Social media w 2018 roku


Publikacje na temat kanałów social media, a szczególnie Facebooka, pojawiają się na naszym blogu często, jako że w tej branży naprawdę dużo się dzieje. A co będzie się działo w nowym roku?

Teza o tym, że strona internetowa jest fundamentem istnienia firmy w sieci zdaje się powoli dezaktualizować. Wszystko za sprawą kanałów społecznościowych. Dziś należałoby powiedzieć, że fundamentem istnienia firmy w sieci jest i strona, i obecność w social media.

Trendy w social media zmieniają się bardzo szybko. To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się być skuteczną strategią, dziś może nie przynosić spodziewanych efektów. Współczesny fanpage nie przyciągnie użytkowników, jeśli nie zacznie korzystać z możliwości, jakie dają nowe funkcje Facebooka, a skupi się jedynie na publikacji kilku zdjęć czy linków.

Social media w 2018 roku

Social media – budowanie strategii w 2018 roku

Analizując poczynania użytkowników, można śmiało wywnioskować co będzie trendy w mediach społecznościowych w kolejnym roku. Przygotowując nową strategię na pewno warto rozważyć kilka poniższych kwestii.

Wzrost znaczenia video marketingu

O video marketingu pisaliśmy już kilkukrotnie (zobacz tutaj i tutaj). Filmy są ciekawą i łatwo przyswajalną formą prezentacji treści, dlatego wiele firm decyduje się na ich nagrywanie. Popularne staja się nie tylko kanały na YouTube, ale również transmisje „na żywo” prowadzone na Facebooku czy Instagramie. Dzięki tak prowadzonym audycjom skraca się dystans pomiędzy firmą a użytkownikami (klientami).

Popularność aplikacji do przesyłania wiadomości

Komunikacja z klientami za pomocą popularnych aplikacji do przesyłania wiadomości (np. Messenger, Viber, WhatsApp) jest jak najbardziej możliwa. Pamiętajmy, że jest mnóstwo osób, które właściwie non stop korzystają z Facebooka. Nieprzerwane bycie online jest możliwe dzięki urządzeniom mobilnym, a liczba ich użytkowników cały czas rośnie. Wymiana informacji za pomocą aplikacji jest szybka i wygodna – warto z tego rozwiązania skorzystać.

Nieprzerwane bycie online dzięki urządzeniom mobilnym

Influencer marketing

Nie od dziś wiadomo, że opinie innych użytkowników mogą wpłynąć na czyjąś decyzję zakupową. A jeśli są to opinie użytkowników znanych i lubianych, wpływ ten jest jeszcze większy. Współpraca z influencerami naprawdę może napędzić sprzedaż, dlatego w 2018 roku warto na nią postawić.

 

Powyższy wpis nie jest o tym, jak budować strategię marketingową w social media, a jedynie, co warto wziąć pod uwagę tworząc strategię na kolejny rok. Znajomość aktualnych trendów oraz wprowadzonych niedawno funkcji i udogodnień na Facebooku czy Instagramie, na pewno okaże się pomocna.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Zielona Góra