnych. Informacja o niskim współczynniku może sugerować, że dana strona mobilna potrzebuje poprawek.

Skuteczność kampani Google AdWords

Raport o stanie produktów

Zmiany w panelu Google AdWords dotyczą również kampanii zakupowych. Ci, którzy takie kampanie prowadzą mają do dyspozycji dwa nowe raporty. Pierwszy informuje o stanie produktów. Pokazuje ile produktów może być wyświetlanych, ale także informuje, które są gotowe do wyświetlenia, odrzucone albo nieaktywne. Raport o stanie produktów można znaleźć w zakładkach „Produkty” i Grupy produktów”.

Kampanii zakupowych dotyczy również raport informujący o udziale w wyświetleniach na czołowej pozycji wśród reklam produktowych w wynikach wyszukiwania. Raport nie pojawia się automatycznie. By go zobaczyć, należy dodać kolumnę o nazwie „Poszukiwanie czołowych pozycji udziału w wyświetleniach”. Kolumna ukazuje stosunek wyświetleń reklam z czołowej pozycji do łącznej liczby wyświetleń na pozycji, którą moglibyśmy zajmować.

Nowy panel Google AdWords

Ustawienia rotacji reklam

Rotacja reklam to nic innego jak metoda wyświetlenia reklam w sieci wyszukiwania i sieci reklamowej. W tej chwili wciąż obowiązują powszechnie znane cztery metody:

– optymalizuj pod kątem kliknięć;

– optymalizuj pod kątem konwersji;

– równomiernie wyświetlaj naprzemiennie;

– zawsze wyświetlaj naprzemiennie.

Zmiany w panelu Google AdWords mają dotyczyć ograniczenia możliwości na rzecz zaledwie dwóch:

– optymalizuj;

– zawsze wyświetlaj naprzemiennie.

Pierwsza z opcji to zielone światło dla systemu, który spośród wszystkich reklam wybierze te, które uzna za najskuteczniejsze i to właśnie je będzie wyświetlał. Wybór drugiej opcji oznacza z kolei równomierne, naprzemienne wyświetlanie reklam najskuteczniejszych z mniej skutecznymi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Gdynia