Nowa strona internetowa – jak ją wypromować?


Decyzja o budowie strony internetowej zapadła. Twoja strona jest responsywna, przejrzysta, zawiera przydatne treści i ciekawą ofertę. Niestety liczba odwiedzających pozostawia wiele do życzenia. Musisz rozpocząć intensywną promocję. Tylko od czego zacząć?

Nowa strona internetowa ma zwykle sporą konkurencję. Trudno spodziewać się, że w ciągu kilku tygodni pozostawi podobne, znane już użytkownikom serwisy daleko w tyle. Jeśli jednak właściciel strony internetowej zaangażuje się w promocję witryny i przybliży ją użytkownikom, wkrótce dostrzeże realne korzyści z posiadania strony internetowej.

Nowa strona internetowa i jej promocja

Szerzenie świadomości marki i zwiększanie ruchu na stronie może odbywać się w różny sposób. Właściciel strony internetowej może skorzystać zarówno z darmowych, jak i płatnych kanałów promocji. Początkujący przedsiębiorcy, dla których sama budowa strony była sporym wydatkiem, najpewniej wybiorą rozwiązania bezpłatne, albo takie, z których można skorzystać przy niewielkich nakładach finansowych.

Blog i kanał na YouTube

Użytkownicy dzielą się na tych, którzy preferują treści pisane, oraz na tych, którzy wolą materiały audiowizualne. Dziś zarówno prowadzenie bloga jak i kanału na YouTube jest zajęciem modnym, ale i opłacalnym. Oczywiście pod warunkiem, że robi się to dobrze.

Prowadzenie bloga to świetny sposób na promocję strony internetowej. Interesujące treści angażują użytkowników i zachęcają do ponownych odwiedzin i lektury kolejnych, publikowanych regularnie tekstów. Warto przy tym zauważyć, że każdy kolejny artykuł to nowa podstrona, co jest istotne z punktu widzenia SEO.

Prowadzenie bloga sposobem na promocję strony firmowej

YouTube to najpopularniejszy serwis z treściami video. Warto dodawać tam własne filmy, dbając przy tym o odpowiednie tytuły i opisy. Treści video są łatwo przyswajalne i skracają dystans pomiędzy marką a użytkownikiem. W filmach śmiało można odsyłać widzów do artykułów na blogu czy innej podstrony, jaką posiada nasza nowa strona internetowa.

Wpisy gościnne na innych blogach

Jeśli prowadzisz własnego bloga, zapewne przeglądasz inne blogi branżowe. Być może na którymś z nich chciałbyś opublikować własną treść? Warto popytać o taką możliwość. Twój artykuł i informacja o Tobie dotrze do szerszego grona odbiorców. Możesz też umówić się z autorem poczytnego bloga, że on także opublikuje u Ciebie gościnny wpis, czym przyciągniesz nowych czytelników.

Media społecznościowe

Obecność w mediach społecznościowych ma dziś ogromne znaczenie, o czym pisaliśmy już wielokrotnie (zobacz tutaj). W Polsce prym wiedzie Facebook – uważa się, ze prowadzenie fanpage’a jest dziś obowiązkiem każdej firmy. W mediach społecznościowych możesz publikować krótkie posty, ciekawostki z życia firmy, informacje o nowych produktach na stronie, linki do artykułów na blogu i filmów na YouTube i wiele innych. Jeśli Twoje posty będą ciekawe i wartościowe, istnieje spora szansa, że kolejni użytkownicy zaczną je udostępniać.

Pozycjonowanie strony internetowej

W akapicie poświęconym blogom pojawiła się wzmianka na temat pozycjonowania stron. Do tematu pozycjonowania nie warto zabierać się samemu, bo można wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy agencji interaktywnej. Nowa strona internetowa nie uzyska wysokich pozycji natychmiast, ale dzięki wzmożonej pracy specjalistów SEO, stanie się lepiej widoczna w wyszukiwarce Google, a przecież to na wejściach stamtąd powinno Ci najbardziej zależeć.

Reklamy płatne

Było już o wyszukiwarce Google, było też o kanałach social media. Nie było natomiast o płatnych reklamach, które można uruchomić i tu, i tu. Korzystanie z systemu reklamowego Google AdWords to sposób na szybkie zaistnienie w wyszukiwarce. Warto skorzystać z tego rozwiązania, przynajmniej dopóki nie pojawią się efekty pozycjonowania.

Płatne metody promocji oferuje również Facebook, ale także inne kanały social media. Dzięki reklamom można szybko dotrzeć do sporego grona odbiorców i wyróżnić się na tle konkurencji.

Jeszcze innym rozwiązaniem są reklamy na YouTube, które były już tematem jednego z naszych artykułów (klik).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Wałbrzych